Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Problem s Luxeon T5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #1

    Problem s Luxeon T5.1

    Vzeh si Luxeon T5.1 i imam sledniq problem, kogato pusna kolonite kam



    PC-to svirqt po 1 kolona ot vseki jak na zvukovata karta, toest 1 ot



    prednite koloni 1 ot zadnite koloni i subwufera ili centara, a tova



    koi 3 koloni 6te svirqt zavisi ot tova 4e kak se sloji dvoikata



    4in4ove kam prehodnika (tapoto 4e vmesto s standartni aidio buksi e s



    4in4ove i trqbva6e da kupq prehodnici). Zvukovata mi karta e vgradena



    c-media 8738 6 kanalna.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #2

    Problem s Luxeon T5.1

    Първо пиши на БГ..



    според мен проблема е в прехониците... наистина звучи малко тъпо но да не си взел преходници с моно жак??? другата възможност е жака да не влиза до край при което само единия канал да дава контакт....

    пробвай дали работи при други устройства (касетофон, дискмен,...) и пиши пак

  4. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #3

    Problem s Luxeon T5.1

    Да за напред ще пиша на БГ.

    Проблема го оправих, като си смених звуковата карта.

  5. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #4

    Problem s Luxeon T5.1

    Има и още едно нещо което не ми харесва от всичките 5 сателита се чува леко жужене при доближаване на ухото до тях. При задните 2 колони шума е по силен.

    Иначе системата е на много добро ниво.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #5

    Problem s Luxeon T5.1

    даааа моля ви хайде някой който разбира да каже от какво е това жужене! и аз имам същите колони наистина са на много добро ниво поне по мое скромно мнение имат много плътен звук за малките си размери но това жужене направо ме побърква ако има някакъв начин да се отстрани ще почерпя ако ли не ще трябва да го преживея някак си имам обаче и още едно въпросче значи центъра ми не работи имам SBLive! 5.1 на диагностиката се чуват всички както си му е реда само че като пусна Winamp-a работят всички но без центъра а имам една гадна CMedia карта където работеше и центъра ?



    TIA

  7. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #6

    Problem s Luxeon T5.1

    vacano до колкото знам Luxeon имат проблеми с Creative звукови карти.

    Мисля, че проблема с жуженето се крие в субвуфера. Пробвай да постегнеш 4-те пластинки на чинчовете може шума да намалее.

  8.  
     
  9. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #7

    Problem s Luxeon T5.1

    Sed,

    Според ме проблема със жуженето е от проблеми със захранването.

    Ако Luxeon-а не е гаранционен го отвори и виж какви кондензатори са сложили на захранването и ги подмени на по-големи



    P.S. Ако ги оправиш напиши няколоко реда от какво е било в крайна сметка!

  10. Sed
    Sed е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #8

    Problem s Luxeon T5.1

    В гаранция е не мога.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #9

    Problem s Luxeon T5.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">даааа моля ви хайде някой който разбира да каже от какво е това жужене! и аз имам същите колони наистина са на много добро ниво поне по мое скромно мнение имат много плътен звук за малките си размери но това жужене направо ме побърква ако има някакъв начин да се отстрани ще почерпя ако ли не ще трябва да го преживея някак си имам обаче и още едно въпросче значи центъра ми не работи имам SBLive! 5.1 на диагностиката се чуват всички както си му е реда само че като пусна Winamp-a работят всички но без центъра а имам една гадна CMedia карта където работеше и центъра ?



    TIA



    <div align="right">Originally posted by vacano*-*17/08/2004*:* 22:46:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Проблема е че средната работи само при наличие на АЦ3 звук... Winamp (когато слушаш музика) работи само със 4-те колони . Какво ислиш че би трябвало да излиза от Стерео 2 канал-на музика в средната колона ?. Остави я нея тя е само за филми. А изискванията там като хоарктеристики на звуковата картина са съвсем различни от СТЕРЕО-то на аудиоЦД



    Ако гледаш филми с АЦ3 през Winamp-a и не излиза средната проблема може да е в AC3 софтуерния декодер, дали изобщо е инсталиран, дали се използва от Winamp-a, дали ако си с SBLive 5.1 и нагоре си му казал AC3-to да се разкодира в картата а софтуерния декодер да е само passtrough.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #10

    Problem s Luxeon T5.1

    Пичове имам голям мерак да си взема такива колони Luxeon T5.1 драснете два реда за звука - добър ли е и тия ватове не са ли малко слабички - имам предвид баса и др работи добре ли са - иначе не мисля да правя дискотека де. Зв ми карта е C-Media 8738 5.1 не е вградена. И как мога да си ги купя - от Разград съм.

  13. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #11

    Problem s Luxeon T5.1

    Bjasa - аз имам такива и мога да кажа, че си заслужават парите НО!

    Според мене имат следните недостатъци:

    1. Няма дистанционно

    2. Копчето за изключване е на гърба на суб-буфера

    3. Бученето (Тази тема)

    4. Малко слаби високи



    А за това от къде да ги вземеш ти си най-близко до Шумен и Русе, ако беше от Варна - да ти кажа!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    4
    #12

    Problem s Luxeon T5.1

    Проблема с жуженето го има при всички Т5.1.

    Така както казваш че са ти гаранционни ги носиш там откъдето си ги взел и им обясняваш. По принцип Торин са вносителите на Luxeon. Те ще ги отремонтират - имат заводски недоизкусурено захранване - трафа на захранването е така разположен в суб-а че внася 50Hz в целия усилвател, а и кабелите вътре не са сложени както трябва. Но както и да е като са гаранционни ще ти ги оправят - поне мойте вече не жужат.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #13

    Problem s Luxeon T5.1

    Да кажа и аз моето скромно мнение. Имам такива колонки от около година. Незнам защо толкова потребители се оплакват от жужене, при мен (да чукна на дърво) няма такова нещо. Използвам СМедиа 5.1 карта не вградена, а отделна такава. Виждам тук мнения, че по време на слушане на музика или друг формат работят само 4 колонки. При правилно конфигуриране на драйверите и звуковата карта, работят и 6те говорителя при всякакви ситуации (дори Windows Sound Sheme).Нямам забележки към говорителите, но липсата на дистанционно определено се усеща понякога. Иначе за тези пари, според мен това е най-доброто.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #14

    Problem s Luxeon T5.1

    Гледайте сега, значи жуженето си остана, сега ще се опитам да си сменя СУБ-а във фирмата, но поне мога да споделя с вас как да си пуснаете 5.1 и на музиката поне със SbLive! 5.1 значи към драйверите на лайв-а има една програма която аз лично не ползвам но в нея се крие цялата далавера





    <font face="Tahoma"><font color="red">Open up PlayCenter, goto settings>Change Skin, select an ACUPunch skin, hit ok. Then, click the button at the top of the player that looks like an arrow pointing at a rectangle. Your window will now change to the skin. When in this skin, youll see an arrowheat pointing down at the bottom in the grey area. Click that, and your controls will slide out. to the left you will see "cmss" Click that and select "on" You have now activated the 5.1 separation in windows. you can close the program and the surround will remain on. to disable it, open the program, goto cmss and select off.

    </font id="Tahoma"></font id="red">

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #15

    Problem s Luxeon T5.1

    Проблема с Winamp5 (за другите не знам) един приятел ми го реши: Options/Preferences/Plugins/Otput и после не си спомням ама май беше последното му даваш Configure и чукваш на 5+1.

    Иначе пробвах един Лухеон с5.1 ма нещо не ми допадна - то за 80кинта няма и как де, а сега съм си поръчал при един приятел - продава бяла техника Crown HT Active 5.1 цената е 170лв. а иначе субуфер 60В 5 сателита по 20В два от които са двулентови - мисля че така се казва + дистанционно и доста добър външен вид. Проблема е че на Crown не мога да намеря официален сайт или какъвто ида е за да поразгледам другите им характеристики - някой ако може да даде линк ще черпя. Абе като ги чуя ще пиша. Цената е доста добра, пък и Crown си е марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Luxeon W5.1H
    От ma7ro5 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-12, 08:28
  2. Luxeon V2004 5.1 problem
    От sickman_bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-05, 11:39
  3. Luxeon vs Logitech?
    От Mitko744 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-04, 21:08
  4. Luxeon - FAQ/Review
    От perlsite във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 31
    Последно: 01-03-04, 17:43
  5. Luxeon w5.1 AUX problem!
    От ShadowG във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-12-03, 06:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе