Резултати от 1 до 13 от общо 13

Супер странен проблем с IP-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #1

    Супер странен проблем с IP-та

    Значи от известно време се сдобих с реално IP срещу "скромната" сума от 10лв. на месец... Допреди 2 седмици всичко си беше точно и изведнъж се получи следното нещо: IP-то ми се сменя през няколко мин. и естествено нета прекъсва... За смяната на IP-то нямам идея дали е само при мен както доставчика ми твърди, но и дрги хора, техни клиенти се оплакват от прекъсване на нета.... А колкото до смяната на IP-то процедурата е следната - моето завършва на 206 накрая и примерно както си седя в някой торент сайт изведнъж ми показва, че съм с IP 252 без да съм пипал каквото и да било... След няколко мин си връща моето IP пак без да съм пипал нищо... Първоначално мислех, че проблема е пр мен и чистих spyware и всякакви такива глупости, но няма никакъв резултат... Знам, че това което написах е супер объркано, но просто съм прекалено нервен за подреждане...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Супер странен проблем с IP-та

    Spyware не може да ти смени IPто по простата причина че то се рутира при доставчика ти и там е почти сигурно че за всеки адрес си има защита по МАС!

    99.9% съм убеден че доставчика ти те гъбарка нещо!

    Дигни му един скандал да видим какво ще каже!

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Супер странен проблем с IP-та

    Нали не си оставил настройката на мрежата да става по DHCP ?

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Супер странен проблем с IP-та

    И по DHCP да е, рутера си има зададени параметри за този МАС!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #5

    Супер странен проблем с IP-та

    Ами просто доставчика ти е дал реален динамичен ІР адрес, за това се променя. Реален или не, и статичен или динамичен са две различни неща и могат да се комбинират произволно. Поискай си статичен, но според мен ще те одруса още Успех

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #6

    Супер странен проблем с IP-та

    Значи нито ми е пуснат DHCP сървър, нито съм с динамичен адрес - доставчика ми раздава само статични адреси и освен това смяната винаги става само с 1 адрес - аз суюъм с 206, а ми се сменя винаги с 252...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #7

    Супер странен проблем с IP-та

    Имаш ли идентификация по МАС адрес?

    Edit/ Това горното го написах с идеята, че ако има, то причината е 99,99% в провайдера, но сега ми хрумна, че дори и да има МАС ID, възможно е някой от мрежата да си е tweak-нал лан-картата и да ползва твоето ІР, така че като си включва компютъра да присвоява твоя адрес. Но тогава пък защо рутера ще те дава друг?!?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #8

    Супер странен проблем с IP-та

    Само проформа да попитам . А дали си си проверявал големината на трафика ? Изтрай 1-2 дена без нет , като запомниш колко ти е сумата на трафика , после пак си влез в нета и провери сумата .

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #9

    Супер странен проблем с IP-та

    Направо не е за разправяне... MAC адреса го вземат ръчно - тоест всеки път като си сменя LAN картата или нещо подобно трябва да им го нося в офиса или да го диктувам по телефона... А такива неща като отчитане на трафик те въобще не са и чували.... Глупавото, е че ми казаха преди около седмица, че това IP 252 е свободно и е оставено за клиенти, а днес тръгвам да пингвам и моето (206) и другото (252) и двете дават reply.... Почти всеки ден съм на бачкане и няма как да ходя да се рапзравям с тях достатъчно често....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #10

    Супер странен проблем с IP-та

    Тогава проблема е в провайдера. ІР и МАС адресите са свързани, така че дори и да предположим, че компютъра ти е тотално бъгав, и по някава странна причина решава да си смени адреса с къвто му кефне, то провйдера не би трябвало да допусне в мрежата му да има твоя МАС с различен ІР от зададения. Няма да ти даде да се логнеш. То това е и идеята

  13. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #11

    Супер странен проблем с IP-та

    Добре де какво разтягате лукума?

    Казах от началото къде е проблема и как се решава.

    Поставяш им ултиамтум или да се стягат или да зимат с определена сума по-малко на месец!

    Така както казваш че те цоцат по 10 лв на месец за адреса, си представям колко ти искат за връзката!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #12

    Супер странен проблем с IP-та

    Ами точно от това се получава одирането на кожата - нета е 20 кинта, а адреса 10...

    Колкото до това дали ще вземат 10 или 30лв по-малко въобще не им пука и аз имам 2 избора - или да им вдигна як скандал и да остана без интернет или да намеря начин за решение на проблема....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Супер странен проблем с IP-та

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами точно от това се получава одирането на кожата - нета е 20 кинта, а адреса 10...

    Колкото до това дали ще вземат 10 или 30лв по-малко въобще не им пука и аз имам 2 избора - или да им вдигна як скандал и да остана без интернет или да намеря начин за решение на проблема....



    <div align="right">Originally posted by The Mask*-*20/12/2004*:* 15:48:23</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Try this:



    www.laninternet.net

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 21-11-09, 15:36
  2. Супер странен проблем с нов диск
    От orelsoriz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 01-08-08, 01:29
  3. Отговори: 4
    Последно: 25-09-05, 17:43
  4. Помощ ! Супер странен проблем
    От spear във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 16-09-05, 21:59
  5. Супер странен проблем с АС97 звук
    От CubineC във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-05, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе