Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree9Одобрявам

Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #16

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Аз също споделям мнението, че е по-добре да заложи на стерео система, след като основно ще слуша музика, 5.1-то му дава само съраунди спрямо една качествена стерео система, която си слиза доволно ниско, а като се има предвид, че живее в апартамент, а ниските честоти са изключително проницателни и ако иска да изпита удоволствието от тях, ще тресе цялата сграда, не виждам смисъл само заради едните съраунди, да жертва качествения звук при музиката. Баса и центъра и със стерео се постигат.
    cable одобрява това.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #17

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... и обикновено е поне два пъти по-скъп тоя ресивър
    Винаги излиза по евтино от колкото две устройства и доколкото разбирам човека не е толкова манияк и не е слушал до сега качествена звук до колкото разбрах. Моето мнение да вземе един доста добър ресивър а да не тръгва по пътя добро стерео с слаб ресивър. Спестените пари да инвестира във възможно по добри колони което е най-важното.
    cable одобрява това.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #18

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Човека пуснал темата не е писал скоро...
    Все още държа на мнението, че тонколоните може да са по скъпи от усилвателя/ресийвъра за по-добър звук.
    Щом слуша рок, може да разгледа и модели на Klipsch, KEF, B&W.
    npb и cable харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    11
    #19

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Ами нищо не ми идва да напиша. След първите мнения отделям доста повече време за четене да ми се поизяснят отчасти нещата, ако не друго поне да питам по-ясно. Като за начало хванах user manual на Denon 3600&4500 и на Yamaha 1080, после де що намерих форуми, както и поне 20 чужди сайта за продажби с подобен вид техника.
    Сега относно източниците - доколко компромисен вариант е да се използва флашка. Какъв е варианта да използвам NAS устройство, по-конкретно Synology 915, Gb мрежа, всичко е вързано по кабел. Има ли вариант да избирам и пускам аудиото от компютър и какво е необходимо,
    В никаъв случай не може да се каже, че съм аудиофилско и тренирано ухо.
    Склонен съм на варианта с по-добър ресивър, но какво се рабира под това, ако може някакъв примерен модел, поне да се ориентиръм в класа. Също така и съответни колони, да не са колони, на които ресивъра ще им подържа 1/3 от възможностите. Нещо като да имаш 1Гбит интернет на входа, но после всички у-ва отзад са 100Мбит - това само за пример.
    Този пост е редактиран от tazar; 25-04-20 в 17:33.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #20

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    З стриймването на музика от PC се използва DLNA на мрежовият AV ресийвър.
    Като споделиш папката/директорията която желаеш.

    Редакция: Ако това ти е първата истинска аудио система (сетъп), дали е подходящо да се хвърляш на скъпа система...
    Да не се окаже в последствие, че си направил грешен избор. Помисли под този въпрос.
    Или отдели повече време на слушане на ОТ "на живо".
    Този пост е редактиран от tek; 25-04-20 в 17:52.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #21

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Цитат Първоначално публикувано от tazar Виж публикацията
    Ами нищо не ми идва да напиша. След първите мнения отделям доста повече време за четене да ми се поизяснят отчасти нещата, ако не друго поне да питам по-ясно. Като за начало хванах user manual на Denon 3600&4500 и на Yamaha 1080, после де що намерих форуми, както и поне 20 чужди сайта за продажби с подобен вид техника.
    Сега относно източниците - доколко компромисен вариант е да се използва флашка. Какъв е варианта да използвам NAS устройство, по-конкретно Synology 915, Gb мрежа, всичко е вързано по кабел. Има ли вариант да избирам и пускам аудиото от компютър и какво е необходимо,
    В никаъв случай не може да се каже, че съм аудиофилско и тренирано ухо.
    Склонен съм на варианта с по-добър ресивър, но какво се рабира под това, ако може някакъв примерен модел, поне да се ориентиръм в класа. Също така и съответни колони, да не са колони, на които ресивъра ще им подържа 1/3 от възможностите. Нещо като да имаш 1Гбит интернет на входа, но после всички у-ва отзад са 100Мбит - това само за пример.
    Не е компромисен вариант да ползваш флашка. Същото е, но с повече занимавка.
    Има вариант да пускаш аудио от компютъра. Има и вариант да го пускаш директно от Synology-то. За целта си настройваш DLNA сървър на едно от двете (или и двете) и си пускаш файловете от ресивера. Ако не са организирани обаче, организацията ще ти скъси живота...

    Като "по-добър ресивер за музика" съм виждал, че много хора препоръчват Arcam. Погледнах им моделите и май разликата е само в мощността. Най-ниския модел AVR390 е 3500лв и изглежда, че го има в Технополис (изненадващо за мен). В други магазини е 4500лв. В Англия е 3400лв на промоция в един магазин. 3400лв на промоция в друг магазин е и по-високият модел AVR550.

    Room correction-ът на ARCAM (Dirac) се води най-добрият възможен на пазара.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    11
    #22

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Да разбирам ли, че тези в бюджет 1600-2000 не ми вършат работа Yamaha 1080, Denon 3600/4500, Marantz 6014/7012, ако са без усилвател. Мога да взема Audiolab 6000A на 1100 лв или Arcam SA10 1290. В комбинация с някой от горните ресивъри е под 3000 лв, това по-зле ли е от Arcam AVR550 за 3400 лв.
    Също на ресивър от такъв клас, какви колони колони примерно - да не са колони, които трябва да се усилват, за да свирят добре.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #23

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Цитат Първоначално публикувано от tazar Виж публикацията
    Да разбирам ли, че тези в бюджет 1600-2000 не ми вършат работа Yamaha 1080, Denon 3600/4500, Marantz 6014/7012, ако са без усилвател. Мога да взема Audiolab 6000A на 1100 лв или Arcam SA10 1290. В комбинация с някой от горните ресивъри е под 3000 лв, това по-зле ли е от Arcam AVR550 за 3400 лв.
    Също на ресивър от такъв клас, какви колони колони примерно - да не са колони, които трябва да се усилват, за да свирят добре.
    Ами ... всичко опира до нуждите ти отново. Отговор на това, кое е по-добро, може да ти даде само някой, който е слушал всичките един след друг и е имал възможност да ги сравни с тонколоните, които ще използваш и ти. Тогава пак ще чуеш неговото мнение, а не своето.

    По принцип компонентното изграждане е по-добър вариант, защото можеш да сменяш компонентите независимо един от друг.
    Аз имах същата дилема като теб преди няколко месеца. Темата е малко по-надолу в този форум. Дали има смисъл от добавяне на стерео усилвател към ресивера за слушане на музика. В крайна сметка не успях да направя тестове и трябваше да карам по замервания, видеа и ревюта.
    Поръчах Hegel H90, за да го добавя към пред-усилвателя на моя Denon X3500. Още не е пристигнал та все още не знам дали има смисъл.

    Това, което се опитвам да ти кажа е, че Arcam AVR550 може да звучи по-добре за музика от Denon X4500 + Audiolab 6000A (например), но може и да не звучи. Няма кой да ти каже.

    Единственото нещо, което е сигурно е, че с ресивер + стерео усилвател получаваш повече гъвкавост при подмяна на компонентите. Ако не ти хареса как звучи Audiolab 6000A (или каквото там друго му закачиш), можеш да го смениш без да сменят ресивера.
    Ако дадеш същите пари за един Arcam си оставаш с него, докато не го продадеш, освен ако не искаш да дадеш още пари, за да му закачиш и на него стерео усилвател.

    Само искам да те предупредя, че заешката дупка при стерео усилвателите е дълбока. Ако сега се чудиш толкова за 4 модела ресивери на 3 марки, там има опастност да ти побелее косата или просто да се откажеш. Ще ти излезнат толкова марки и модели, че в един момент просто ще се ошашавиш. Като добавиш към голямото разнообразие и факта, че стерео усилвател се избира главно по звукова характеристика, а не по функции (като ресивера), положението става още по-зле. И за черешка на цялата тая обърквация - повечето модели не можеш да ги чуеш в България, защото не са налични никъде.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #24

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Цитат Първоначално публикувано от tazar Виж публикацията
    Да разбирам ли, че тези в бюджет 1600-2000 не ми вършат работа Yamaha 1080, Denon 3600/4500, Marantz 6014/7012, ако са без усилвател. Мога да взема Audiolab 6000A на 1100 лв или Arcam SA10 1290. В комбинация с някой от горните ресивъри е под 3000 лв, това по-зле ли е от Arcam AVR550 за 3400 лв.
    Също на ресивър от такъв клас, какви колони колони примерно - да не са колони, които трябва да се усилват, за да свирят добре.
    Разбирай, че в повечето случаи аркама за стерео ще звучи като аудиолаба, но идеята е да вземеш стерео усилвател на цената на аркама. Това общо казано, не съм слушал нито аудиолаба, нито аркама, така че ходи и слушай. Първо ходи и чуй колони, които ги допадат и които ще са подходящи за твоето помещение и след това избирай усивател, който може да ги захрани. Имал съм само един ресийвър, който струваше точно колкото стерео усилвателя ми на времето и разликата между двата усилвателя беше огромна в полза на двуканалния. Пак ти казвам ходи и слушай и почни с колоните.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #25

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Моето мнение е да избереш от двете марки Denon 3600/4500, Marantz 6014/7012 ресивър. Маранца по принцип свири малко по меко естествено и аз предпочитам него. Не се хвърляй с много скъпи усилватели и ресивъри, вложи пари в по скъпи предни и субуфер колони. За слушане на музика от ПС си съм сложил serviio медиен сървър. Много лесно се инсталира и настройва, но най добре е с NAS. Имам Synology с 2 диска. Настройката и пускането е много по лесно от разправиите по медиен сървър на ПС. Не си заслужава да купуваш с 4 диска NAS. Един приятел си взе и още не го запълнил с дискове, 2х10 Tb според в.мен ще ти стигнат и може още много външни да включваш на USB 3. Аз избирам какво да пускам с приложение на телефона BubbleUPnP. Много по бързо удобно и плей листи си правиш. С дистанционното на ресивърите също става но е много по бавно и мудно.
    Този пост е редактиран от npb; 26-04-20 в 09:40.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #26

    Отговор: Съвети за ресивър, усилвател, тонколони 3-5000 (6-8000)к

    Не знам от къде тръгваш да правиш аудио-видео обурудване и каква стая ще използваш.
    Ако всичко е ново и започваш от сега си мисля следните неща.
    1.Направи най-напред стените с накаква облицовка,мисля че корка е много подходящ,освен това го има в много декори...Когато стаята не е голяма,а повечето са такива,отразеният звук е от съществено значение.
    2.В зависимост каква е стаята по форма(квадратна или по-скоро правоъгълна)...
    Мислех си един вариант за често срещана всекидневна 6м/3,50...
    Слагаш в единия ъгъл тв-ра и диваните,гледаш по късата страна,за по малко растояние.Да не дойдем до случая когато ще слушаш филми,а няма да ги гледаш...т.е. ще ги гледаш ,ама не със същия кеф.Разгледай много внимателно калкулаторите за тв-ри и щом имаш възможности помисли за размера!
    3.Слагаш 5 колонки около така направеното место за гледане,като основните да са 5,5 (6,5)'' за да можеш да гледаш (и слушаш) концертите с прилично качество.За мен лично съраундите може да са по-елментарни-особено ако вземем впредвид малкото растояние!!!
    4.В другия край по дължина разполагаш основните колони за слушане на музика.Бива да са подови и поне 6'5''(желателно е 8-10).
    Недостатък е,че за тв концерти не е добре тъй като звука ще идва от друга страна.Затова основните в 5 каналната да не са лоши.
    Мисля ,че добрите ресивери поддържат 2 чифта основни колони A+B,но тези които се занимават повече в момента може би ще изяснят.

    Аз реших да си сложа едни по-нови основни колони на вилата и осъзнах,че няма как да чуя всичките интересни модели,тъй като нито мога да ходя да ги слушам наблизо,нито ги има наа едно место-ще ми ги пуснат в различни помещения усилватели(ресивери) и.т.н.
    Тук ,колегата tek ми даде един линк на който са направени сравнения (за което съм му благодарен!).Разбира се ,че през неговия микрофон и мойта уредба(най-добре качествени слушалки )не очаквах ,че мога да направя някакви кой знае кви точни заключения.Но мисля,че много добре се усеща разликата в звученето на различните колони!И всеки може да си направи изводи кой звук е близко до неговите усещания.
    Аз търсех рафтови колони 6,5'',главно поради естетически съобръжения и да не отнеса някой шамар,че пак пълня стаите.
    Като бях по-млад поне повече издържах на бой.
    Няма да дискутирам тука какво точно избрах,защото това е моя вкус и колкото хора,толкова мнения.
    Но горе долу разделих колоните в 3 групи според вкуса ми,като 1-ва група е се доближава най-много до моя(!!!)-в групите са подредени по цена ,а не кое най-ми харесва
    1.KEFR300/Kliph600/MA Bronze2.....
    2.JBL STUDIO230/Q ac 3030/Elac debut 6.2-тази група е почти на една цена ,около 650...+,-
    3.Dali Zensor3/Polk audioS20/.....и надолу...още няколко друго модела с цени около и до 500 лв.

    На никого не препоръчвам да следва моите виждания ,защото звука е строго субективно нещо и е задължително да си изградиш собствено мнение.
    Ако сега избирах с-ма бих се спрял на най-доброто(според мен!),а не да купя нещо с мисълта да го сменям.Тогава може да се тръгне по пътя на хвърлене на безумни пари и ходене по мъките,а аудиотехниката не се променя толкова много и доброто кчество може да служи много години.Изключвам форматите,които DOLBY и останалите ттрябва да сменят,за да има какво да се продава.По младите може и да не знаят с какво се занимаваха DOLBY 80/90 години на миналия век(в касетите).
    Та от пробите тук (основно 2 изпълнения пуснати на разл. колони при еднакви условия).
    Успех!

    https://www.youtube.com/watch?v=JBOdkPHZb68
    Този пост е редактиран от cable; 26-04-20 в 09:56.
    tek одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на ресивър (усилвател) и колони
    От schols във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-19, 10:11
  2. Отговори: 1
    Последно: 05-12-17, 17:23
  3. Усилвател и тонколони
    От arsenal1999 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 11-09-13, 05:17
  4. HDI Dune HD MAX + усилвател или ресивър
    От Defender във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 15-12-10, 08:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе