Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Помощ за избор на ресивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #16

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Промяна в звука няма да има , човека търси екстрите на мрежовия ресивър.
    Човекът, който съм цитирал, не търси екстрите на мрежовия ресивер, а обсъжда качеството на звука.

    Цитат Първоначално публикувано от carpenter Виж публикацията
    Именно, даваш пари за скъп ресивър, а колоните са ти същите както и преди. Няма да чуеш по-добър звук даже и ресивъра да е HI-END ...те колоните толкова си могат .
    Аз исках да кажа, че в твоя конкретен случай може да няма особена разлика. Или поне не такава, каквато очакваш.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #17

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Темата е на този потребител painkiller111 , не знам на кого даваш акъл

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #18

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Точно, търся екстрите на мрежовия ресивър + dts hd и truehd, не хай енд или нещо друго и питам към какво да се ориентирам от няколкото модела и марки..

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #19

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Темата е на този потребител painkiller111 , не знам на кого даваш акъл
    Предлагам ти да запазим добрия тон във форума. На никой не "давам акъл". Коментирах написаното от друг потребител в темата. Carpenter няма ли да го попиташ на кой е "давал акъл" или ще въдворяваш ред избирателно?

    @painkiller111: Аз също от изброените бих взел Yamaha-та. По-безпроблемен е от Denon-а например. С другите марки нямам личен опит.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #20

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Предлагам ти да прочетеш поста над твоя.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #21

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    До колко пари си приготвил за ресивър? Имам един Pioneer sc-lx73 и се чудя дали да не го продам, защото слушам само стерео и много рядко 2+1.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #22

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    За 300 лв може само кашона да дадеш ....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    До колко пари си приготвил за ресивър? Имам един Pioneer sc-lx73 и се чудя дали да не го продам, защото слушам само стерео и много рядко 2+1.
    350...
    Я кажете ако усилвателя е 6-8ома и му се сложат 4омови колони, колко време може да е така и какво и кога може да му се случи?! На фронталните ми колони пише 4-8ома

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #24

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Между 4 и 8 ома, значи какъв е проблема , като усилвателя поддържа 6 ома ?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #25

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Ами според мен, ако тонколоните са 4 ома, а усилвателят на 6-8 ома при по-малкото съпротивление на тонколоните ще протече по-голям ток, ако се усили още по-голям ток и може крайното стъпало на усилвателя да изгори, може да се нагряват почече и намотките/бобините в говорителите и те да изгорят. Може и нищо да не изгори - тук някой писа, а и в менюала мисля на един Ресивър Ямаха четох, че като му зададеш импеданс 6 ома - това значи, че може да работи и с тонколони 4 ома, но за Онкио, не знам, имал съм по стари модели 2008/9 година и там се задават отделно 4, отделно 6 или 8 ома. Ако няма филтър, кондензатор може с мултицет да се измери съпротивлението на говорителя, но след филтрите на тонколоните или при би-ампинг свързването им нещата/показанията се променят.
    Гледам има един Онкио 609 в наш сайт за употребявана техника, отговаря на изискванията, нищо че е без дистанционно - може всички настройки да му се командват от бутоните на предния панел или да се купи евтино дистанционното от Алиекспрес, но цената е подозрително ниска и много трябва да се внимава дали въобще свири, дори да се включва и да му свети дисплея.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #26

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от painkiller111 Виж публикацията
    350...
    Я кажете ако усилвателя е 6-8ома и му се сложат 4омови колони, колко време може да е така и какво и кога може да му се случи?! На фронталните ми колони пише 4-8ома
    4 ома колони на усилвател за 8 ома

    То за можене, може но не е препоръчително да се усилва много, ако си цениш техниката

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #27

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    С омовете ясно, разбрах какво да правя..
    Взех една машина, но се появиха проблеми първата вечер картината беше видимо по добра (има 4к ъпскейл) като в менюто отчиташе входящият сигнал 720р на ХДтата и 576 на другите, след това обаче започна да показва на всички тв 480р и картината е по зле отколкото като не минава през ресивъра, също така при превключване на програмата през първата минута започва едно примигване около 5-6 пъти на програма докато стабилизира... Днес след смяна на няколко кабела, входове и различни устройства пак изкара супер образ, обаче изключих за малко техниката махнах плейстейшъна, остана само тв приемникът и пак се бъгна образа, какво мамка му да правя ?!
    Другия проблем е са баса, отчита го при тест, пуска и някакъв звук но много слаб, почти никакъв, а си свиреше с онкиото супер баса, имат ли значение омовете на баса при положение че е активен ?!
    Не е Онкио ресивъра, а май трябваше него да взема

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #28

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от painkiller111 Виж публикацията
    С омовете ясно, разбрах какво да правя..
    Взех една машина, но се появиха проблеми първата вечер картината беше видимо по добра (има 4к ъпскейл) като в менюто отчиташе входящият сигнал 720р на ХДтата и 576 на другите, след това обаче започна да показва на всички тв 480р и картината е по зле отколкото като не минава през ресивъра, също така при превключване на програмата през първата минута започва едно примигване около 5-6 пъти на програма докато стабилизира... Днес след смяна на няколко кабела, входове и различни устройства пак изкара супер образ, обаче изключих за малко техниката махнах плейстейшъна, остана само тв приемникът и пак се бъгна образа, какво мамка му да правя ?!
    Другия проблем е са баса, отчита го при тест, пуска и някакъв звук но много слаб, почти никакъв, а си свиреше с онкиото супер баса, имат ли значение омовете на баса при положение че е активен ?!
    Не е Онкио ресивъра, а май трябваше него да взема
    За кой ресийвър става дума?
    Свързал ли си изхода на ресийвъра HDMI към HDMI Arc порта на телевизора.
    Щом баса е активен, няма значение омовете. настройка на субуфера и ресйвъра прави ли/
    Да не са намалени db на отделните канали.
    Чете ли упътването на AV ресийвъра за настройките, ако не си го погледни по обстойно.

    П.П. При изключването на техниката, разкачане на кабели и последващо свързване, задължително преди това изключваш от захранващата мрежа всичко.
    Този пост е редактиран от tek; 11-03-20 в 22:39.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #29

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    Значи до момента нямах много време да се занимавам, та имам нов въпрос, на ресивъра отзад пише 8ома, в упътването също пише 8 плюс 6ома certified, какво точно ще рече това? Също така предните колони в момента са ми beovox s45 4-8 ома, но доколкото разбрах това са си 4 омови колони, понеже на едната и се прецака баса, то ако сложа 8 омови басове това ще ги направи ли безопасни за работа с този усилвател

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #30

    Отговор: Помощ за избор на ресивър

    По принцип трябва да сложиш точно такъв бас, като този, който се е развалил. Иначе ще имаш по-големи проблеми от съпротивлението. А ако няма да слагаш оригиналния бас, май е най-добре да смениш говорителя и в двете колони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър и тонколони
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-14, 19:46
  2. Помощ при избор на ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 27-08-14, 20:46
  3. Малко помощ за избор ресивър!
    От Lion4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-12, 21:43
  4. Помощ при избор на ресивър
    От explosivebg във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 31-08-11, 23:35
  5. Помощ за избор на AV ресивър
    От hattan във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-11, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе