Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тунери и Булсатком?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #1

    Тунери и Булсатком?

    Здравейте, предварително се извинявам ако има писано по темата, но не успях да се ориентирам.

    Имам въпрос свързан с вградените тунери на LCD телевизори и дали има смисъл да се залага на DVB-S варианта за работа с Булсатком.
    Целта ми е да избегна ползването на 2 дистанционни, по възможност искам всичко да си работи само с това на ТВ-то.
    Предполагам има варианти да се вземе TV Top Box, който да работи през HDMI с TV-то, но нямам никакъв опит и незнам тези на Булсатком дали го позволяват.

    Ако може някой да ме посъветва ще съм много благодарен.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Re:Тунери и Булсатком?

    Няма вариант. Irdeto поддръжката ще спре всеки момент и остава варианта само с приемник на Булсат. Така че... мисията невъзможна е спестяването на второ дистанционно
    Иначе, да - Булсат имат HDMI приемници.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Тунери и Булсатком?

    Имат приемници с HDMI, но по няколко пъти на ден ще ти се иска да го хвърлиш през терасата. Поне засега така "работят". Ако не си настоящ клиент на БСК, загледай се за алтернатива.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    95
    #4

    Re:Тунери и Булсатком?

    Те ирдето са я заспирали от години и още я има. Така,че явно няма да изчезне.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Тунери и Булсатком?

    Вече не могат да се гледат 5 канала, така че не мисля, че тепърва да се инвестира в карта Ирдето и Кам е добре.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #6

    Re:Тунери и Булсатком?

    Извинете за глупавия въпрос, но какво е ИРДЕ?

    deian: възможно ли да е си купя допълнителен HDMI приемник, а не стандартния, който дават БСК?

    И друг въпрос, какви са всъщност алтернативите на БСК, ITVPartner и кабеларки?
    Някакви впечатление имате ли и в какво е най-добре, човек да инвестира. DVB-C, DVB-S?

    Много въпроси, но цял живот съм аналогов =]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Re:Тунери и Булсатком?

    Най-добре е да си ги имаш всички тунери ,пък каквото ти потрябва да си подготвен ,особено след като при някои марки моделите с всички тунери са по-евтини от тия само с кабелен и ефирен. Не може с друг тунер ,засега /то ако може нали и с този в ТВ ще става .

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Тунери и Булсатком?

    Цитат Първоначално публикувано от unttld
    Извинете за глупавия въпрос, но какво е ИРДЕ?

    deian: възможно ли да е си купя допълнителен HDMI приемник, а не стандартния, който дават БСК?

    И друг въпрос, какви са всъщност алтернативите на БСК, ITVPartner и кабеларки?
    Някакви впечатление имате ли и в какво е най-добре, човек да инвестира. DVB-C, DVB-S?

    Много въпроси, но цял живот съм аналогов =]
    Irdeto е кодировката, която Булсатком поетапно спират. Единствената, която може да се ползва на приемник, различен от техния. Това може би отговаря на следващия ти въпрос - ще си купиш приемник, но няма да гледаш БСК с него . Тях - само с тяхното отроче.
    DVB-C и DVB-T задължително гледай да ги имаш, DVB-S/S2 също е добре ако ще ползваш сателитна телевизия, но няма гаранция, че ще може да гледаш някой наш оператор с вградения в телевизора тунер. Булсатком не може, Виваком също. Засега индикациите са, че Сателайт БГ ще може да се гледа и с различно от тяхното оборудване - ако не те - цифрова кабелна е алтернативата ти (DVB-C).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Булсатком
    От kocetoeh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-14, 23:39
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Тунери и Булсатком?
    От deian във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 11:07
  3. малко разясняване по темата тунери!
    От tottenham във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 16-03-09, 18:46
  4. Проблем с тв тунери!
    От ombreto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 07-11-05, 13:23
  5. ТВ Тунери :-)
    От universe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе