Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree5Одобрявам

Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    6
    #1

    Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Здравейте,
    тъй като никъде няма вече Дали Сензор център търся съвет за подходящ център.
    Най близо до Сензор е Оберон серията,но незнам как биха се комбинирали заедно.
    До тука имам Сензор 7 за фронт и Denon AVR-X2600H.
    Предстоят център и съраунд колони.
    Чудех се каква комбинация да направя -
    по-хубав център с по слаб съраунд- оберон център със сензор 1(за задни)
    или обратното -
    спектор център със сензор 3 (за задни).
    Има и още нещо което ме притеснява -
    сензора са 6 ома,а оберона 4 ома.
    Това би ли било проблем за ресийвъра.
    Благодаря за помощта и весели празници!

    - - - - - - - - - -

    Извинявам се за грешно написаната "коМбинация" в заглавието.
    Не виждам от къде мога да го оправя.
    Този пост е редактиран от Димитър Тодоров Тодоров; 30-04-20 в 13:00.

  2.  
     
  3. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #2

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Не съм съгласен с мнението на tec от предната тема. Аз бях с малки съраунд колони и звука при филми и слушане на музика 5,1 не ми харесваше. Когато си купих големи задни колони звука стана балансиран и много по приятен. Центъра преди беше много важен защото всички записваха вокала в него но новите тенденции е отречено това и вече гласа го има и ляво, дясно и център. Ако ти харесват как свирят предните лява и дясна колона можеш да вземеш и по слаб център.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #3

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Не съм съгласен с мнението на tec от предната тема. Аз бях с малки съраунд колони и звука при филми и слушане на музика 5,1 не ми харесваше. Когато си купих големи задни колони звука стана балансиран и много по приятен. Центъра преди беше много важен защото всички записваха вокала в него но новите тенденции е отречено това и вече гласа го има и ляво, дясно и център. Ако ти харесват как свирят предните лява и дясна колона можеш да вземеш и по слаб център.
    За какви малки тонколони става дума. И големината на стаята също е от значение.
    Под малки (в предната тема) имах в предвид (не съм уточнил за което се извинявам) 4-5 инча основен говорител. Не масовите пластмасови тонколонки с 3 инча или от HT пакове.

    Димитър, колко голяма е стая (м2), в която изграждаш кино системата?

    П.П. Не бях се загледал, че Oberon Vocal e с импеданс от 4 Oма. Странно защо.
    При положение, че цялата серия е на 6 Ома.
    Ако искаш, попитай консултанта в е-магазина, най-добре. Според упътването на ресийвъра X2600H пишат, че да работи с ОТ от 4 до 16 Ома.
    Или ако се притесняваш има Dali Spektor Vocal със по-скромни характеристики.
    Този пост е редактиран от tek; 30-04-20 в 17:22.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Tek,
    стаята е 26-28 кв.м.
    Има ли вариант 4-те Ома да са печатна грешка?
    В Авител е писан 6 Ома... ?!?

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #5

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Тодоров Тодоров Виж публикацията
    Tek,
    стаята е 26-28 кв.м.
    Има ли вариант 4-те Ома да са печатна грешка?
    В Авител е писан 6 Ома... ?!?
    Не е печатна грешка. Щом и в официалният сайт са написали 4 Ома.
    Относно съраундите, бих ти препоръчал Zensor 1/Oberon 1. Според мен Zensor 3 (които не са никак малки), са малко изхвърляне.
    Ако, ще окачаш Z3, на стена трябва да си вземеш и подходящи стойки за тях.
    Защото, те по принцип не са предвидени фабрично да се окачат.
    Но, все пак си реши според мястото и желанието/мерака.
    Този пост е редактиран от tek; 30-04-20 в 18:11.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Според мен е излишно и грозно Сензор 3 за съраунди, 1-чката си е напълно достатъчна, относно центъра, няма проблем да сложиш 4-ома, нищо няма да му стане на усилвателя, само ще свири по-силно и ще трябва да го намалиш от ресивъра.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #7

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    И аз съм на мнение, че Zensor 1 са напълно достатъчни за съраунд. Има и стойки подходящи за тях. Не са прекалено обемисти (като Zensor 3) и ще свирят чудесно. За омажа едва ли ще имаш проблем. Ресиверите на Denon нямат проблем с 4 ома колони. Пускаш калибрирането на ресивера и той ще си нагласи нивата за всеки говорител.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #8

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Аз съм с Зенсор 7, център и Зенсор 1 за съраунд. Абсолютно достатъчни са според мен Zensor 1.
    z_harris одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Голямата колона на съраунд винаги е по-добре, но рядко е практично и от финансова, и от интериорна гледна точка.
    Освен това е и по-трудно да се сложи голяма колона на оптимална позиция (~60см над главите на слушащите).

    28кв.м стая не е малка обаче. Ще имаш проблем със събвуфера (ако решиш да слагаш). Особено ако тези 28кв.м не са затворено помещение, а имат разни преходи, коридори, кухненски боксове и т.н.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Благодаря на всички за мненията и съветите.
    За всеки случай писах на Денон дали мога да слагам заедно ОТ с различно съпротивление.
    Най-вероятно ще се спра на варианта Оберон за център и Сензор 1 за задни.
    Планирам да ги слагам на стойки,пък да видим.
    Буфера остава за на есен
    Бъдете здрави и весели празници!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #11

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Може да слагаш OT с различно съпротивление, стига ресиверът ти да е настроен на по-високата стойност. Аз имах 6 ома предни тонколони и 8 ома съраунди в продължение на няколко месеца. Не съм имал проблеми, не съм и забелязал прекомерно загряване на усилвателя.

    Проблемът при теб ще дойде по-скоро от това, че тонколоните са различни класове и ще ти се развали предната сцена.
    Една кола (или някакъв друг звук) ще минава от лява тонколона, през центъра, към дясна и има вероятност да не е неусетно. Даже е по-скоро вероятно да не е неусетно. Това ще ти развали усещането от филма.

    А задните смяташ да ги сложиш на стойки на земята? Това не е добър вариант по принцип, защото при двама души на дивана, левият няма да чува дясната тонколона заради на десния главата и десния няма да чува лявата тонколона, заради на левия главата. Затова е препоръчително съраундите да се сложат на около 60см над нивото на главите на слушащите, насочени надолу.
    Знам, че не всеки има възможност да качва колони по стената, но ако и двете опции са вариант, поставянето им на стената определено е по-добрият.
    Ако все пак трябва да ги сложиш на стойки, не ги слагай на 90 градуса от мястото на слушане, а ги сложи на 110 градуса от мястото на слушане. Така ще ти дойдат малко зад дивана и когато не гледаш сам, звукът от съраундите няма да се блокира толкова много от останалите слушатели, колкото би се блокирал ако са сложени точно до мястото за слушане.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #12

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Може да слагаш OT с различно съпротивление, стига ресиверът ти да е настроен на по-високата стойност.
    По-НИСКАТА стойност! Усилвател, който работи на 8ома не е препоръчително да работи с 4омови колони, докато усилвател на 4ома може с 8омови само ще свири по-слабо.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #13

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    На много места четох статии и замервания, при които се казва, настройката за съпротивлението на усилвателя да не се пипа и да се оставя на възможно най-високата. Пишеше, че въпросната настройка е сложена там единствено, за да се спазят изисквания за енергоефективност.
    Все пак Димитър и сам може да направи проучването и да реши дали да пипа съпротивлението или да го остави на максимална стойност.
    z_harris одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #14

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Не знам къде ги четеш тези неща, но настройката трябва да бъде възможно най-ниската, 8-омови колони на определени честоти могат да паднат до 3-ома, обикновено, когато се ползват 16омови ОТ, тогава може да се вдигне съпротивлението на усилвателя на 8-ома, повечето усилватели нямат настройка на съпротивлението, просто е посочено 4-16 oма товар.
    Ако вдигне съпротивлението на 8ома и закачи 4омови колони, ще се товари усилвателя.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #15

    Отговор: Подходяща ли е конбинация между DALI Zensor front и Oberon vokal

    Ето тук.
    Обяснено е и защо настройката изобщо е там при новите ресивери (а при старите го няма, както и сам си отбелязал). Показани са и замервания.

    https://www.audioholics.com/audio-am...tually-testing

    Това е малко като регулацията от ЕС, която преди няколко години намали максималната мощност на прахосмукачките.
    z_harris одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за DALI ZENSOR 5
    От IFF във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-16, 18:19
  2. DALI Zensor Family 7 White 5.1 Set
    От djzmei във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 24-08-16, 13:08
  3. Front High
    От Warlock във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 28-12-15, 17:29
  4. Dali Zensor
    От boby_ във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 03-04-15, 08:46
  5. Front Page?
    От GATER във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 22-07-03, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе