Резултати от 1 до 15 от общо 15

Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #1

    Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Здравейте,

    Стигнах до източника и се запънах. Та, ще изкажа какво искам да прави, надявам се все някой ще може да изкаже мнение.

    Искам да го вържа към ТВ (предполагам с HDMI)
    Искам да го вържа към активни колони 5.1 Logitech (със оптика или коаксиал)
    Искам да го вържа към усилвател (със RCA кабел) Мисля че ще стане 3.5мм към RCA, поправете ме ако греша.

    От това цялото навързване какво трябва да се получи.

    Да плейвам филми тип DVD-R, Blu-Ray, MKV и тем подобни от по 20-30GB. и да изкарвам звук 5.1 (през колоните)
    От друга страна да си пускам музика Hi-res, Lossless, и този плеър да чете Flac, Alac, Wav, (DSD, AIFF) - 192kHz/24bit. Музиката ще излиза през усилвател към 2бр. KEF.

    И още едно важно нещо - искам да мога да ползвам HBO GO (което го имам на ТВ-то - HBO-то) и NETFLIX. Сегашният ми ТВ е от последните, които НЕ поддържат въпросните (като приложения), та МУЛТИ-ГИГА устройството ще трябва да го може и това...

    До момента съм се ориентирал към:
    DUNE
    Intel NUC
    mede8er - мисля че бяха.

    Питах китайците за ZIDOO - те НЕ разпознават въпросните аудио формати!!!

    Благодаря на отзовалите се, ако имате някакви препоръки - Благодаря.
    Да кажа - трябва да може да прави ВСИЧКО ОТ ИЗБРОЕНОТО.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Първо си покажи моделите на ТВ-то, Logitech-a и усилвателя. Може и КЕФ-овете да споделиш.

    Да плейвам филми тип DVD-R, Blu-Ray, MKV и тем подобни от по 20-30GB. и да изкарвам звук 5.1 (през колоните) -това през Logitech-а ли?
    От друга страна да си пускам музика Hi-res, Lossless, и този плеър да чете Flac, Alac, Wav, (DSD, AIFF) - 192kHz/24bit. Музиката ще излиза през усилвател към 2бр. KEF. - Тези "хай рез" формати как мислиш да го прекарваш до усилвателя....с 3,5мм->RCA ли?! А имаш ли на разположение например DSD, AIFF музика, която слушаш?

    Кои модели по точно гледаш за медиа плеъри? DUNE/Intel NUC имат няколко варианта. MED800X3D & MED800X3D/WP им хвърлих едно око и "resolution up to 720p/1080i/1080p" също за аудио не виждам да фигурират като поддръжка исканите от теб формати. Но не си споменал 4к ли търсиш за видео...HDR? Уж си със стар ТВ, но ако решиш да сменяш скоро ...

    Zidoo кои формати не пуска?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 18-01-19 в 11:38.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Какъв е бюджетът? Ако аз трябваше да избирам при всички тези изисквания - купувам си компютър с цифров изход за звука (аналогов имат всички), и забравям за случая. И още колко много възможности имаш с компютър...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Първо си покажи моделите на ТВ-то, Logitech-a и усилвателя. Може и КЕФ-овете да споделиш.

    Тези "хай рез" формати как мислиш да го прекарваш до усилвателя....с 3,5мм->RCA ли?! А имаш ли на разположение например DSD, AIFF музика, която слушаш?

    Zidoo кои формати не пуска?

    TV - samsung UE40D6100 - телевизора е някакъв Smart TV, не е 4К. Не възнамерявам да го сменям, искам да го използвам само като монитор (колкото толкова)
    Logitech Z906 (има оптика и коаксиал). Това ще е звука на монитора (ТВ-то) за гледане на филми.
    KEF Q100 + усилвателя е другата част от нещата.
    усилвател - има още чудеж, най вероятно с аналогов вход (тук може и идеи) и евентуално DAC (в последствие). Искам да видя първоначално какво ще се получи, какъв звук ще изкара и после повече

    Ами музиката я мисля така - да. 3.5мм към RCA. Греша ли нещо? Защото от тез устройства (плеърите) виждам 3.5 изход.

    DSD, AIFF - нямам налична, може би ще се спрем на Flac, Wav, OGG.
    Zidoo кои формати не пуска? - точно тези - Flac, Wav, OGG.

    DUNE го дават да чете аудио форматите. Ето едини пример (не хващайте за него, просто първото за ушите хванах)
    Dune HD Pro 4K -

    Още нещо, този плеър го виждам вързан с Лан и в мрежа с компа. И да пускам всичко от там...
    Кое къде няма да се получи? Пък може да стане както съм го наумил

    - - - - - - - - - -

    Това което виждам отзад на плеъра е:

    LAN - за вход на всичката информация
    HDMI out - картината към телевизора
    OPTICAL - звука към Logitech 5.1 (звука към телевизора)
    AV Out - това го виждам като изхода към усилвателя. - 3.5мм към RCA.

    Ето я анимката на въпросния ДЮН, ама и на други които съм гледал...май няма повече от това като дупки

    http://www.audioarte.bg/cdir/audioarte.bg/files/Dune_HD_4K_PRO_2.jpg

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #5

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Някой те е подвел за Зиду. Чете си FLAC, WAV, дори SACD.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Някой те е подвел за Зиду. Чете си FLAC, WAV, дори SACD.
    Абе да! WTF.
    Аз писах направо на китайците за два модела - zidoo X10 и zidoo X9S - и двамата ми отговориха - NO.

    p.s. Виж тук какво пише на това:

    https://www.mede8er.eu/en/index.php?d=800x3d

    Flac up to 24bit 192Khz...

    По-горе Оги ме попита за бюджет - е не искам да е 1К. Другото което е - не ми се ще да слагам лаптоп под (до) ТВ-то и да ходя да пускам всичко от там.

    Мисля си, че след като са наслагали всичките дупки отзад на плеъра, трябва да мога да нахакам кабелаци навсякъде и да върви (нали това е идеята). С други думи - да използвам всичко, което може да ми предложи въпросния плеър.....пък да видим с кое ще се справя по-добре и с кое не чак толкова...
    Искам и хубава музика и 5.1 с филми....

    Ама никой нищо не казва за HBO-GO и Netflix?!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #7

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Dune HD ще ти свърши работа за всичко изброено. Единствено андроид приложенията HBO Go и Netflix не съм пробвал, но го дават, че има Android поддръжка.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Също и Z9S би трябвало да ти свърши работа, а и е по евтин. https://www.zidoo.tv/Product/index/m...McQ%3D%3D.html
    Аз го имам от няколко дена, но все още съм в процес на настройки и проби, първите ми впечатления са че вероятността да се окаже супер кутийка не са никак малки.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #9

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Аз знам какво просвирвам на моя. Ако искаш вярвай на китайците. Има и тема за Zidoo X10 в раздела за мултимедийни плеъри, там колегата npb е описал доста неща.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    @lumpyto
    Доста разводнена концепция .... Опитай се да посъбереш малко нещата.
    Филмите с този Logitech .... няма ли да е по добре с КЕФ-овете направо? Усилвателя ако е само с аналогов вход и нямаш DAC ще трябва през RCA. Тук какви идеи по точно? И "чудеж" в българския език съществува ли?

    Иначе знаем ли дали Logitech Z906 вади наистина 5.1 звук?

    Доста е трудно да намираш качествени рипове в DSD(доста разновидности има), AIFF, Flac, Wav, OGG. Да не говорим, че не се намира музика от всеки жанр в тези формати/качества. И в доста случаи е също толкова трудно да ги просвирваш коректно.....камо ли през медиа плеър. Отделно после и DAC-a трябва да ги поддържа, но и медиа плеъра да праща не обработен сигнал към DAC. А бе сложно се получава малко. Внимавай в какво се забъркваш и помисли дали изобщо има смисъл да го правиш?

    Тея 3,5мм май само Dune и PC

    Zidoo ме учудваш като казваш, че не пускат Flac, Wav, OGG ?!? В OGG пък какво ще слушаш?
    За Z10 пише :
    Support non-destructive audio formats such as SACD,DFF,DSF, APE,FLAC,WAV, and support CUE rails;Support mobile control without opening display device to listen to music.
    За X10 пише:
    ZIDOO exclusive music player, support APE, WAV, FLAC and other music formats, support CUE track. Build your own PLAYLIST.

    "Още нещо, този плеър го виждам вързан с Лан и в мрежа с компа. И да пускам всичко от там..." От комп-а да пускаш до медиа плеъра ?!? Защо не директно от плеъра? Нали това му е целта? Или пък в крайна сметка защо не използваш направо компютъра, както те е посъветвал и @ogi28b ?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Повечето от предложените ще му свършат работа .
    Ако усилвателя е само с аналогови входове ще е по-добре да си вземе и някой външен ДАК и през оптиката сигнал от плеъра, че не бих се учудил звука през 3.5 и кабелче за 2 лв да е неразличим от мр3 ..., което общо взето би обезсмислило цялата гимнастика с флак-млак и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    @lumpyto
    Доста разводнена концепция .... Опитай се да посъбереш малко нещата.
    Филмите с този Logitech .... няма ли да е по добре с КЕФ-овете направо? Усилвателя ако е само с аналогов вход и нямаш DAC ще трябва през RCA. Тук какви идеи по точно? И "чудеж" в българския език съществува ли?

    Иначе знаем ли дали Logitech Z906 вади наистина 5.1 звук?

    Доста е трудно да намираш качествени рипове в DSD(доста разновидности има), AIFF, Flac, Wav, OGG. Да не говорим, че не се намира музика от всеки жанр в тези формати/качества. И в доста случаи е също толкова трудно да ги просвирваш коректно.....камо ли през медиа плеър. Отделно после и DAC-a трябва да ги поддържа, но и медиа плеъра да праща не обработен сигнал към DAC. А бе сложно се получава малко. Внимавай в какво се забъркваш и помисли дали изобщо има смисъл да го правиш?

    Тея 3,5мм май само Dune и PC

    Zidoo ме учудваш като казваш, че не пускат Flac, Wav, OGG ?!? В OGG пък какво ще слушаш?
    За Z10 пише :
    Support non-destructive audio formats such as SACD,DFF,DSF, APE,FLAC,WAV, and support CUE rails;Support mobile control without opening display device to listen to music.
    За X10 пише:
    ZIDOO exclusive music player, support APE, WAV, FLAC and other music formats, support CUE track. Build your own PLAYLIST.

    "Още нещо, този плеър го виждам вързан с Лан и в мрежа с компа. И да пускам всичко от там..." От комп-а да пускаш до медиа плеъра ?!? Защо не директно от плеъра? Нали това му е целта? Или пък в крайна сметка защо не използваш направо компютъра, както те е посъветвал и @ogi28b ?
    Ха ха ха, супер си

    КЕФ-а е замислен да стане 5.1, но до тогава няма да стои в гардероба
    Logitech-a изкарва 5.1 - ДА. Не миксиран звук през всичките си колони, а 5.1 - ДА. Филмите в момента се гледат с този Logitech (ТВ+Logitech). Ако си силно заинтересован как се получава да има и 5.1 - на лични.
    Надявам се, че не съм те подразнил с чудеж-а.....но все пак пиша във форум, това не ми е CV-то.

    Относно аудио форматите съм на вие с нещата (сега за това чета), затова изказах в началото какво искам и питам как ще стане.
    Знам, че искам да ползвам усилвател с две колони KEF и да слушам музика. Какво ще излезне - признавам си не знам.

    Да попитам пак - 3.5мм към RCA (правен кабел) би трябвало да може да ми изкара това което търся, нали?! Беше ме попитал "Тези "хай рез" формати как мислиш да го прекарваш до усилвателя....с 3,5мм->RCA ли?!" - ДА, защо не може ли?

    За Z9S видях, че пише "audio sampling rate is up to 192K output." за другите не го виждам (простете).

    "Защо не директно от плеъра? Нали това му е целта?" - Това е го разбрах
    Компютъра ми е в другия край на жилището (настолен), не виждам какво мога да направя по въпроса?!





    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Повечето от предложените ще му свършат работа .
    Ако усилвателя е само с аналогови входове ще е по-добре да си вземе и някой външен ДАК и през оптиката сигнал от плеъра, че не бих се учудил звука през 3.5 и кабелче за 2 лв да е неразличим от мр3 ..., което общо взето би обезсмислило цялата гимнастика с флак-млак и т.н.
    Здрасти Светльо,

    Сега виждам на този плеър има и OPTICAL и COAXIAL
    https://www.mede8er.eu/products/800x3d/view.jpg

    т.е. с този плеър ще мога използвам цифров кабел към усилвателя. А иначе за аналоговия - определено няма да е с кабел за 2лв. :D

    Май клоня повече към аналогово връзване на плеър - усилвател

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Ха ха ха, супер си
    Мерси.

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Ако си силно заинтересован как се получава да има и 5.1 - на лични.
    Не.

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Надявам се, че не съм те подразнил с чудеж-а.....но все пак пиша във форум, това не ми е CV-то.
    Дразнене чак не. Но е добре да се спазват някакви правила, за да е по приятно всичко. За CV кой говори? Аз по друг начин не те познавам ... може да се каже, че точно това те определя пред мен до някаква степен, но да не задълбаваме?

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Относно аудио форматите съм на вие с нещата (сега за това чета), затова изказах в началото какво искам и питам как ще стане.
    Знам, че искам да ползвам усилвател с две колони KEF и да слушам музика. Какво ще излезне - признавам си не знам.
    Проучи още въпроса по форматите. В крайна сметка ще излезе, че няма да използваш повечето от посочените от теб. Следователно ...защо са ти?

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Да попитам пак - 3.5мм към RCA (правен кабел) би трябвало да може да ми изкара това което търся, нали?! Беше ме попитал "Тези "хай рез" формати как мислиш да го прекарваш до усилвателя....с 3,5мм->RCA ли?!" - ДА, защо не може ли?
    "правен кабел" какво значи? Иначе за моженето - може. Звук ще се чуе, но уж хай рез, а през звуковата карта на медиа плеъра(с незнайни качества, най вероятно мачкаща хай-я на рез-а).... Та на дали ще усетиш грандиозна разлика ако изобщо тръгнеш да се занимаваш с DSD след като го проучиш.

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    "Защо не директно от плеъра? Нали това му е целта?" - Това е го разбрах
    Компютъра ми е в другия край на жилището (настолен), не виждам какво мога да направя по въпроса?!
    Много можеш да направиш, но само ако искаш.
    Уж плеър ще взимаш, а ще пускаш от комп ...

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Под "кабел за 2лв" имах предвид точно тия от комплектите, които не са особено качествени . То и да е правен пак няма да е кой знае какво , а и самите ДАК-ове в тия плеъри не са чак толкова качествени.
    Аз примерно не съм много убеден, че моя Медевър просвирва flac по-добре от ресивъра ми ... даже по-скоро е обратното . Иначе си е една от най-добрите ми покупки и се надявам поне до смяната на плазмата да си го ползвам... сиреч към (поне) 2 години още.
    Може да погледнеш 600 или 1000 моделите са без вентилатор - за слушане на музика тихо вечер ще ти е по-добре.

    п.п. pulsedriverbg ме е изпреварил с долу-горе същото мнение.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #15

    Отговор: Мултимедиен плеър - всичко в едно (не е хубаво, ама...)

    Така, все пак да кажа какво се случи и до къде стигнах.
    Плеър всичко в едно засега отпадна поради няколко причини - няма да коментирам.
    Взех един Chromecast Audio (една малка бисквитка), който има един изход 3.5мм аналогов и цифров (ползвам аналоговия). Дават го чудото да изкарва ДО 24bit/96KHz, идея си нямам как да разбера какво изкарва...
    Вързал съм въпросния плеър с кабел QED Performance JP2 Graphite (3.5 към RCA), към усилвател NAD C315BEE, от там кабели QED Original към колоните KEF Q100.
    В момента се занимавам с едни програмки за стриймване от компа към Хромкаст-а (има варианти) .
    Те това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 00:11
  2. Мултимедиен плеяр до 200 лв.които чете всичко и има оптика
    От mvarbanov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-11, 21:31
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Мултимедиен плеяр до 200 лв.които чете всичко и има оптика
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-09-11, 20:38
  4. HD сателитен приемник и HD мултимедиен плеър в едно???
    От Foster във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 13-01-11, 19:45
  5. Panasonic CS/CU-W12DKE - чу се едно пукване и всичко угасна
    От fantoms във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 30-12-07, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе