Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree2Одобрявам

Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #16

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Не мисля, че ми трябва мрежов ресийвър, защото телевизора е умен.
    Нямам нужда и от WiFi, защото е точно до рутера и ако име етернет порт ще го вържа (но не знам каква полза бих имал?)
    Пуснали са на голямо намаление Pioneer S-ES21TB + Pioneer VSX-330-K за 783.99лв.
    Предполагам са много зле нещата там?

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #17

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Ресийвъра е супер бюджетен стар модел от 2016 г. Тонколоните са по зле от Zensor на DALI

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #18

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    А някой слушал ли ги е колоните или само предполагаме, че са лоши, заради цената?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #19

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Едва ли е нещо особено, ама като гледам комплекта с 531 е 798лв - предполагам ще е мааалко по-добре - поне за основните е с винтове , а не щипки
    https://technostar.bg/domashno-kino-...sx-531-s-es3tb

    а ако не е приоритет музиката , то тоя поддържа и новите пространствени формати и идва със субуфер-
    https://technostar.bg/domashno-kino-pioneer-htp-076

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #20

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Субуфера на HTP-076 e пасивен. А тонколоните (малките пластмарийки) са възможно най зле от коментираните готови системи за съраунд. То и за цената която се плаща,няма как да е по-добре.
    Горният модел комплект, който беше показал автора по-горе (Pioneer S-ES21TB + Pioneer VSX-330-K) е с няколко идеи по добре за кино (откъм тонколони, не ресийвър), отколкото посочените тонколонки на HTP-076.

    П.П. Ако ще основно за гледане на филми, (и за музика e OK):
    JAMO S 809 5.0 HCS BLACK

    В момента цената му е като на по евтиния модел JAMO S 807 5.0 HCS BLACK

    Z Review - Jamo S Series FULL 5.1.2 Surround Sound System


    Z Review - Jamo S809 [SOUND DEMO]
    Този пост е редактиран от tek; 11-03-20 в 18:11.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #21

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Не виждам смисъл да се коментират цели комплекти на цени до 1000 лв., много ясно , че за тия пари си купуваш псевдо уредба. Който не му се дават много пари , но иска нещо с гаранция купува , който иска нещо по-добро за без пари скача в преебалника, който иска кеф - плаща .

    - - - - - - - - - -

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #22

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Мисля, че не е лошо че го дадох за пример. Ако автора иска да направи комплект от 5.0 тонколони постепенно (например на Dali Zensor) за кино, сравнен със горния.
    Да сравни каква е разликата и колко ще спести, ако не е голям меломан.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #23

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Jamo-то излгежда интересно, но нямам място за Floorstanding
    Секцията е така направена, че от 2-те страни на телевизора имам по 20-тина сантиметра.
    Другата ми опция е да ги сложа в секцията, като ще им дам наклон нагоре да сочат към мен, но ме притеснява, че в затвореното пространство ще звучат много зле ... повечето искат доста въздух за да свирят добре.
    Та затова гледам само bookshelf опции.

  11. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #24

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Здравейте! Реших да се пообразовам малко на тема "Аудиотехника" и се зачетох в темите в този раздел. Какви са преимуществата на мрежовия ресийсвър? Има се предвид, че е с Wi-Fi, нали така? За какво може да се ползва и какви биха били най-основателните недостатъци, ако няма?

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #25
    Цитат Първоначално публикувано от danielangelov Виж публикацията
    Jamo-то излгежда интересно, но нямам място за Floorstanding
    Секцията е така направена, че от 2-те страни на телевизора имам по 20-тина сантиметра.
    Другата ми опция е да ги сложа в секцията, като ще им дам наклон нагоре да сочат към мен, но ме притеснява, че в затвореното пространство ще звучат много зле ... повечето искат доста въздух за да свирят добре.
    Та затова гледам само bookshelf опции.
    Zensor 1, не искат голямо отстояние от стена..
    За разлика от Zensor 3. Които си искат повече отстояние към 15 см минимум, за да не бумти баса (това е основното).
    В сайта на Dali си ги пише отстоянията.
    И между другото, ако имаш възможност ги постави на стойка от двете страни на телевизора, така няма да ти "свирят" и мебелите.
    Другият вариант е да погледнеш и Q Acoustics.
    .
    Този пост е редактиран от tek; 13-03-20 в 15:06.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #26

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Недостатъци няма , има само предимства. Можеш да стриймваш всичко от компютъра или телефона си на ресивъра, на телевизор и в друга стая / само да имаш хубав wi-fi /, има интернет радио с много радиостанции , има Spotify и най-важното - нямаш нужда от кабел за връзка с което и да е устройство.

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #27

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Недостатъци няма , има само предимства. Можеш да стриймваш всичко от компютъра или телефона си на ресийвъра, на телевизор и в друга стая / само да имаш хубав wi-fi /, има интернет радио с много радиостанции , има Spotify и най-важното - нямаш нужда от кабел за връзка с което и да е устройство.
    Добре, а, ако имаш смарт телевизор? Тогава може да стриймваш всичко към него и звука да продължавам към усилвателя и от там респективно към говорителите? Спомена Spotify. Как става управлението на интерфейса му през самия рисийвър? Аз по принцип слушам музика основно през Soundcloud, но предполагам, че би било същото като при Spotify?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #28

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Стартираш Spotify от компа и му даваш къде да свири - на компа или да свири през ресивъра. ресивъра автоматично се премества на spotify. Местиш ресивъра на сървър - чете ти музиката на компа и т.н. Има и други програми за радио онлайн , но има и вграден интернет тунер / за различните марки е различен/. Там търсиш каквото ти душа сака - по континенти , жанрове и тн. Аз слушам много електрик блус и ми е добре на американски станции. Спестявам си реклами и досадни новини. Всички бг радиопрограми ги има също / не ти трябва FM тунер, антена, няма шумове, пращене ....
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-03-20 в 18:28.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #29

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Добре, а, ако имаш смарт телевизор? Тогава може да стриймваш всичко към него и звука да продължавам към усилвателя и от там респективно към говорителите? Спомена Spotify. Как става управлението на интерфейса му през самия рисийвър? Аз по принцип слушам музика основно през Soundcloud, но предполагам, че би било същото като при Spotify?
    За да слушаш Spotify на Spotify Connect Enabled ресивер/устройства трябва да имаш Spotify Premium. Управлението става през мобилно устройство или компютър. С дистанционното можеш само да сменяш песните в плейлиста, да паузираш и да спираш музиката.

    Предимството е, че можеш да слушаш музика без да ти е включен телевизора.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #30

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    премиума е само да качиш звука до 320 мб , и да имаш 5 акаунта / май / другото е едно и също , не давайте грешни съвети. Просто четеш и пропускаш мнение. С мрежов ресивър няма нужда да ти е включен смарт телевизора за нищо , освен за настройки или да виждаш песните-изпълнителя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на 5.1 система
    От Dares във форум Тонколони
    Отговори: 23
    Последно: 11-10-19, 16:52
  2. Помощ за VRF система
    От sorren във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 15-03-17, 21:14
  3. Помощ при избор на мултисплит система
    От Mitko 1978 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 05-03-16, 14:09
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-07-12, 22:23
  5. Помощ за 5.1 система.
    От borkokn във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 31-10-11, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе