Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с тв тунери!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    9
    #1

    Проблем с тв тунери!

    Здравейте,
    взех си тв тунер с идеята да го ползвам само за гледане на тв - без да му ползвам capture-a. На кутията гръмко пише Super Digital Video Dazzle Series ,с чип Philips 7130HL. Обаче ефирните теливизии са със мн.лошо качество на звука. Софтуера е TVR ,сложих и DScaler но той не ми позна платката.От фирмата където го купих ми казаха че най-вероятно става въпрос за несъвместимост и ми дадоха да пробвам друг - пак със същия чип на Филипс ,но с името Levon.Резултатите с него бяха противоположни- Бтв, Канал 1, Нова са идеални ,но другите телевизии с добра картина и само шум за звук.
    Някой има ли идея къде да търся проблема ?
    P.S. Сменях стандартите на звука, задавах регион България но не се получи.Дъното ми е Albatron KT-600* Pro

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Проблем с тв тунери!

    хубава картина и лош звук, звучи само като да не си сменил BG na DK стандарта за звука...

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    9
    #3

    Re: Проблем с тв тунери!

    Ами знам че стандартът ми трябва да е pal d/k ама на TVR го нямам и за това задавам регион България , но това е при първия тунер. По-странното ,поне за мен е ,че при слагането на втория се получава противоположното-ефирните са ок ,а другите са зле

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Проблем с тв тунери!

    Цитат Първоначално публикувано от ombreto
    Ами знам че стандартът ми трябва да е pal d/k ама на TVR го нямам и за това задавам регион България , но това е при първия тунер. По-странното ,поне за мен е ,че при слагането на втория се получава противоположното-ефирните са ок ,а другите са зле
    Звука на ефирните е на 6.5MHz, а кабелните на 5.5MHz отместване спрямо носещата на картината. За всеки канал се прави индивидуална настройка и се запомня.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    9
    #5

    Re: Проблем с тв тунери!

    За изместването на звука ми е известно ,но в програмките където пробвах ( TVR, WinDVR ,DScaler но той не ми позна платката) не можах да открия опция за индивидуална настойка на звука за всеки отделен канал

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    41
    #6

    Re: Проблем с тв тунери!

    Като начало за ТВ софтуер бих ти препоръчал FLY2000TV. Предоставя ти пълен и много интуитивен контрол над тунера и ще можеш да прецениш дали проблема ти е софтуерен или хардуерен (което мисля е много малко вероятно).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Проблем с тв тунери!

    аз лично ползвам plugin-a за winamp - winamp_tv, записваш, гледаш ... сичко си правиш и то без поредната програма с гнусен интерфейс...

    http://winamptv.zapto.org

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #8

    Re: Проблем с тв тунери!

    Цитат Първоначално публикувано от ombreto
    За изместването на звука ми е известно ,но в програмките където пробвах ( TVR, WinDVR ,DScaler но той не ми позна платката) не можах да открия опция за индивидуална настойка на звука за всеки отделен канал
    За ефирни канали: D/K звук, настойваш програмата на държава Румъния (40)
    за останалите: B/G звук, държава Германия (49)

    Или сменяш ръчно всеки път като искаш да превключваш между двата вида канали, или сменяш софтуера с нещо, което може да ги сменя автоматично. Winamp TV със сигурност го може.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Тунери и Булсатком?
    От deian във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 10:07
  2. Тунери и Булсатком?
    От unttld във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-11, 17:07
  3. малко разясняване по темата тунери!
    От tottenham във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 16-03-09, 17:46
  4. ТВ Тунери :-)
    От universe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе