Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Супер странен проблем с нов диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    7
    #1

    Супер странен проблем с нов диск

    Здравейте!
    Искам да ви разкажа за моя проблем и да ви помоля да помогнете ако можете.
    Имам компютър със следните характеристики:
    MB ABIT KD7A/ KT400A /DDR400 /ATA133...
    CPU AMD Atlon 2000+/ 1.67 GHz
    HDD 40GB SG Baracuda VII-7200 / ATA100...
    BIOS Version: Phoenix Technologies LTD 6.00PG, 19.08.2004
    OS: XP Professional SP2

    Преди време реших да си купя нов диск, пак SG Baracuda VII-7200 / ATA100, но този пък 250 GB.
    Инсталирах го, разпозна се в пълния размер, после партишън, формат като NTFS, дотук добре.
    Започнах да копирам файловете от стария ми диск и започнаха проблемите:
    не иска да копира някои файлове, други ги копира и после не могат да се четат, трети са частично повредени и т.н.
    Започнах да се боря сам - сменях продуктите с които да го форматирам, разделях го на различни партишъни,
    сменях кабелите, правех го ту MASTER, ту SLAVE - не помага нищо. Когато се опитвам да го форматирам от Manage
    на самия Windows винаги ми дава съобщение: The format did not complete successfully.
    Опитах на инсталирам друг диск на компа си, да не би нещо дъното да не е в ред -
    и двата диска които сложих бяха SG Baracuda, с обем съответно 20 и 80 GB - работят идеално!
    Занесох проблемния диск в службата - там се държи повече от прекрасно!
    Ходих по майстори, преинсталирах три пъти операционната система, даже го заведох във фирмата от която го купих.
    Там му сменили BIOS-а (което не е много сигурно обаче), сложили му нови драйвери, но ефекта е същия.
    Последното което направих e: с помощта на Maxtor MaxBlast 5 го разделих на 4 партишъна и го форматирах,
    но при копирането на информацията пак същите проблеми. Вече наистина не знам какво да направя!

    Или ми дайте някакъв съвет или този ми пост да се счита за обява за продан!

    Предварително ви благодаря! До скоро!



  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Здравейте, бих ви посъветвал да пробвате с друго захранване, по възможност по-марково.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Инсталирани ли са актуални драйвери за Windows на компютъра? Ами с коя версия на БИОС е твоята дънна платка? Пробвай с обновяване на БИОС до последна версия!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    След като познава през биос харда , значи биоса е наред , щом инсталира win на него - драйверите също са адекватни.
    Тук идва въпросът - харда от слим серията ли е ?
    Щото много грижи със всички видове слимарки
    препоръчвам hiren boot cd -> hard disk tool -> mhdd 4.6 -> избираш усройството и два пъти F4 - ак има "UNC" ( X ) го върни на доставчика и им кажи че си пускал mhdd и има еди си колко UNC ( bad ) Сектори. Лошо е ако има и червени (slow >500ms) - нов хард не трябва да има бавни сектори.

    НЕ ПУСКАЙ НИЩО ДРУГО от менюто - ТОВА Е ПРОГРАМА КОЯТО МОЖЕ ДА ТИ УПТРЕПЕ ХАРДА И ИНФОТО АКО СЕ ПРАВИШ НА МАЙСТОР! Просто натисни два пъти F4 !!!

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Я пусни и едно HDD Repairer Seagate (Barracuda 7200.7) 5.0
    http://support.salvationdata.com/fre...hdd-repair.htm
    оправя седма серия каквато си ти, нищо че е демо.

    Powerful and easy in fixing HDD typical firmware malfunction: Just one click and your data and drive comes back (80% of corrupt Seagate drives are caused by typical malfunction).

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Щом на друг компютър работи коректно значи проблема не е в диска. Ако и на този компютър работи корекно когато е сам, то тогава аз също споделям мнението на stenly

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    7
    #7

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Благодаря на всички, които се отзоваха на проблема ми.
    Наистина не съм пробвал с ново захранване. Що се отнася до драйвери и версии на БИОС - те са сменяни във фирмата в която го бях оставил.
    Повтарям, че на друг компютър дискът се държи прекрасно, но другият комп е на друга платформа - Интел, друг БИОС и т.н.
    Ще му пусна все пак едно mhdd - да видя какво ще стане, както и тази програма дето оправяла 7-ма версия, макар че дискът сам по себе си е читав.
    Освен това не е слим, съвсем класически хард диск си е. Някаква тъпа грешка ще да е, или настройка в БИОС-а, но като не съм се занимавал с хардуер...
    Поне ми препоръчайте читава фирма, дето ще го оправят, защото да се уча тепърва е времеемко и неефективно. До скоро!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Ами нищо не ти пречи освен с друго захранване да си дръпнеш и пуснеш наново драйвери за дъното:
    http://www.viaarena.com/Driver/via_h...npro_v518a.zip
    Не мисля, че диска е зле и MHDD би ти помогнало, а и както казва Mr.TECHNO: - дикът може да се повреди при неправилно използване на програмката.

    Цитат Първоначално публикувано от orelsoriz

    Поне ми препоръчайте читава фирма, дето ще го оправят, защото да се уча тепърва е времеемко и неефективно. До скоро!
    A за кое населено място иде реч?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    какро съм дал съвет какво да прави - поне ще види дали има лоши сектори . друго не препоръчвам

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    7
    #10

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Не само, че дискът не е повреден. Доказано е, че е здрав и работещ. Но работи на друг компютър, който е Интел платформа и т.н.
    Захранването не съм го сменял, но и да се получи не ме урежда - по-добре да си купя нов диск. Драйверите обаче ще сменя.
    А най-добре е да го закарам на добър сервиз, дано го оправят. Наистина не съм споменал града досега, става дума за София.
    Благодаря за съдействието.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Избора в крайна сметка си е твой.....обаче не мога да разбера защо ще сменяш диска при условие че се окаже, че проблема е в захранването?!? Кое те кара да си мислиш че друг нов диск ще работи по-добре?
    Опитах на инсталирам друг диск на компа си, да не би нещо дъното да не е в ред -
    и двата диска които сложих бяха SG Baracuda, с обем съответно 20 и 80 GB - работят идеално!
    Сравни консумацията на тези дискове с тази на новия - пише я на лепенката на самия диск (ток в милиампери).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    И аз не мога да разбера защо трябва да се сменя диска?
    Иначе консумацията на този диск от лепенката е:
    +5V 0.72A
    +12V 0.52A

    Не ми се вижда да е убийствена, ако захранването е здраво! А на 80GB Seagate само, че SATA се мъдрят същите стойности като горните!

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    7
    #13

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Май нещо не се разбрахме усещам. За каква смяна на диска става дума. просто правих опити, за да разбера причината и ви информирам за резултата. Проблемният диск работи перфектно на друг компютър, следователно той е нормален и няма кофти сектори или нещо подобно. Втори опит: на моя комп слагам същия модел дискове, но с друг обем - 40 и 80 GB, които също се държат нормално, оначе при обем от 250 GB почват проблемите. Това е относно смяната на дисковете, нещо като игра на крави и бикове

    Иначе захранването ми е със следните характеристики (прилагам буквално таблицата):
    Model LC-B300 ATX
    115V - 230 V 8A - 4A 60Hz - 50 Hz
    +3.3V +5V +12V -12V -5V +5V
    28A 30A 15A 0.8A 0.3A 2A

    +5V & +3.3V combine load 180W
    +5V & +3.3V & +12V combine load 280W
    max 300W Total Output.

    Що се отнася до дисковете, ето и техните параметри:
    40GB 250GB
    + 5V 0.72А + 5V 0.72A
    +12V 0.35A +12V 0.52A

    При това положение има ли шанс да е от захранването?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Точно вчера сменявах едно такова LC-B300 ATX - с два лееекичко издути кондензатора

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Re: Супер странен проблем с нов диск

    Аз имах подобни проблеми на няколко пъти с дискове на домашният компютър. Първият път го реших с подмяна на захранването (буксите бяха кофти, и докато не сложих Fortron правеше проблеми) Все пак аз имах закачени 3 диска. А напоследък, като започнаха пак симптоми сложих охладител на чипсета (южният мост) От тогава няма ядове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 21-11-09, 14:36
  2. Отговори: 4
    Последно: 25-09-05, 16:43
  3. Помощ ! Супер странен проблем
    От spear във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 16-09-05, 20:59
  4. Супер странен проблем с АС97 звук
    От CubineC във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-05, 21:50
  5. Супер странен проблем с IP-та
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 20-12-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе