Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #1

    Избор на ресийвър

    Здравейте,наближава черният петък и реших да купя нещо за вкъщи .Имам уредба Сони lbt-xb50 ,която отдавна не работи ,но тонколоните още стават .Те са два броя трилентови ,200 вата ,8 ома, телевизорът е Самсунг 37с650 .Ресийвър ще се ползва за музика от флашка,телефон и таблет ,също и за гледане на музика и филми от телевизора .Ценово ограничение 650 лева ,като засега съм се спрял на http://www.technopolis.bg/bg/Receive...-531-B/p/55808
    Моля за бързо съдействие ,чаканата дата 25 .11 наближава :-)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на ресийвър

    И за какво трябва да ти се съдейства по точно?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Избор на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    И за какво трябва да ти се съдейства по точно?
    Сполучлив ли е модела ,ще свири ли добре с колоните който имам,и ма ли нужда от субуфер ,евентуални проблеми при свързване с телевизора или телефон(таблет).

  5. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #4

    Отговор: Избор на ресийвър

    Ресийвъра ще ти върши работа,за нещата който си изброил, но тези колони които искаш да ползваш са едно недоразумение което трябва да последва и самата уредба към кофата. СУБ-БАСа е задължителен в системата за домашно кино,без него все едно слушаш стерео с едно озвучително тяло!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: Избор на ресийвър

    Чак недоразумение не са,защото си слушах музика десетина годинки и бях доволен :-) Нямам възможност и за колони в момента ,тези ще са. За домашно кино не съм голям фен ,по скоро слушах музикалните канали през сонито докато не изгоря и си бях доволен .

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Избор на ресийвър

    Че тогава за какво ти е ресивър като ще слушаш само стерео ?

    п.п. тия колони може и да ти харесват , ама има вероятност да съсипеш ресивъра/усилвателя ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #7

    Отговор: Избор на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Че тогава за какво ти е ресивър като ще слушаш само стерео ?
    п.п. тия колони може и да ти харесват , ама има вероятност да съсипеш ресивъра/усилвателя ...
    Правилно попита !Аз всъщностм не знам какво да купя и да ми върши работа освен Ресийвър .Музика от тв ,музика от флашка и от таблет ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #8

    Отговор: Избор на ресийвър

    Модела не е лош, с колоните ти на дали има някой който може да каже как ще свири ....това 200W/8Ohm малко ми е трудно да го повярвам. Нуждата от субуфер я определяш ти. Ако не ти стига или харесва баса може да добавиш такъв /но той може и да влоши нещата / или ако ще се гледат филми/тогава е задължителен, но са задължителни и другите 3 колони/. Проблеми със свързванията не би трябвало да има. Най добре връзките да са така PC->HDMI->Reciever->HDMI->ТВ, забождаш и една оптика от ТВ->Reciever и ще може да слушаш всичко от кабелната пак през ресийвера. Аз да си пускам музика от таблета и флашка директно го намирам за не чак толкова удобно. Но е полезно ако си далече от машинката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #9

    Отговор: Избор на ресийвър

    Не бъркайте нещата. Значи ресивъра не е казано, че е устройство което е нужно само за филми. Ресивър значи приемник в случая усилвател с тунер. Има стерео ресивъри и многоканални ресивъри. Този е многоканален тип кино ресивър. Може би трябва да го попиташ, ако ще слуша стерео или 2.1 за какво му е многоканален. Гледам, че поне той си каза, че не знае какво му трябва. По-добре да си купи един стерео усилвател ако ще слуша само през УСБ като ползва отделен плеър.
    Ресивра е 130 вата на канал, при 6ома товар, като това е дадено в режим само един канал. В стерео предполагам ще е по-малко, ако натовариш 5-те канал едновременно още по-малко. Колоните са ти 100 ватови, ХБ50 е скапан модел. 200 вата не го гледай това е пикова мощност. РМС системата е 2х100, както го пише и на нея. Те са 8ома, демек ресивъра ще даде малко по-малко от 130 вата, като и в стерео режим ще си пасне отлично по мощност с колони.
    Бас не се знае дали няма да има добър, това зависи от много неща. Ще е по-добър от при уредбата, тъй като Сони макар от старите, почти нямат модел който да свири линейно в ниските. Тази си звучеше с висок бас.
    Какво по-точно и е на уредбата, че не я ремонтираш и да я ползваш отново за усилвател?
    За оптики не мисли, това изобщо не е нещо което ти трябва и от което има ефект в твоя случай. Факта че уредбата звучи скапано е така.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Избор на ресийвър

    Ако се загледаш темата е стара вече, но все пак с цел да помогне на следващия който я чете ....

    Човека пита за конкретен модел - отговаря му се. В началото е писал, че гледа и филми, а след това, че не знае точно за какво ще му е. Като ще дава пари поне да е за нещо мулти функционално с което като реши да слуша 5.1 да има тази гъвкавост. Кое е по добре той си решава.

    Това за ватовете поне аз не ти го разбрах много.

    За баса отново не се разбира особено .... първо не се знае дали ще е добър, а след това твърдиш, че ще е по добър .... аз се обърквам. Да се разбира ли, че си слушал тази системка? Висок бас какво е за теб? Как реши, че оптиката не му трябва и няма да има ефект?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на ресийвър и някой спецификации
    От citroen във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-15, 16:31
  2. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 15:52
  3. Мнение за ресийвър и ОТ?
    От dudura във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-12, 16:54
  4. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  5. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе