Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Помощ ! Супер странен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #1

    Помощ ! Супер странен проблем

    Имам много странен проблем. Инета ми е на LAN и всичко си ОК. Но сетна ли dial-up връзка, давам му кънект, виждам dialing и в момента в който спре цвърченето на модема компа ми се рестартирва по най-гадния начин все едно съм натиснал резет бутона .
    По същия начин се държи и когато се опитам да влеза през GSM-а, веднага се рестартира.
    А лана си работи, но като има дъжд, не, щото го спират. Трябва ми алтернатива, но .....
    ПОООООМОЩ

    С Windows XP SP2 съм. Modem Acorp Rockwell. LAN carta RealTek RTL8139/810x

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Този модем вътрешен ли е или външен? Ако вътрешен проблемът ти е в IRQ-тата. Модемът не харесва определеното му IRQ и при обръщане към него се рестартира PC-то. При GSM-ът положението е същото... виж си настройките в BIOS-а, както и използваните ресурси в Windows.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #3

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Модема е външен. И биоса ми е вероятно наред, защото с Windows XP съм от 2 месеца. Преди това бях с Windows 98 SE и там този проблем го нямаше - ползвах LAN и Dial-Up едновременно и никога не е имало рестарт.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #4

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Никой ли няма идея каква може да е причината?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от spear
    Никой ли няма идея каква може да е причината?
    Аз имам, но не съм разбирач - чиста теория...прецакано ти е нещо с USB. Или драйвери или самия порт. По обясненията досега съм сигурен, че модемът ти е USB, както и кабела за телефона.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #6

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Бих казал драйверите на модема, обаче, щом и с GSM-a се получава същото май няма как да е от тях...
    Едва ли ще помогне, ама за всеки случай пробвай да дадеш Disable на LAN-a, преди да се връзваш с модема...

    //EDIT:
    Ако и двете ползват еднакъв USB порт, значи може и от драйверите да е нещо... Въпреки, че доколкото си спомням тия външните модеми се връзваха към COM портовете...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #7

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Аз имам, но не съм разбирач - чиста теория...прецакано ти е нещо с USB. Или драйвери или самия порт. По обясненията досега съм сигурен, че модемът ти е USB, както и кабела за телефона.
    Модема ми е от старите - работи на COM 1. GSM-ма ми ползва USB-to защото съм през BLUETOOTH. Пробвах с друг GSM dial-up през INFRARED. Infrareda е на USB-to и пак се рестартира.
    Нямам вируси, всичко е сканирано.

    Определено има някъкъв конфликт. Мисля си че е на хрдуерно ниво,,,

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    И все пак, провери ли си IRQ-тата както ти писа и Gadget?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Мои познати имаха абсолютно същия проблем! Но нямаше време за анализ и преинсталирах, след това всичко е ОК!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #10

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И все пак, провери ли си IRQ-тата както ти писа и Gadget?
    Аз много не разбирам от BIOS и реших да направя малко снимки. Ето ги току що направени:










    ако съм пропуснал нещо кажете, пак ще снимам

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от spear
    Аз много не разбирам от BIOS и реших да направя малко снимки. Ето ги току що направени:
    imah predi vreme su6tiyat problem s edna EDGE card za laptop => Probvai da Deinstall/Reinstall celiyat TCP/IP paket

    Ina4e se durje6e po su6tiyat na4in neta si rabote6e, logvam se v domain - vsi4ko nared - samo Dial-Up vruzkite byaha precakani, no sled reinstall na TCP/IP vsi4ko se opravi.

    Sorry - i don't have Cyr on this PC

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #12

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Ето още инфо за компа ми:
















  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    15
    #13

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    imah predi vreme su6tiyat problem s edna EDGE card za laptop => Probvai da Deinstall/Reinstall celiyat TCP/IP paket

    Ina4e se durje6e po su6tiyat na4in neta si rabote6e, logvam se v domain - vsi4ko nared - samo Dial-Up vruzkite byaha precakani, no sled reinstall na TCP/IP vsi4ko se opravi.

    Sorry - i don't have Cyr on this PC*

    Това го пробвах и работи но до момента докато си включа лан картата. След това почват рестартите. Поне 10 пъти изтрих tcp/ip но не става.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от spear
    Модема е външен..
    Добре де, хем ти е външен модема, хем на тази картинка: 2.jpg най-напред се набива на очи вградения AC модем, оставен на Auto, това първо,
    второ на 6.gif се вижда че имаш поне 2 проблема, за които мрънка Windows-a, и за които мен лично ме мързи да ровя в Google, ама ти като заинтересована страна би могъл да провериш.
    Другото което е, ако извадиш LAN картата, пак ли се рестартира след Dial-UP конекцията?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #15

    Re: Помощ ! Супер странен проблем

    от биоса ac97 modem controler направи Disable
    на gif.6 проблемите са от драивера на GSM

    Успехи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 21-11-09, 14:36
  2. Супер странен проблем с нов диск
    От orelsoriz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 01-08-08, 00:29
  3. Отговори: 4
    Последно: 25-09-05, 16:43
  4. Супер странен проблем с АС97 звук
    От CubineC във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-05, 21:50
  5. Супер странен проблем с IP-та
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 20-12-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе