Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на ресивър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #1

    Избор на ресивър.

    Ще се използва най вече за домашно кино.
    Гледах тези DENON AVR-X2300W и YAMAHA RX-A750 TI
    но приемам и други предложения.
    Колоните ще се избират в последствие.

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #2

    Отговор: Избор на ресивър.

    Първо избери озвучителните тела ,после ресивъра.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: Избор на ресивър.

    За колоните ми е ясно. Ресивъра ще е първи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Избор на ресивър.

    Ами сподели какво ти е ясно. Ресийвер се пазари според колоните и нужната функционалност! Не си споменал нищо от това ....човек и да иска няма как да ти помогне в избора?

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #5

    Отговор: Избор на ресивър.

    Явно ще събираш системата по трудния начин.Тогава ако имаш възможност чуй и двата ресивъра и които ти хареса повече,и след това купи по евтиния та да останат пари за по хубави ОТ.Виж например при мен и колегата от форума pulsedriverbg едни и същи ОТ но различни ресивъри,аз чух Далитата и с ямаха и денон и марантц,допадна ми ямахата ,вкусове различни!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #6

    Отговор: Избор на ресивър.

    Моята логика е такава: по ми е лесно да нося ресивъра за да си избирам колони отколкото обратното. А и те ще ми струват по-голяма инвестиция като гледам. За ресивъра мисля да е до 1500.
    А и в момента слушам стерео на едни Тонакс 09 от уредба Сони на почти 20 год.
    Wi-Fi, Bluetooth(има ги и в двата) ще е вързан за РС и 4К ТВ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Избор на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev Виж публикацията
    Явно ще събираш системата по трудния начин.Тогава ако имаш възможност чуй и двата ресивъра и които ти хареса повече,и след това купи по евтиния та да останат пари за по хубави ОТ.Виж например при мен и колегата от форума pulsedriverbg едни и същи ОТ но различни ресивъри,аз чух Далитата и с ямаха и денон и марантц,допадна ми ямахата ,вкусове различни!
    И на мен Ямахата сякаш ми звучеше малко по добре, но Денон-а ми изскочи на половин цена и не се поколебах!

    Цитат Първоначално публикувано от zorbata Виж публикацията
    Моята логика е такава: по ми е лесно да нося ресивъра за да си избирам колони отколкото обратното. А и те ще ми струват по-голяма инвестиция като гледам. За ресивъра мисля да е до 1500.
    А и в момента слушам стерео на едни Тонакс 09 от уредба Сони на почти 20 год.
    Wi-Fi, Bluetooth(има ги и в двата) ще е вързан за РС и 4К ТВ.
    По лесно е да, но на дали ще успееш да чуеш наистина колоните с тези ресийвъри? Може би ще е добре да го настроиш предварително да е без корекции и да не ги пипаш докато преслушаш всички колони. Но имай в предвид - различни помещения/разположение....различен звук/било то и с едни и същи колони/. Какво ще слушаш докато избираш? Този последния ред отново не е достатъчната информация. Имаш ли си на идея как ще е свързано всичко, какви файлове ще пускаш, и от къде ще ги пускаш тия файлове?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #8

    Отговор: Избор на ресивър.

    Филмите са HD от РС-то има и малко музика на него, но тя е МП3, обикновено слушам CD-та.
    За слушане и гледане смятам да ползвам DVD-то на компютъра.
    Свързването ще е РС към ресивъра и от там на ТВ. Мисля да гледам и филми от HBOGO, но как ще вържа S5-цата(с кабел изкарва HDMI сигнал към ТВ) за да изкара звук през ресивъра още не ми е ясно, може би ще става през нета.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Избор на ресивър.

    Всичко от комп-а може да го пращаш с HDMI към ресийвера и после с още един HDMI до ТВ. Връзваш и оптика от ТВ към ресийвер. S5цата може с HDMI, или да стриймваш музиката директно през WiFi. Ако искаш и видео да пращаш вече зависи ТВ-то дали може да го поеме... ако да звука ще идва оптиката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 11:48
  2. Избор на ресивър и ОТ???
    От vanko21 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 27-04-12, 09:22
  3. Помощ за избор на AV ресивър
    От hattan във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-11, 18:19
  4. Избор на подходящ ресивър
    От gmbh във форум Аудиотехника
    Отговори: 22
    Последно: 25-11-10, 19:13
  5. Избор на ресивър Сони...
    От raiders във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 12-05-09, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе