Резултати от 1 до 4 от общо 4

Съвет относно брум в субуофер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1

    Съвет относно брум в субуофер

    Имам ресийвър Маранц.Свързал съм 5+1 тонколони. Проблемът е следният :
    1) Когато ресивърът е включен от главния си бутон. Но е изгасен от дистанционното. Тоест е в стендбай режим. Няма брум в субуофера. Изключва се на Ауто режим.
    2) Ако ресийвърът направо е изключен от главния си бутон, се получава брум в субуофера.
    Ресив. и Суба(Магнат) са свързани към един разклонител. Между тях връзката е чинч СУБ АУТ/ЛФЕ.
    Варианти : Чинчът не е скъп. Разклонителят не е със защита(ще го сменя със защита).Нещо по токовете ми в електрическата мрежа(занулена, двужилна, без дефектнотокова зашита). Свързан ЛЕД ТВ към същия разклонител. ТВ към усилвател е с оптика. Дали когато е включен в стендбай, филтрите на ресивъра обират вредни смущения. Нещо по нулата / масата. Евентуално, преди разклонителя да включа някакъв филтър. Или евтиният чинч да е проблема. Отделно, когато е в стендбай режим ресив. Отгоре е топъл на допир. Това нормално ли е да генерира такава топлина в стендбай режим. Когато е изключен от главния бутон. Е абсолютно студен.
    Моля хора, разбиращи от електротехника и електроника да споделят мнение.
    Филтър след Субаут и преди ЛФЕ вход.
    https://homeaudio.bg/product_info.php?products_id=21008362
    Този пост е редактиран от simeonbf; 10-07-21 в 04:34.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #2

    Отговор: Съвет относно брум в субуофер

    Дай модели на ресивъра и субуфера.
    Не е нормално суба да грее в стендбай режим. От този брум той не се изключил. С какъв кабел е захранен ТВто. 2 или 3 жилен. Пробвай да го изкл за проба. ТВ на кабелна ли е или IPTV , ако е с кабелна си сложи галваничен разединител.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #3

    Отговор: Съвет относно брум в субуофер

    Magnat Monitor supreme 302A , Marantz sr5005. Телевизора е захранен с кабела от комплекта двужилен.На усилвателя кабела също е без зануляване двужилен(не е оригинален). Само на суба има трижилен със зануляване.Телевизора няма друга връзка освен захранване и оптика ,гледам телевизия през wifi и приложение на андроид на ТВ. Да , заради брума сигурно няма да се изключи суба. Но аз и не го чакам той е силен брум. Или ресив. е на стендбай за да няма брум. Или ако е на OF изключвам на OF и суба. Когато ресив. е на стендбай изгасен от дистанционното, може би не е най - точното грее, леко топъл по скоро. Може би заблудих. Той като цяло не ми грее много, в рамките на нормалното. Вентилиран е добре. На открито стои. По скоро си мислех, че трябва да е абсолютно студен, като на ОФ. Въпреки, че колоните ми са 4 ома. И го товарят повече. Но аз не слушам дълго. И на макс. Така че засега няма проблем с разликата в импеданса.Никога не ми се е включвала защита.Той е с корав траф. По скоро внимавам да не натоваря каналите поотделно. Постнах един линк в първото ми мнение с устройство, което се включва в суб аута и в него чинча за ЛФЕ на суба.Ама са китайски тези джаджи. И някой ако е запознат с доказано моделче в БГ. Че гледам в Алито са същите. То откъде да са всъщност.

    - - - - - - - - - -

    Направих следният експеримент. Понеже ресивера и Тв нямат зануляване в щепселите си. Само суба има. Сложих малко хартиено тиксо на зануляващите пластини ма щепсела на суба. Изключих в ОФ от главния бутон ресивера. И брум няма. Както и предполагах. Зануляването и масата през чинча ми правят номера.Сега нито един от трите уреда не е занулен, което не е хубаво. Особено за усилвателя с този метален корпус. Защото досега усилвателя се е занулявал през масата на чинча от зануления суб.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 10-07-21 в 15:17.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #4

    Отговор: Съвет относно брум в субуофер

    Съвета ми е да смениш ОТ със поне 6 омови, за да не товариш ресийвъра. Защото масово за AV ресийвърите се препоръчат да се свързват ОТ с импеданс от 6 и 8 Ома.
    Съпротивлението на едно ОТ слиза по ниско от 4 Ома, в определени моменти. Даже и до 2 Ома при някой специфични ОТ.

    Относно брума: изключи кабелната (ако използваш ) и всички допълнителни устройства закачени към ТВ или AV ресийвъра.
    Некачествен не-екраниран RCA кабел, също е възможно да е причинителя на проблема.
    Ако имаш под ръка друг сигнален кабел, тествай със него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет, относно General 12 luca
    От gerinn във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-18, 12:15
  2. Лек брум от хладилник
    От sathv във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 05-07-18, 20:47
  3. Съвет относно избор на отопление
    От George Petkov във форум Отопление
    Отговори: 17
    Последно: 13-03-17, 18:19
  4. Моля за съвет относно суичове
    От extext във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 26-10-11, 12:24
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе