Резултати от 1 до 14 от общо 14

малко разясняване по темата тунери!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #1

    малко разясняване по темата тунери!

    Дайте малко инфо за следните видове тунери - DVB, DVB-C, DVB-T.
    Причината е , че ще закупувам ЛСД тв, а различните модели разполагат с различни такива тунери, а не знам кои да изисквам като х-ка. Затова дайте малко инфо за тях?
    Другото е, че ми казаха, че ако тв-то има DVB-T, то ако използвам сателит , отпадала необходимостта от set-top-box устройството. Вярно ли е това?

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #2

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    DVB-T е за ефирна цифрова телевизия. В София се гледат няколко програми, но не съм го пробвал.
    DVB-C е за кабелна цифрова телевизия. В този случай можеш да гледаш без сет топ бокс, а ползваш вградения тунер, но.... кабелните оператори вече си кодираха сигнала, така че ще ти трябва и кам модул и съответна карта от кабеларката.
    DVB-S тунерите са за сателитна телевизия, но малко модели( предимно много скъпи) ги имат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #3

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    а какъв е този КАМ модул? а това за картата на кабеларката .. ако не си абонат или си бивш те ти прекратяват валидността й ... май . което значи, че ... от DVB=C тунерите ... няма полза да ги търсим като опции?
    Имам и един допълнителен въпрос .. какъв е коефициента за пресмятане на диагонала на ТВ по разстоянието от което ще се гледа?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    CI-слот -вход отстрани на телевизора
    в него се поставя CAM-модул-а в него картата за декодиране от оператора на мрежата
    http://www.digitalplus-bg.com/moduli.html
    http://www.dvb-sat.us/product_info.p...76b3caf92d3cf8
    http://en.wikipedia.org/wiki/CableCARD

    http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html
    http://www.soundandvisionmag.com/ass...alk2_large.jpg

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #5

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    значи за разстояние 3.5м. ще ми е предостатъчно ... 32 инчов тв?
    а някой има ли инфо дали ДСС кабеларката им е кодиран сигнала?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Цитат Първоначално публикувано от tottenham
    значи за разстояние 3.5м. ще ми е предостатъчно ... 32 инчов тв?
    а някой има ли инфо дали ДСС кабеларката им е кодиран сигнала?
    за 3.5 метра е подходящ 42"/някои дори ще кажат 46"/

    26" 32" 37" 40" 42" 46" 50" 52" 60" 70"
    от 1.20м 1,30м 1,50м 1,60м 1,60м 1,80м 2,00м 2,10м 2,50м 2,80м HD сигнал
    до 1,60м 1,80м 2,20м 2,50м 3,50м 3,80м 4,00м 4,60м 5,20м 5,80м SD сигнал



  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Доста от кабеларките не работят с карти, а декодирането се извършва от предварително настроен от тях тунер, който се предлага заедно с услугата. Така че май е леко безсмислено избирането на модел само заради тунерите му. Иначе големината до 42 инча, колкото повече толкова по-добре. Гледа се спокойно от 3м.

  10. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #8

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Кои са тези кабеларки? И какви са тези специални тунери? Най- големите в София ЕКК и CableTEL са О.К. Според информация в този форум МСАТ Варна също. Някой от Ст. Загора и ако не се лъжа Ямбол също се бе обадил, че гледа. Ако имаш инфформация за някой оператор конкретно я постни, би било полезно!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #9

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Като стана въпрос за кабеларки,вместо да пускам нова тема,нека хората от софия да споделят кой кабелен или сателитен оператор ползват,от какво са доволни и от какво не.В www.dvb-bg.com няма много мнения по тази тема.Аз лично досега бях на ITV Partner с мое оборудване (около 3 години изкарах),но от 10 дена се отказах от тях и мисля да мина към Cabletel или Евроком.Ще бъде хубаво хората ползващи цифровите им услуги да споделят мнения.
    Поздрави!

    P.S.Сега видях че има преместена тема по-надолу,но тя засяга основно сателитните оператори,ако искат модераторите да ми преместят там въпроса

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Цитат Първоначално публикувано от tottenham
    значи за разстояние 3.5м. ще ми е предостатъчно ... 32 инчов тв?
    а някой има ли инфо дали ДСС кабеларката им е кодиран сигнала?
    32 инча е крайно недостатъчно за това разстояние.
    Ето ти един линк да си сметнеш сам:
    http://psabev.info/TVCalculator/

    Обади се на ДСС и ги питай - ако си купя телевизор с DVB-C тунер ще ми трябва ли карта от вас за да гледам каналите.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Когато вечерям, гледам Филипса 42 инча от 2 метра.... да Ви кажа не ми е голям
    От дивана съм на 3,5 - 4 метра и пак ми е добре. Както казва Мечо Пух: "Колкото повече, толкова повече"!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #12

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Леле хора вие ме застреляхте с тези диагонали. аз се двоумя между 32' и 37', а първа стъпка при вас е 42'. Благодаря на всички за отговорите.
    За мен този форум е най -добрия за техника в БГ.
    А наистина е добре всеки да изложи мненията си за ползваните от него кабелни и сат. оператори

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #13

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    Цитат Първоначално публикувано от tottenham
    Леле хора вие ме застреляхте с тези диагонали. аз се двоумя между 32' и 37', а първа стъпка при вас е 42'. Благодаря на всички за отговорите.
    За мен този форум е най -добрия за техника в БГ.
    А наистина е добре всеки да изложи мненията си за ползваните от него кабелни и сат. оператори
    Когато ползваш външен цифров тунер(STB) осигурен от кабелен оператор имай впредвид,че това е възможно най-евтиния и некачествен вариант ,но масов защото няма за момента толкова домакинства с цифрови тунери,да не говорим за DVB-C. Сигнала се обработва от устройството в аналогов(през евроскарт кабел),а телевизора си го връща в цифров вид.Съответно това се отразява на качеството на изображението и колкото е по-голям екрана толкова това е видимо. ЕК и Булсатком предоставят и HD приемници с HDMI връзка .Това е много "солен" вариант за повечето потребители -300 лв. е само устройството. Ако имаш Тв с вграден DVB-C тунер цифровият сигнал директно се предава от телевизора . При SONY има възможност дори да купиш телевизор с HD DVB-C тунер - тогава няма сигнал който не можеш да приемеш по кабел или ефир.Важно е да се знае ,че този вграден тунер приема аналогов ефирен сигнал,аналогов кабелен хипербанд сигнал,цифров ефирен SD и HD сигнал,цифров кабелен SD и HD сигнал.Може и без HD при по-евтините модели на SONY. PHILIPS също отскоро предлагат такива телевизори. Кабелни оператори: ЕВРОКОМ : 112 програми ,прилично качество.HD се доплаща -14,90 лв. за три канала ....Характерно за тях е ,че използват приемници HOMECAST и DELTALINE.Първият е страшно бъгав и ще ти скъса нервите от проблеми, втория е взаимстван от БУЛСАТКОМ и е Made in BG. Има по-некачествена картина от първия. Плюс за тази кабеларка е страхотната подръжка на мрежата и винаги може да се свържеш при проблем. КЕЙБЪЛТЕЛ ( в момента съм при тях) : 165 програми + 35 аналогови радиостанции, PPV канали - прилично качество и по-добро от на сателитните БУЛСАТКОМ и ИТВ.Причината е в голямата компресия на трансподерите им,които са малко на брой, но с много програми.Приемник KAON и TOPFIELD - много добри,стъпка над тези от ЕК,не създават никакви проблими,възможност за запаметяване на любимо предаване в EPG . Минус на тази кабеларка е лошата подръжка, почти невъзможно свързване с тях при проблем,некомпетентни технически служителки ,които често не знаят дори за промоциите си,да не говорим за нещо по-сложно като HD телевизията. Евроком предоставя CAM модули безплатно срещу договор 1 год. или депозит 105 лв .Кейбълтел продава модули за 109лв. Официално не излъчва HD,но на практика ги има в цифровата.Причината е,че нямат HD приемници.Това от мен,дано да съм бил полезен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #14

    Re:малко разясняване по темата тунери!

    само DVB-T ти трябва, другото е екзотика и гъзария за много пари дето няма да ти трябва. аз гледам от 2 метра 20" дърт кинескоп и ми е добре, та не се води по акъла на манияците тука, че може да занесеш у вас 50" чудовище

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Тунери и Булсатком?
    От deian във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 10:07
  2. Тунери и Булсатком?
    От unttld във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-11, 17:07
  3. Проблем с тв тунери!
    От ombreto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 07-11-05, 12:23
  4. По темата
    От redsniper във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-01-05, 09:08
  5. ТВ Тунери :-)
    От universe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе