Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36
Like Tree2Одобрявам

Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #31

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    премиума е само да качиш звука до 320 мб , и да имаш 5 акаунта / май / другото е едно и също , не давайте грешни съвети. Просто четеш и пропускаш мнение. С мрежов ресивър няма нужда да ти е включен смарт телевизора за нищо , освен за настройки или да виждаш песните-изпълнителя.
    https://www.spotify.com/us/connect/

    Най-отдолу:

    Some Spotify Connect devices require Spotify Premium.

    Под "Some", може да четеш "Почти Всички", защото аз до сега устройство (различно от PS4, което пък има ужасно качество на звука), което ползва Spotify Connect, а не иска Spotify Premium, не съм видял. За ресиверите в частност съм почти сигурен, че много голяма част го искат. На колкото и бройки да съм гледал спецификациите до сега, на всичките със звездичка е било отбелязано, че се изисква Spotify Premium за използване на Spotify Connect функционалността.
    Така че ти не разнасяй грешна информация. Ако има устройства, които го поддържат и без Premium абонамент, то трябва да споменеш това.

    Да не говорим, че през Ноември 2018-та, Spotify Connect беше част към Premium Subscription-а, редом с по-високото качество, липсата на реклами, възможността за сваляне на музика офлайн и възможността да пуснеш която песен си искаш. Та устройства, които са го поддържали тогава или преди това е много вероятно да искат Premium. Ако не са им спряли поддръжката вече.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #32

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Аз съм на премиум и не знам как е с по-долните версии, разликата в цената е пренебрежима
    Да сега видях - иска премиум, но не е болка за умиране. По принцип звука е калпав на спотифай, ползвам го само да прослушвам нови албуми / да ги купувам или не /.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-03-20 в 14:13.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #33

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    С моя Android TV единственото нещо, заради което бих взел smart receiver e ако ще пускам atmos през DLNA - нямам eARC и не мога да подам информацията от ТВ към Ресийвър и трябва от ресийвър към ТВ. Има и 5.1 канални формати, които не мога да подавам без eARC, но не мисля, че е болка за умиране.
    Това е мнение на човек, който не е имал 5.1 и не разбира - нека мозъците се изкажат компетентно

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #34

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Няма такова нещо като Smart AVR. Всяка мрежова функция на AVR-а пуска само и единствено аудио. Без видео. И тъй като при филмите аудио и видео каналите са на едно, трябва да се пусне Atmos филмът през устройство, което може да разкодира и пусне Atmos звук през HDMI.

    Няма 5.1 канални формати, които да изискват eARC. Ако нещо не ти тръгва, то е защото не се поддържа от плейъра (в твоя случай това е телевизорът).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #35

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Dolby True HD и DTS Master Audio не могат да бъдат предадени по ARC. Демек lossless formats. Поне така пише.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #36

    Отговор: Помощ за поетапно сглабяне на 5.1 система

    Прав си. Моя грешка. Бях се заблудил с определени редки случаи, когато може да се пуска 5.1 DTS HD и Dolby Digital Plus през ARC.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Помощ при избор на 5.1 система
    От Dares във форум Тонколони
    Отговори: 23
    Последно: 11-10-19, 16:52
  2. Помощ за VRF система
    От sorren във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 15-03-17, 21:14
  3. Помощ при избор на мултисплит система
    От Mitko 1978 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 05-03-16, 14:09
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-07-12, 22:23
  5. Помощ за 5.1 система.
    От borkokn във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 31-10-11, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе