Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Помощ при избор на ресивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #1

    Помощ при избор на ресивър

    Здравейте,решил съм да си купя ресивър като искам да го използвам в домашни условия за филми и музика.Понеже незнам какви технически характеристики трябва да притежава един добър ресивър може ли да ми кажете какво трябва да гледам при избора му.Незнам много и кои фирми правят качествени ресивъри,така че може ли да ме упътите към някоя контретна фирма или модел.Стаята в която искам да го сложа е голяма 26 кв.м.,като искам да изкарам звука като например в кино зала Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Добре дошъл в форума !

    До колко пари ? Какви колони ще се вързват към него ?

    Марки - Денон , Ямаха , Пайниър , Онкио , Маранц , сони / нарочно е с малка буква ! / , това са масово предлаганите по магазините !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #3

    Re:Помощ при избор на ресивър

    На първо време съм решил да не купувам колони,но след няколко месеца може да взема jbl.За сега не съм решил кой модел точно,но като му дойде времето пак ще пиша във форума :D . Иначе за ресивър мисля да отдела максимум 1000лв.Видях,че на harman kardon в момента има някакви промоции,но не искам да се хвърлям да купувам,преди да знам какво представлява.В момента имам един ресивър на sony(японски)на 20год,който свири доста добре,но ми трябва още един.
    Преди малко ми попадна ето този http://www.sony.bg/product/hfc-amplifier/str-dh520 Какво ви е мнението за него?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Ако си фен ма марката / така ми се струва / , този ресивър за тези пари / 499лв / е добър и ще ти върши работа !Но още не се продава у нас , чака се доставка - поне при един от дилърите е така !
    За 1000 лв има доста предложения - Денон 1912 , Ямаха 671 , Онкио 609 / у нас цената е надута ! /, Пайниър 921 , но това е по-лесната част ! Проблема е при избора на тонколони !

    Тези промоции са обикновено в Техно...магазините , но си има и доста магазини за такава техника и там хората си разбират от работата ! Но ако не си от по-голям град , наистина нямаш избор !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #5

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Преди малко се върнах от Тechnopolis и човека ме разубеди да си купя ресивър sony и ме насочи към Harman Kardon и Denon.Искам да купя нещо качествено,което да не прави проблеми .. и след 5 години ако реша да си сложа по-големи колони,не да го продавам и да търся нов,а да си го използвам него.Според вас Harman Kardon добър избор ли е ? Утре ще се отбия до "Музикална къща Фактор" и ще видя какво могат да ми предложат,за тези пари.Ако може само да ми кажете освен силата на ресивъра,какво друго да гледам.Иначе за колоните мисля да сложа 2x75 предни,2x50 задни и за център и буфер ще мисля по-нататък.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Harman Kardon стават , но не бих си купил ! Сони също имат добри модели , но в високия клас , за повече пари !

    Денон , Онкио , Ямаха , Пайниър ! Избирай от тези ! След 5 години , я камилата , я ... !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #7

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Можеш ли да ми препоръчаш конкретен модел?Защо не би избрал Harman ?

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от explosivebg
    Преди малко се върнах от Тechnopolis и човека ме разубеди да си купя ресивър sony и ме насочи към Harman Kardon и Denon.
    Какъв му беше довода на продавача, за да не купиш Сони ?
    Според мен определи и бюдет за бъдещи колони и тогава започни да обикаляш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #9

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Едно от нещата,е че sony са марка,която се занимава не само със ресивъри,а със всякакъв вид техника и не се концентрира върху качествената изработка на ресивърите.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Пълни глупости ! Те и затова продават само ширпотреба , щото запознатите не си купуват техниката от тях !

    Цитат Първоначално публикувано от explosivebg
    Можеш ли да ми препоръчаш конкретен модел?Защо не би избрал Harman ?
    Вече ти ги посочих ! Денон 1912 , Ямаха 671 , Пайниър 921 , Онкио 609 ! Хармана не ми харесва отникъде !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #11

    Re:Помощ при избор на ресивър

    След като прочетох малко повече информация в американските форуми се спрях на Onkyo TX-NR609 и Yamaha RX-V671 .Според вас кой ресивър е по добър като се има в предвид,че onkyo 609 е с 200 лв по-скъп?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Защо четеш американски форуми , като има доста европейски и то водещи в тази област ?
    Аз съм за Онкио-то ! Имам такъв , но не този модел !


    http://alatest.co.uk/reviews/receive...131581176,86/# . Без коментар !

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #13

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Цената на Onkyo е по-висока само в България, заради неразумната политика на вносителя.
    В Англия, официалната цена на Onkyo TX-NR609 и Yamaha RX-V671 е еднаква - 500GBP!
    От тази гледна точка, не мисля че е разумно да се взима от тук 609 с толко надута цена. Ако се вземе от чужбина пък - гаранцията в България не се признава.
    При тези обстоятелства, бих взел Yamaha RX-V671 или Denon 1911/1912 - на нормална цена и с гаранция за България!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #14

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Мерси за бързия отговор Сигурно ще взема yamaha-та.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Цената на Onkyo е по-висока само в България, заради неразумната политика на вносителя.
    В Англия, официалната цена на Onkyo TX-NR609 и Yamaha RX-V671 е еднаква - 500GBP!
    С първото съм съгласен на 101% !

    Но с второто - не ! В Германия цената на Онкио 609 е 464 евро , а на Ямаха 671 - 509 евро ! Това без транспорт до БГ ! За мен това си е разлика , ако няма гаранция , пък в БГ !

    Но в БГ цените са други - Ямаха 671 - 999лв , Онкио 609 -1232лв на промоция с 15% отстъпка ! Ужас !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 27-08-14, 20:46
  2. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  3. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  4. Малко помощ за избор ресивър!
    От Lion4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-12, 21:43
  5. Помощ за избор на AV ресивър
    От hattan във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-11, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе