Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    Момчета,бай Хасан обущарят,като нямало к'во да прави си скъсал обувката.Та и аз,докато го няма малкия,да му почовъркам компа.Понеже си нямам никаква идея,ще започна от видеокартата( GIGABYTE - Graphics Card - ATI - PCI Express Solution - Radeon HD 7000 series - GV-R777OC-1GD (rev. 2.0) ) и ако стане фал ще минем на вградената:D.
    Въпрос първи е:кое от двете да използвам?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    в смисъл - искаш да си клокнеш видеото?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    Да,в смисъл-не ми е необходимо,а с учебна цел:D-да видя за какво става въпрос.
    "Catalyst Control Center" или "OC Guru" да използвам?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    Момчета,бихте ли казали какво трябва да е съотношението GPU/memory? Заводски беше 1050/1150,сега от "Catalyst Control Center" вдигнах на 1100/1250,като малко вдигна температурата (около 5-10 гр.).

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    няма съотношение

    процедурата принципно е следната:

    1. вдигаш ядрото, докато забие и връщаш назад минимум 20-ина МХц (преди беше 5, ама тогава честотите бяха в няколкостотин, а не хиляда и нагоре )
    2. сваляш ядрото на дефолт и започваш същата процедура с паметта
    3. след като установиш максимума и на паметта (минус 20-ината...) вдигаш обратно ядрото до безопасната и тестваш с някоя игра или тест
    4. има голяма вероятност отново да се сбози, тогава започваш с едно от двете надолу през 5-10 МХц до установяване на окончателното стабилно равновесие

    теоретично лесният начин трябва да е с бутончето AutoDetect (май така се казваше), демек - AutoOverclock в програмата TRIXX от сайта на Sapphire, но последната версия беше доста бъгава и видеото откачаше

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    FearMe,господата в "Catalyst Control Center" са дали GPU/memory до 1320/1500,като предполагам са я тествали и няма проблеми на тия честоти.Виж в "OC Guru" нещата са по-сериозни,но са ми сложни,като не видях "Ауто Детект" да има като в TRIXX.Разглеждал ли си го?При Vapor-ът как са нещата,на колко си го сложил? И стъпки по колко MHz да вдигам?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    аз съм на дефолтните за моя модел 1100/1300 и не съм пипал нищо
    така или иначе не я товаря на макс, за какво да я пека?

    имай предвид, че истинският хардкор клок се прави и с повишаване на волтажа, ако чипът носи на клок, което не би трябвало да е проблем за Vapor-X охлаждането, но като цяло трябва да има цел, а при мен стимулът от едно време "за спорта" малко е поизместен от другите ми ежедневни ангажименти... пфууу....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    "ежедневни ангажименти... пфууу....":D Дааа,мен като ме мързи или ми е минал меракът,разправям колко съм ангажиран.:D
    Аз не съм с Vapor.
    Забелязвам,обаче,като и вдигнеш честотите и се поразбужда-преди даваше 48% активност,а с лекото повишаване-стигна 92%.Също и проца като че ли се посъживи.
    Не я знам на колко градуса се "пече",но достигайки 55 гр.,вентилаторът не вдига повече от 50%,което ме навежда на мисълта,че или драйвър/биос са шит или на 55 гр. й е хладно.
    Волтажът още ме е страх да го пипам,пък и да видим до каква честота ще стигне без повишаването му,дали 1320/1500 в Каталиста са реални;иначе волтажът й играе от 0.8 до 1.2 волта според моментната честота.
    Кажи сега през колко MHz да вдигам?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    20-30 за ядрото, 50 за паметта

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    абе то клок, след бъг не се прави. Трябва да се рестартира компа. Даже когато намериш стабилна честота. За да си сигурен, че е "стабилната". Играта трябва да е въртела, поне 1 час на нея. Което не ти дава никаква гаранция, че картата ти няма да бъгва драйвера, при друга игра, или изкарва артефакти, стил зелена диария.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    "абе то клок, след бъг не се прави." fX,я пак ми го кажи,моля те,ама така че аз да те разбера,а не FearMe!Дертове картата няма (освен 128 битовия:D),не е правила мизерии на никоя игра.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    значи както ти го е обяснил FearMe. Това което исках да кажа е, че като ти забие при теста, трябва да рестартираш най добре, преди да продължиш.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    значи както ти го е обяснил FearMe. Това което исках да кажа е, че като ти забие при теста, трябва да рестартираш най добре, преди да продължиш.
    O'k благодаря!Давайте ръка на децата,за да проходят по-бързо и да не ви досаждат.:D

    - - - Обновено - - -

    Момчета,какво иска та да запази настройките-след рестарт/спиране,тръгва на дефолтните?

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    иска сигурно отметка, която не си задал някъде. Е точно, за тая цел.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Отговор: За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)

    Май го хванах.От OC Guru след задаване на параметрите и ъплай,натискам едно катинарче,което се заключва.Нометът бил,че след заключването на катинарчета,пак трябва да се ъплайва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Умерен клок - не ще.
    От ilhanbg във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-11, 15:19
  2. клок на GF TI4200
    От wheeler във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-06, 21:26
  3. Клок на FX5700LE
    От Ariser във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-05, 01:11
  4. Клок на памет
    От Vasko78 във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-04, 03:15
  5. Препоръки за клок
    От Whiskey във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-04, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе