Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на hi fi система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #1

    Избор на hi fi система

    Здравейте, бихте ли ми предложили система до 1000 1200лв. Задълбително е да е двуканална имам място само за 2 колони и то от тия дългите тънките г д широки 25 30см и ресивър или усилвател. Музиката ще се пуска или от тв или от пс4?*
    Стаята е 15кв, и има преход към кухня.
    Колоните ще са разположени до стената, нямам място напред.40см.ми е мястото за колоните за усилватела ми е 14см височина.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Избор на hi fi система

    D-M41
    D-T1

    Аз лично бих избрал първата.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #3

    Отговор: Избор на hi fi система

    Говоря за ресийвър и подови тонколони
    Този пост е редактиран от Nikito82; 29-01-19 в 16:43.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4

    Отговор: Избор на hi fi система

    Ако не държиш на нови и на комплект от една марка, можеш в този бюджет да намериш много сериозни неща втора употреба, които да сложат новите в малкото джобче. Говоря за колоните де. Едно бързо търсене из обявите и веднага попаднах на много хубави 3-лентови с 8-инчов нискочестотен за малко пари (предвид възможностите им). Понеже не съм свързан по никакъв начин и за да не правя реклама - ако имаш интерес в тази посока - ще ти ги кажа на ЛС, ако искаш.

    Ако ще вкарваш само аналогов звук в рисийвъра, наистина в тоя бюджет ще вземеш супер-комбинация и половината пари ще ти останат. Преди 5 години си взех за мен неща за 330 лева - аналогов усилвател с 2 колони. Сега като се събираме някъде, музиката почти винаги е от мен, а не е кой знае какво. За такова помещение обаче - разцепва.

    Търси с преден бас-рефлекс.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #5

    Отговор: Избор на hi fi система

    Да търся с преден бас рефлекс, проблема, обаче е че не съм на ти и техника втора употреба е стрелба в тъмното

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Избор на hi fi система

    Koе те кара да мислиш, че ако колоните са с преден порт е добра идея да ги сложиш близко до стената?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #7

    Отговор: Избор на hi fi система

    А защо да е лоша?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Избор на hi fi система

    Без значение с какво акустично оформление е една колона - преден, заден порт, TL, затворен обем... 99% от колоните имат нужда от пространство зад и около себе си, за да звучат добре.
    Поставянето на колони твърде близко до стената и масивни обекти около тях е сигурна рецепта за проблеми със звука. Очевидно като нямаш възможност да ги разположиш адекватно - ще трябва да направиш компромис.
    Просто е добре да си наясно, че това, че портът е отпред, не е лечение за неправилно разположение.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #9

    Отговор: Избор на hi fi система

    В такъв случай май се ибезмусля закупуването на hi fi система.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #10

    Отговор: Избор на hi fi система

    Не се обезсмисля. Колегата е напълно прав в мнението си, но все пак - не можеш да ги "плеснеш" на средата на стаята, в твоя случай ще трябва да ги сложиш така, че зад тях да има стена. В такъв случай - предният бас-рефлекс е по-добре от задния при еднакви други условия.

    Колкото до стрелбата в тъмното - прав си, рисковано е, но ако можеш да идеш и да ги чуеш - носиш си тестов файл, музика която обичаш и си слушал на хубава система. Самият продавач почти винаги има готова инсталация да ти ги свърже веднага. Ето ти подсказка, но за да не правя реклама на неизвестен човек - само повърхностно, ти ги намери сам: потърси в о-л-х "quadral" и ще видиш един човек, който продава шогун мк-5, изписано на латиница и с римско 5. Тия колони за домашна употреба, ако имам такъв бюджет, определено щях да ги сложа в листа за наблюдение. Баща ми има подобен модел и определено заслужават внимание. Разбира се - за този бюджет може да се намерят и къде-къде по-сериозни, но зависи много и при теб какви са условията и доколко си заслужава.

    Пак да повторя - по този начин си взех чудесни колони за 220 и усилвател за 110. Като ми се дослуша музика - разбира целият вход. Дори и смотана мп-3-ка звучи прилично.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #11

    Отговор: Избор на hi fi система

    Ами май ще си взема soundbar Sony xf9000 и толкова

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Избор на hi fi система

    Саунд бара е възможно най лошото решение според мен.На практика това е един буфер и едни високи.Няма средни и звучи кофти.Не е истинско стерео и не става за друго. Не можеш да усилиш защото веднага ще почне да криви изобщо доста ограничения има. Но има и един огромен плюс. Дребни са пъхат се навсякъде.Имат и няколко входа. Дотам. Всяка обикновенна хай-фи система ги бие в пъти. Както правилно си се ориентирал. Най обикновен усилвател с колони.За около 500-600 лв излизат комплекта нови- прилични. За 1200 лв вече може да минеш в по горния клас като домашно line-array например. Което бие всякакви хай фита- допълнителен бонус е че има смесител ефекти и можеш даже и малък купон да направиш. Без да броим качеството.Говорим само за чисто нови продукти с гаранция а не втора употреба. Докато саунд бара--- е само саунд бар- На практика това са изнесени тонколони от телевизор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #13

    Отговор: Избор на hi fi система

    Като гледам какви цени коментирате явно става въпрос не за HI-FI система , а за входно ниво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 21:24
  2. Избор на система до 600 лв.
    От Tafkooo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-11, 17:41
  3. Избор на 5.1 система с оптичен вход...
    От Pmania във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-09, 23:00
  4. Избор на озвучителна система
    От zizu във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 39
    Последно: 10-01-08, 00:11
  5. HELP!Избор на ДВД система
    От SHB във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-07, 20:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе