Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58
Like Tree3Одобрявам

Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #46

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Оо , аз видях нещо като Авител и не погледнах , че е в леи. моя грешка .
    С 2-3 изключения цените са отврат.
    Yamaha cd s 300 - 650 кинта
    Yamaha rx v 485 - 1100 кинта
    Този пост е редактиран от Slusatel; 09-03-20 в 21:01.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #47

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    качи центъра над телевизора, раздалечи предните колони..

    Няма нужда от нито едно от изброените
    - посмъртно няма да вирна ценъра на над 1.5м , след като в момента си е право срещу седящата ми позиция и на всичко отгоре Ямаха-та ми "повдига" идеално звука ако се налага. Отделно, че би било супер грозно и дразнещо с огромният център и на всичко отгоре би пречело на осветяването зад тв
    - няма как да ги раздалечавам повече, защото би означавало да ги залепя за стена ..., което е още по-лошо за звученето

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #48

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Телевизора ти е на ниско , моят плот е на 75 см и тв ми е на нивото на очите , за да не си кривя врата. Но секцията ми е поръчкова, по мои размери. На нивото на очите се слага тв , центъра отгоре / отдолу са техниките /. Въпрос на вкус. Има връзка с умората на очите и охлаждането на техниката , но ако имаш само един ресивър не е много важно. При мен са повече неща и трябва да се съобразявам с циркулацията на въздуха / прегряване/.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #49

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Оо , аз видях нещо като Авител и не погледнах , че е в леи. моя грешка .
    С 2-3 изключения цените са отврат.
    Yamaha cd s 300 - 650 кинта
    Yamaha rx v 485 - 1100 кинта
    да не разводняваме темата ама...намри ми marantz 5014 на тая цена....а още не са му пълни процентите с намалението...
    гледам погледнал си ямахите..еми до преди седмица 685 беще 900 кинта....за 5.0 комплекти колони да не говорим..
    трябва да се следи ...цените ги менят през 3.4 дни

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #50

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Погледнах това , което имам у дома , нямам целия каталог с цените.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #51

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    качи центъра над телевизора, раздалечи предните колони, след калибрацията с разните микрофони дооправи настройките. На мен ми дава микрофона едната лявата колона на 4,8 м от центъра на стаята при положение , че стаята ми е 4.90 по дългата стена ....
    Защо мериш разстоянието от центъра на стаята?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Телевизора ти е на ниско , моят плот е на 75 см и тв ми е на нивото на очите , за да не си кривя врата. Но секцията ми е поръчкова, по мои размери. На нивото на очите се слага тв , центъра отгоре / отдолу са техниките /. Въпрос на вкус. Има връзка с умората на очите и охлаждането на техниката , но ако имаш само един ресивър не е много важно. При мен са повече неща и трябва да се съобразявам с циркулацията на въздуха / прегряване/.
    Плотът ти е 75см и ТВ ти е на нивото на очите? Ти на бар столчета ли седиш у вас като гледаш? :D По спецификациите на Dolby (не по вкус), средата на екрана трябва да е на нивото на очите за максимално запълване на зрителното поле. Това означава, че в един средно-статистически хол, в който хората седят на средно-статистически по височина диван, и гледат средно-статистически по размер (50-55") телевизор, повърхността, на която е поставен телевизора, трябва да е около 40см висока. Ако съответно имаш по-висок диван или по-голям телевизор, размерите варират според индивидуалната конфигурация.

    Това може да се сметне и като съвет към автора, за да не съм изцяло офтопик.

    А центъра трябва да е под телевизора по принцип. Не случайно всички ресивери, които имат функция за "изместване" на централния канал, позволяват местене само нагоре, а не надолу.

    Сега, ако на теб стандартите определени от Dolby, THX, IMAX и останалите фирми в бранша не ти харесват по някаква причина, естествено, че можеш да си сложиш техниката така, както си решиш, и както ти е приятно, за да се чувстваш ти добре и да ти доставя удоволствие.
    Това са само препоръки.

    А ако имаш проблем с циркулацията ти препоръчвам да обмислиш вентилатори. Ако не те кефят визуално (или не ти вършат работа) компютърните вентилатори и подложки за лаптоп, има специални "вентилатори" за AV техника с термостати и други глезотии.
    Фирмата е AC Infinity. Аз имам 2 от техните по-малки модели с термостатчето върху ресивера. Излезнаха ми 70лв и работят перфектно. Чуват се само и единствено в напълно тиха стая, веднага след като изключа техниката или сложа филм на пауза.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #52

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Ypao го мери: ляв канал 4.90 , десен 2.70, микрофона се слага на мястото от което ще слушаш , на височината на ухото. Това е по инструкцията не съм го измислил аз.
    Гледам от нормален хол диван , не знам колко е висок , с тая височина на шкафа ми е идеално на визирната линия. Не гледам легнал. Ако сложа центъра под тв, шкафа става много асиметричен / ресивъри, усилватели, плеъри ще се изместят ляво-дясно и не ми харесва/. Това са индивидуални решения, всеки има собствени предпочитания. Просто изказах неангажиращо мнение.

    Едит : седнал на канапето визирната ми линия е на 118 см , средата на екрана на тв ми е на 120 см. Мисля , че съвсем ми е добре.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 10-03-20 в 18:06.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #53

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    До къде стигнах със субуфера. Занесох в къщи един KEF T2. Пуснах го с Далитата и харесвам резултата. Далитата ги направих "малки" и свирят със суба. Бива.
    Ще ползвам заетия Кеф, докато не си купя мой.
    Избора ми се сведе до 2 варианта:
    https://www.avitel-bg.com/dali-sub-c...tive-subwoofer
    или
    https://www.avitel-bg.com/dali-sub-e-9f-black
    Нямам много място да го разполагам правилно. Ще е плътно до стена, от едната си страна.
    Клоня към първия.
    Моля, за вашето становище!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #54

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Много високи долни граници имат и двата.На мен фронталните колони са ми с 30 хц долна граница / доколко я стигат е друга тема /. Търси нещо под 30 хц иначе ми се вижда малко безсмислено. Ще имат подобрение в баса , но няма да имаш звуковото налягане .
    https://petertyson.co.uk/speakerssub...sc&order=price погледни тук , доставката ти е около 60-80 лв до Бг. Има хубави неща.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 12-03-20 в 15:52.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    6
    #55

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Здравейте,
    ще питам тука,защото въпроса ми е много сходен с на създателя на темата.
    Аз също не можах да открия Дали Сензор център и се чудя останалите сензори как биха се
    комбинирали с център на Оберон серията.
    До тука имам Сензор 7 за фронт и Denon AVR-X2600H.
    Предстоят център и съраунд колони.
    Чудех се каква комбинация да направя -
    по-хубав център с по слаб съраунд- оберон център със сензор 1(за задни)
    или обратното -
    спектор център със сензор 3 (за задни).
    Има и още нещо което ме притеснява -
    сензора са 6 ома,а оберона 4 ома.
    Това би ли било проблем за ресийвъра.
    Благодаря за помощта и весели празници!
    Този пост е редактиран от Димитър Тодоров Тодоров; 30-04-20 в 13:01.

  13. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #56

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Центъра е една от най важните тонколони при изграждането на многоканална система. С него и със субуфера компромиси не трябва да се правят. Няма проблем да вземеш Oberon Vocal за център.
    За съраунд, не е необходимо да са големи ОТ. Освен ако стаята е голяма. Има модели и от серията Spector, ако те притиска бюджета.
    Макар и по нисък клас, е добро предложение за съраунд.
    П. П. Хубаво беше да пуснеш една нова тема.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    6
    #57

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Благодаря за съвета.
    Пуснах нова тема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D1...tml#post964134

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #58

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Всичко хубаво,ама...Доста неща изписани,но никъде не видях какъв тв-р смяташ да си купиш и от какво разстояние ще го гледаш.За стерео звука е важна стаята,ама за кино ако си горе-долу според нормите описани в таблицата не знам какви колони и къде ще разполагаш.С това трябваше да почне темата,ама това е само мое мнение.Още от сега знам кой от участниците как ще се възмути.
    Все пак нека имат едно на ум,че тези неща не ги измислям аз и дали са верни или не...все пак.
    А hz,khz,db и.т.н. все пак трябва да следват това.
    Приятен ден на всички!

    creen Size Recommended Mixed Usage Distance
    (30°)
    Recommended Cinema Distance
    (40°)
    25" 3.4' (1.04 m) 2.5' (0.77 m)
    30" 4.1' (1.24 m) 3' (0.92 m)
    35" 4.8' (1.45 m) 3.5' (1.07 m)
    40" 5.5' (1.66 m) 4' (1.22 m)
    45" 6.1' (1.86 m) 4.5' (1.37 m)
    50" 6.8' (2.06 m) 5' (1.53 m)
    55" 7.5' (2.28 m) 5.5' (1.68 m)
    60" 8.2' (2.48 m) 6' (1.83 m)
    65" 8.9' (2.69 m) 6.5' (1.98 m)
    70" 9.5' (2.9 m) 7' (2.13 m)
    75" 10.2' (3.1 m) 7.5' (2.29 m)
    80" 10.9' (3.31 m) 8' (2.44 m)
    85" 11.6' (3.52 m) 8.5' (2.59 m)

    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    Този пост е редактиран от cable; 30-04-20 в 14:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Фронт панел аудио - как да го свържа
    От abrechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-10, 19:26
  2. National CS-G28K-W - превод на надписите по фронт панела
    От Crank във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-09, 09:47
  3. фронт панел аудио модул?
    От cvb във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-06, 14:28
  4. Отечествен фронт с Мартин Карбовски
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-06, 22:42
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе