Резултати от 1 до 3 от общо 3

Оптимизация на GeForce2 MX/MX 400?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #1

    Оптимизация на GeForce2 MX/MX 400?

    Здравейте на всички. Нов съм в този форум. Бих искал да попитам няколко неща, но ще карам подред и в съответната рубрика.

    Та, първо, бих искал да оптимизирам работата на видеокартата ми. Е, старичка е, но може би ще ми помогнете с идеи!

    Ето я: GeForce2 MX/MX 400 64МВ

    1. Как да я флашна с нов БИОС и най-важното, откъде да го намеря, щото никъде не видях за мойта карта нов БИОС? Може би вече не се поддържа ъпдейти за нейния БИОС, но ако е така, тогава с какъв друг, съвместим, от друга карта да го заменя?

    2. Дали изобщо да я флашвам с нов БИОС или направо да я овърклокна и как се прави овърклок на тази видеокарта, с програма или от БИОСа на компа?

    Не съм разбирач, но не съм и съвсем бос в хардуера и все пак ще ви помоля, ако имате търпение да ми обясните нещата като за начинаещ или да ми дадете линк да си ги изуча. И друго, все още не съм отварял кутията на компа, откакто е купен, преди година, но все още е в гаранция. Не бих искал да давате идеи свързани с отваряне на кутията, просто културно овърклокване от БИОСа или със софтуер.

    Малко допълнителни данни:

    Дъно EPox 8rda+

    CPU AMD Athlon(tm) 1700+ 1.47 GHz, но тепърва ще го клоквам, вече разузнавам как се прави. Преди това искам да оптимизирам Видеото и РАМа, да го направя от DDR 333 на 400, но това е за друга рубрика. Затова да почнем с видеокартата. Очаквам помощ и указания! Благодаря предварително за съветите.[]

    Също така идеи от типа "иди си купи" не вървят, защото поне за момента съм безпаричен. Затова да изстискам максималното от конфигурацията си.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Оптимизация на GeForce2 MX/MX 400?

    http://fearme.hit.bg/razni/NVidiaOverclock.reg ти слага допълнителна "страница" за работните честоти на ядрото и паметта в display properties - geforce mx400. започваш да качваш поотделно всяка от тях с по 10mhz, пускаш някой тест ( да речем 3d mark 2003 ) и ако мине без да ти прави дефекти с картината - продължаваш да вдигаш. когато стигнеш максимума, сваляш да речем 15-20mhz и така получаваш стабилни работни честоти.

    в зависимост от марката могат да се очакват различни постижения, но за твоята конкретно ще си разбереш сам докъде може.



    смяната на bios няма да ти донесе почти нищо, това е принципно за доста по-разбиращи и можещи ентусиасти.



    ако имаш други въпроси - давай смело

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #3

    Оптимизация на GeForce2 MX/MX 400?

    Благодаря за напътствията! Ето резултатите:

    От първоначални Core Clock 200 MHz и Memory Clock 286 MHz стигнах максимума (забиване и артефакти по екрана) на 230 и съответно 476 MHz.

    Затова избирам ежедневно Core 215 Memory 445-450

    Пак благодаря![]

    По-добро с тази карта е само НОВА КАРТА, но това по-нататък.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Оптимизация на отопление с ел. котле
    От mishata във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 31-08-11, 23:31
  2. Оптимизация на сайт
    От bambi във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 22
    Последно: 31-03-07, 01:46
  3. Оптимизация на ЛАН
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 14-04-06, 11:55
  4. Програма за оптимизация
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-05, 11:46
  5. FireFox оптимизация
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-05, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе