Резултати от 1 до 14 от общо 14

TV платка за видеонаблюдение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    TV платка за видеонаблюдение

    Привет на всички !

    Имам няколко варианта, затова и искам да се консултирам с някой, който вече се е сблъсквал с подобни неща.
    Става въпрос за видео наблюдение. Необходими са около 32 камери. Единият вариант е супер пц с платка - например Геовижън. Другият вариант е хардуерно устройство (DVR май им казват), което е с хардиск, който може да се сменя и т.н. Цени и примери взимам от сайта на комелсофт -> http://www.comelsoft.com/product.php...itle=surv-card
    Та търся съвет кое е по-добре - DVR или компютър + платка. От 32те камери, някои може да бъдат и черно бели за да не товарат много трафика. Звука е добра опция.
    Също така дали двр могат да се гледат отдалечено през интернет както геовижън например.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Аз съм фен на Geovision. Ползвал съм такива и продължавам да ползвам. Е, чак до 32 камери не съм го докарвал.
    Виждал съм и няколко модела DVR с HDD.

    Основна причина защо "ЗА" за Geovision - можеш да си наблюдаваш камерите през TCP/IP. В частност - през Интернет. В частност - на GSM-апарат с WAP + GPRS/G3.

  4. bsb
    bsb е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    1
    #3

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    ... При всички положения, ако искаш да използваш hardware DVR device ще ти излезе мнгого по скъпо за тези 32 видеоканала, отколкото ако използваш video-capture board и едно по-сериозно PC. И в двата случая може да се гледат каналите както локално, така и отдалечено - през Интернет.
    * * Има 2 типа хора:
    * * * * * *- с много пари и малко време;
    * * * * * *- с малко пари и много време.

    Има три алтернативи за решение на проблема ти:
    * 1. Ако не си се занимавал с подoбни проблеми е най-лесно да си купиш готовото решение. (standalone DVR or PC based)
    * 2. Ако имаш необходимите компетенции - може сам да "спретнеш" PC based DVR за целта.
    * 3. АКо нямаш необходимите компетенции - може да потърсиш подизпълнител.

    Отосно PC based DVR: аз съм противник на Windows OS като платформа за такива задачи. Много по-стабилно (но и по-трудно за изграждане) това става с Linux OS.

    * *... В тази връзка - аз пък не съм фен на Geovision. ... производителите на тези платки полагат МНОГО усилия за да "неможе" те да работят с друг софтуер освен техния... Съответно - няма Linux решение.

    Има др. video-capture boards, които не са така "заковани"...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: TV платка за видеонаблюдение


    въпрос от публиката: а защо не се изпозлват IPкамери и да се реши генерално проблема с тия видео/аудио входове?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от dark

    въпрос от публиката: а защо не се изпозлват IPкамери и да се реши генерално проблема с тия видео/аудио входове?
    Отговора е прост, все още IP камерите са ужасно скъпи , и ако умножим това по 32 става страхотна сумичка Да не говорим за трафик и тем подобни неща (освен това всичката тая информация трябва да се пише някъде)

    Лично аз също не съм превърженик на компютърните решения за видеонаблюдения особенно под Уиндоус ОС. Не случайно софтуерите за тая цел имат функция за рестартиране на компа веднъж на няколко дена . Когато в нашият офис ми поставиха задачката/закачка да събера оферти за изграждане на тая система, аз исках да е DVR с твърд диск и да го гледам само в случай на нужда. За сега решението работи 100% и е забутано в окаченият таван , така ,че да не го мисля

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    бих ти препоръчал да се обърнеш към MR.TECHNO

    по мои спомени ... - беше в час с тези неща.


  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #7

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Така като огледах, софтуера на DVR-ите е по-орязан от този на Геовижън за сравнение.
    Все пак като се дават е хубаво повече опции да са налице. От Комелсофт ми препоръчаха някакъв модел, който има ДСП модул - позволяващ всяка камера да се наблюдава при 25 fps.

    Относно рестартирането, преди време ползвахме Уиндоус 98 и се налагаше почти ежедневен рестарт. Сега сме с XP и мощна машина и вече месец и нещо няма проблем.

    stenly:
    И на какво се спря в крайна сметка?


  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Взехме 8 канален външен DVR и сложихме в него един 300 гигабайтов диск , да се надявам, че 4 камери ще ги държи около месец

  11. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #9

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    аз имам 4 канален DVR с 80гб диск и четири камери записват максимум 4-5 дни
    така че с тези 300гб едва ли ще изкараш месец ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    ако са цветни - да , няма какда издържи повече , но ако са черно-бели , без никакъв проблем!

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    GeoVision 1240. Цена около 1200$, но пък картата е просто джистока !!!

    Софтуера на DVR според мене е доста по-орязан а и като цяло мисля, че DVR-а е за хора, които не обичат компютрите.

    Благодаря на всички включили се в темата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Ти си за убиване
    има толкова карти за по 200- 300 Евро , със същата ефективност ( само дето са леко препрваени и работят с по- слаба версия на софтуера !

  16. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #13

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Карта за 300Е, която е 200фрейма, 16 аудио входа и има модул, чрез който можеш винаги да наблюдаваш картите в 25 кадъра?
    Също така софутер и екстри като на Геовижън? Motion detection, автоматично изтриване на последните записи щом свърши мястото на харддиска, възможност за гледане през интернет mpeg4,jpegviewer и т.н. ?

  17. ida
    ida е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    10
    #14

    Re: TV платка за видеонаблюдение

    Имам DVR PC карта SK-2000S но нямам софтуер* за нея.*
    Моля подскажете нещо.*

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 19:49
  2. Видеонаблюдение на къща
    От maxuel82 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 64
    Последно: 25-02-14, 15:46
  3. ВЪпрос за видеонаблюдение
    От beretta92sd във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 30
    Последно: 28-10-11, 22:35
  4. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 03:14
  5. Помощ за TV платка за видеонаблюдение
    От ida във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 28-06-06, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе