здравейте,


Има подобна тема, но много много стара и нещата са се променили не малко от преди 7-8 год.


Наскоро се преместих в апартамент на акт 16 и правя ремонт. Искам да сложа аудио в две-три помещения и да го управлявам от телефона си или друго устройство. Стремя се към умна къща, каквито са популярни от няколко години насам.
Идеята ми е дори да мога да сменям музиката в различните стаи през смарт хъб. Някой правил ли е такова нещо?
Не разбирам много как мога да ги свържа и управлявам от смарт хъба и чета в момента и питам...


Погледах варианти за такива говорители, специални за таванен монтаж, включително подходящи и за баня с възможност за multiroom, wifi, bluetooth връзка. Това ме устройва чудесно, но цената е много над тази, която бих платил за такова нещо...
Това, което намерих е решение на Sonos и lithe audio, но са ми много скъпи.

Не ми трябва супер мощен звук. Банята е малка - 7 кв. и колко качествено може да е аудиото в банята е друг въпрос.
Искам по-нови кодеци aptX, LDAC, демек по-нови bluetooth версии с идеята да се ползват и по-добри сорсове от просто обикновен стрийминг.



Някой ми подхвърли като съвет да си купя обикновени говорители за таван, дори китайски, влагоустойчива за банята и да ги свържа с един подобен приемник https://www.aliexpress.com/item/4000211709596.html или да си взема обикновена платка с поддръжка на блутут 5.0 и да я свържа за говорителя.
https://koupushi.com/bluetooth-ceili...-p1692534.html


Не знам как мога да ги свържа с такъв приемник. И на всяка колонка ли ми трябва такъв?
Тия говорители не знам колко са надеждни и дали ще ми свършат работата за по-малко пари.
Видях, че тая марка имат и wifi версии с вграден усилвател и един вид до колкото разбрах ще ми е добре така, защото ми спестяват място за отделен усилвател и излишни кабели, а и били по-сигурни.


Читави ли са продуктите на тая марка? Дали някой има мнение?
Бихте ли ми предложили някакви съвети за моя случай и цели или дори примерна конфигурация от три колонки за стаи и една за баня?

Хиляди благодарности!!!

Поздрави,
Чакъров