Резултати от 1 до 6 от общо 6

Клок на FX5700LE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    3
    #1

    Клок на FX5700LE

    Наскоро си взех GeForce FX5700LE 256MB 128bit Point of View. Мерака ми да я клокна си каза веднага думата. Използвах един reg файл който беше на CDто с драйвърите за да отключа опцията за клокване от самите драйвъри. Оттук нататък имам няколко въпроса:

    Въпрос 1. В драйвърите освен 2та плъзгача за честотите на ядрото и паметта има и едно поле с 2 опции: "Standart(2D)" и "Performance(3D)". <u>Някой може ли да ми каже за какво служи това?</u>

    Въпрос 2. От паметта която работи на 400MHz успях да изстискам само 65MHz(тоест работи на 465MHz). Странното е че ако се опитам да я клокна още, макар и с 1MHz вместо да започне да вади артефакти направо ме реже със следното съобщение:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">The test failed to run at the selected clock frequencies. Please lower your settings and try again.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    тъпото е че направо ме реже с това съобщение без дори 1 артефакт да е изкарала. <u>Има ли начин да клокна още или това е лимита?</u>

    Въпрос 3. Ядрото обаче ме изуми. По default си бачка на 250MHz, но чрез последователно качване с по 10MHz картата вече е клокната до GPU 430MHz и мисля че още може. При всеки 10MHz отгоре си дава все по-висок резултат и не показва никакви симптоми че клокът е повече от допустимото-не забива или рестартира, няма артефакти и т.н. Притеснява ме че това вече са 180MHz отгоре или 72% извън производствените стойности и все още видеокартата не се е затормозила. <u>Има ли опасност за картата и мога ли да продължа да клоквам ядрото?</u>

    Благодарско на всички които отговорят!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Клок на FX5700LE

    1. разлкиката е в честотата, на която автоматично се превключва ядрото при смяната от 2d в 3d. о/с се прави само в 3d настройките



    2. смяна на версията на forceware-а ( драйвера ) позволява нагоре-надолу, но малко. другият вариант, който е доста по-сигурен, но и не е за начинаещи е флашване на биос-а на картата с оптимизиран такъв, или с биос на друга марка карти. по-добре недей мисли за този вариант, защото след като задаваш такива въпроси, значи нивото ти е под необходимото за тази процедура



    3. не се притеснявай за покачването. след като го държи - значи всичко е ок. ако не издържа ще стане ясно не след 1-2 теста, а след 30 минути игра на нещо много тежко. честотите, които си стигнал не са нещо особено за 5700le, така че давай смело, но не забравяй да проверяваш температурата на паметта и ядрото. ако осезаемо пари ( тези карти са без датчик, така че ще трябва да се осланяш на пръста си ) тогава или осигури по-добро охлаждане или намали честотите

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Клок на FX5700LE

    Пич каза че наскоро си си зел "GeForce FX5700LE 256MB 128bit" можеш ли да ми кажеш ако обичаш някакви впечатлния от тая карта тестове нещо или най-добре най-реалния тест игрите ако си пускал нещо по-ново като игра можеш ли да споделиш с мене а и не само с мене как се държи видеото как върви Low High детаили - мерси предварително

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    3
    #4

    Клок на FX5700LE

    То се видя че паметта е обречена-с PowerStrip успях и повече да й вдигна MHz но вди артефакти. Ядрото се оказа че започва да грее и обмислям да сменя охлаждането.

    Az_sum_bre_ombre, поради простия факт, че останалите ми компоненти са слаби все още не съм лично тествал играта на по-тежки игри. Тепърва обмислям ъпгрейд. Самата видеокарта обаче е втора ръка от един познат и нееднократно съм я виждал в действие. С неговата машина CPU Thoroughbred 2200+, 512MB RAM 333MHz и неклокната карта играеше DooM III на 800x600 high, Half-Life 2 на 1024х768 high all, NFSU2 800x600 high all. Засега аз лично съм я тествал само на 3DMark03. При конфигурация Duron 1200MHz, 256МB RAM 266MHz и неклокната карта вадя 1960 точки. При клокната карта от 250/400 на 400/460 вадя 2520 точки. Мога да клокна ядрото и още но ми трябва по-стабилно охлаждане. Общо взето доволен съм от картата-държи се много добре без забележки. Недостатък е само калпавата памет-Elixir. Надявам се ти да намериш нещо с по-добра памет! Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Клок на FX5700LE

    Ей на това му викам изчерпателен отговор, мерси много!!!!!!!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    71
    #6

    Клок на FX5700LE

    Имам от няколко месеца Palit FX 5700LE (от Sunny Computers :-). Еми много добре се държи на клок. Стандартно си е нали 225(250за3D)core/400mem. Държа си я клокната на 360(за3D)core/500mem и никога няма никви артефакти, иначе доколко помня май до към 550мем я дупих, ама почваха артефакти. То и core-то можеше още де, но май не видях полза съвсем да е на предела. Няма смисъл от никви PowerStrip-и и т.н. за клокването, освен ако човек не иска да му се сменя освен core-то и честотата на паметта между 2D-3D, ама за кво ... нека се си бачка на 500. Та си ползвам вградената възможност в драйверите. Затрил съм някъде листа с тестовете, ама помня не беше зле. Общо взето картата се представи по-добре от очакваното.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)
    От johny01 във форум Овърклок
    Отговори: 26
    Последно: 10-01-13, 15:28
  2. Умерен клок - не ще.
    От ilhanbg във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-11, 14:19
  3. Ti4200 или FX5700LE
    От wheeler във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 12-04-06, 04:37
  4. клок на GF TI4200
    От wheeler във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-06, 20:26
  5. FX5700LE ili Radeon nqkakyw ????
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 05-12-04, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе