Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

malko se otkloniavam ot temata no....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    malko se otkloniavam ot temata no....

    Dominator tova za 100% sam go obarkal, inah predvid 100 pyti koeto e napisal LordOfEvil.Tova che usilvatel sas bipolyarni tranzistori shte krivi pri palna moshnost 0,001% ne vyrno. Tolkova sa izkrivyavaniyata pri niska moshnost.Ako kolonite sa sas visoka chustvitelnost 50w mi stigat, takae no da ne zabravyame che ima kompresiya na moshnost za koyato mojesh da prochetesh vav spetzializiranata literatura.Naskoro se bazikah sas mimi sistema panasonic 2x60W RMS. Moshnostta na usilvatela e napalno dostatachna ama kolonite ne mogat da ya izvadyat.Parva sas sas niska chustvitelnost i imame kompresiya na moshnost.Sas 14sm govoritel ne mojesh da izkarash golyamo zvukovo nalyagane.




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #17

    malko se otkloniavam ot temata no....

    dominator az i ne smiatam da se izhvarliam s 2x150W.Staiata mi ne e koi znae kolko goliama (7-8 na 3 metra) i az mislia che 2x50W sa dostatacni ama ot vashite picania naucih cenni neshta mersi mnogo na vsichki.Samo kagete edno magazinche kadeto da utida i da gledam kvo se prodava i na kvi ceni zashtoto az za nishto ne moga da se setia.Mersi




  4. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #18

    malko se otkloniavam ot temata no....

    Julian, прав си - така е - компресията на мощността не бях я взел в предвид, но и Crash няма да си купи (надявам се) някъква "amateur" уредба...

    Crash, за магазини ще ти разкажа по ICQ, вече те add-нах...





    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #19

    malko se otkloniavam ot temata no....

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    LordOfEvil не знаеш за звук повече отколкото си мисля.Малко си се изхварлил със тези 300 метра.Нешто не си наясно сас васприемането на звук сас честота близка или под долния праг на чуваемост.По отношение на усилвателите.Качествените MOSFAT усилватели имат по добри характеристики от ламповите.Тува със кривенето повече от 100% е за нискокачествените усилватели с биполярни транзистори.Явно твоя усилвател спада кам тази категория.



    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Да бе, точно така е, затова във всяко студио ползват лампова техника защото е скапана. Не знам дали знаеш, но само лампите и полевите транзистори имат линейна честотна характеристика. И САМО лампите има това което на запад му викат "vintage" и на BG няма превод, да речем, че лампите си имат специфично звучене. Бил съм на 4 концерта със мощност над 100KW и мога да ти гарантирам че имам съвсем ясна представа за това, което звука може. Ти обаче явно не си наясно с писането. За 300-та метра мога да ти го демострирам. Явно не ти е ясен и начина, по който се увеличава мощността спрямо децибелите, само ще ти кажа че не е линейна, и не си много наясно с ватовете. Ако те запра в една стая с 2Х250 вата, точно след 5 секунди ще се молиш да излезеш.





    CRASHOVERRIDE - ако се беше сетил по-рано можеше да те уредя с 2х150W Jamo, на 1 година, но неусилвани до край, и също почти неизползвани. Един ги продаде за 250лв. Аз щях да ги взема ама бях зле с парите.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #20

    malko se otkloniavam ot temata no....

    VINTAGE

    ['vintidj]

    ...

    1. от добра реколта, качествен, изключителен

    2. от най-добрите, от висока класа (особ. за произведение, постижение от минала епоха)

    ...



    ===========

    Светлин Големански

    http://www.MixMan.hit.bg

    <font color=blue>Coming скоро...</font id=blue>

  7. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #21

    malko se otkloniavam ot temata no....

    Олелееееее, ЛОЕ, 18 херца ли каза, какви са тия колони бе, да не би едната стена на стаята да е мембрана :-))))) Аз всъщност исках друго да кажа, никой от разбирачите тук не спомена, че честотната характеристика на колоните няма нищо общо с тази на усилвателите например, за усилвателите тя е примерно на -1 дб, а на колоните някой знае ли колко е :-)))) Само ще ви кажа, че случайно видях характеристика на колони Onkyo веднъж, за които допускът беше явно указан, -3 дб, и долната честота беше нещо от рода на 25 хц, та тия колони струваха 2800 лв :-))) Така че по-леко с изхвърлянията...




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #22

    malko se otkloniavam ot temata no....

    Subwoofer-a ми не е с говорител. Представлява малка чертна кутия. Направена е от плексиглас или нещо подобно. Вътре има един як траф и някакъв механичен излъчвател.



    Edited by - LordOfEvil на 23/02/2002 16:22:52

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    malko se otkloniavam ot temata no....

    LordOfEvil, уш много разбираш а пък не знаещ какво има във subwoofer-a ти.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #24

    malko se otkloniavam ot temata no....

    Ти случайно да не би да знаеш кво има в плазмените "колони"?





    Edited by - LordOfEvil на 24/02/2002 00:35:04

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. 200 MB za net malko li sa?
    От CreatoR във форум Мрежи
    Отговори: 33
    Последно: 14-08-03, 13:32
  2. Malko pitane...
    От Боби във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-03, 15:33
  3. Koi i zasto mi iztri temata !?
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-02, 11:55
  4. Ne e po temata, ama 20Gb/7200 ili 40Gb/5400?
    От Chipsy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 16-02-02, 22:45
  5. malko help
    От AMD user във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-01, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе