Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65

Видеонаблюдение на къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #1

    Видеонаблюдение на къща

    Изчетох доста теми във форума свързани с видеонаблютението ,но колкото повече информация събирам ,толкова по-голяма "каша" ми става в главата , затова и пускам темата, за да попитам и си разясня конкретно за моя случай ! Напоследък доста зачестиха обирите по селските къщи и след като миналата седмица разбрах ,че са обрали къщата в непосредствена близост до моята реших да изградя някаква охранителна система ! Най - напред мислех за аларма с ГСМ известяване (защото е по-евтин вариант), но селото е на 20км от града в който живея и докато стигна "айдуците" може да са офейкали ! Затова мисля да изградя система за видеонаблюдение , НО много неща не са ми ясни и се надявам на вашата помощ ! Мислех за камери със СИМ карта, които като засекат движение изпращат симка на телефона (ММС) !Трябва ми охранителна система, която освен да снима, да може и да ме известява ,ако евентуално влязат в къщата ,защото немога да вися денонощно пред монитора , а ако ме оберат дори и да имам запис нищо вече немога да направя (предполагам че ме разбирате) !По-добре ще е камерите да са вътре в къщата ,защото камерите за външен монтаж са по-скъпи , а и освен това да не се набиват на очи ,за да не си мислят обирджийте ,че в къщата има нещо ценно щом се пази с камери - това е моята логига :rolleyes: !!! Какво ще ме посъветвате ! Дано не ме оберат докато изградя системата , че всяка седмица тарашат по 1 - 2 къщи гадоведе ! Само да ги пипна моята ще им е последната
    Този пост е редактиран от maxuel82; 19-02-14 в 21:27.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    материята е много деликатна, тъй като записите не важат нито пред полиция, нито пред съд, а нямаш право да изградиш опасна за живота охранителна система

    така че и да изградиш наблюдателна система, все тая, колкото и цинично да звучи

    разбира се, ако имаш записи, добри приятели или подпийнали познати, пък може и напълно непознати, може да се окажат толкова възмутени, че да тръгнат без твое знание да си го изкарат на крадците, а пък съм чувал за случаи, когато дъждът отмива горния слой бетон на оградата и оголвал случайно попадналите там стъклени парчета. разказвали са ми за толкова лоши ел. инсталации, които влизали в контакт я с дръжките на вратите, я с огради...

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Изчетох доста теми във форума свързани с видеонаблютението ,но колкото повече информация събирам ,толкова по-голяма "каша" ми става в главата , затова и пускам темата, за да попитам и си разясня конкретно за моя случай ! Напоследък доста зачестиха обирите по селските къщи и след като миналата седмица разбрах ,че са обрали къщата в непосредствена близост до моята реших да изградя някаква охранителна система ! Най - напред мислех за аларма с ГСМ известяване (защото е по-евтин вариант), но селото е на 20км от града в който живея и докато стигна "айдуците" може да са офейкали ! Затова мисля да изградя система за видеонаблюдение , НО много неща не са ми ясни и се надявам на вашата помощ ! Мислех за камери със СИМ карта, които като засекат движение изпращат симка на телефона (ММС) !Трябва ми охранителна система, която освен да снима, да може и да ме известява ,ако евентуално влязат в къщата ,защото немога да вися денонощно пред монитора , а ако ме оберат дори и да имам запис нищо вече немога да направя (предполагам че ме разбирате) !По-добре ще е камерите да са вътре в къщата ,защото камерите за външен монтаж са по-скъпи , а и освен това да не се набиват на очи ,за да не си мислят обирджийте ,че в къщата има нещо ценно щом се пази с камери - това е моята логига :rolleyes: !!! Какво ще ме посъветвате ! Дано не ме оберат докато изградя системата , че всяка седмица тарашат по 1 - 2 къщи гадоведе ! Само да ги пипна моята ще им е последната
    Както вече писа по- горе FearMe, използването само на видеонаблюдение нищо не ти дава:
    1. Не можеш да стоиш 24 пред мониторите да си гледаш имота.
    2. Не можеш при запис да използваш видеото в съда.
    3. Иска се широк канал за да предаваш видео в реално време.
    4. Рапознаването на "нашествеие в обекта" само от софтуер е доста несигурен метод, особено за външна употреба.
    Ние предлагаме комплексно решение, което включва в себе си като GSM дайлер, така и възможност за изграждане на цялостна система за охрана и управление. Предвиждаме към него да има и включено видеонаблюдение, с възможност за задействане от системата, предаване на видеото през 3G и възможности за въздействие.
    http://www.tscommunication.com/index...roducts&view=2

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #4

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Колега натисна ми болното място...
    Започвам да строя и за охрана съм предвидил много сериозно перо... преди всичко защото ще живея там постоянно..

    Та така никакви аларми със дистанционно оповестяване не вършат работа, устройствата за заглушаване на сигнала са вече по малко от 100 долара парчето по китайските сайтове... така че освен стандартните - куче, Аларма и сот, планирам пневматична сирена от която се пренареждат керемидите и те заболявая диафрагмата детектори за райски газ ( ако успея да намеря) в къщата и IP камери с кабелен интернет.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    @maxuel82 Евтина аларма с ГОЛЕМА сирена + 50лв./годишно за застраховка. И спиш спокойно.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #6

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    1. Не можеш да стоиш 24 пред мониторите да си гледаш имота.
    2. Не можеш при запис да използваш видеото в съда.
    3. Иска се широк канал за да предаваш видео в реално време.
    Затова искам система която да ме информира за "нашествието " , да имам време да стигна до имота (от вкъщи до къщата на село са не повече от 20мин) и да ги хвана на място - и тогава нито съд и полиция, ами и самия Бог няма да ги спаси, или ако случайно успеят да си тръгнат преди да пристигна да мога да видя кои са или съм прекалено далече и немога да отида на момента да звънна на комшия да отиде да погледне какво става ! Затова искам система която да ме известява при нежелано посещение ! Крадците в селото са дребни апашчета които гледат да отмъкнат предимно медни тави , кабели , зимнина ако намерят някой лев, та невярвам да носят оборудване за заглушаване на съгнал и друга "специализирана " техника ! Безстрашни са ,защото има случай на проникване докато хората са там и спят ,а на сутринта мазето обрано ! Септември претарашиха и къщата на кмета на селото докато майка му спяла ,а той играел карти в селската кръчма ! Всъщност оттогава започнах да се интересувам от система за охрана , но още не съм сложил !!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Колега натисна ми болното място...
    Започвам да строя и за охрана съм предвидил много сериозно перо... преди всичко защото ще живея там постоянно..

    Та така никакви аларми със дистанционно оповестяване не вършат работа, устройствата за заглушаване на сигнала са вече по малко от 100 долара парчето по китайските сайтове... така че освен стандартните - куче, Аларма и сот, планирам пневматична сирена от която се пренареждат керемидите и те заболявая диафрагмата детектори за райски газ ( ако успея да намеря) в къщата и IP камери с кабелен интернет.
    Ето ти бе, на Draeger

    http://www.draeger.ch/media/10/00/99...9044020_en.pdf

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #8

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    @maxuel82 Евтина аларма с ГОЛЕМА сирена + 50лв./годишно за застраховка. И спиш спокойно.
    Ти пробвал ли си да вземеш нещо от застраховател освен щете по колата??

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ей докато си го помисля и си го изровил
    Благодаря

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Ти пробвал ли си да вземеш нещо от застраховател освен щете по колата?
    Да, случвало ми се е. Друг е въпроса, че с това точно мислене хората си застраховат само колата. После - държавата да помага.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Има охранителни системи за 120 до 200 лева(300 с камера) които освен че те известяват с СМС могат да се настройват на няколко охранителни зони за които "отговарят" различни датчици и при навлизането в съответната охраняема зона получаваш СМС в коя точно охраняема зона е засечено движение/проникване.
    Пък това с търчането с колата 30-на километра в стил "Бързи и яростни" ми се струва пълна глупост.
    При известяване от охранителната система първата ви работа е да се обадите на 112 и да уведомите полицията че на еди кой си адрес в момента се извършва обир на жилище от крадци.При всички положения полицията ще е там преди вас, но по-важното е че веднага ще започнат работа по залавянето/издирването на крадците.

    За "избягване" на заглушаване може да сложите втора охранителна система, която да е на различна честота от първата или ако е само една охранителна система да е с достатъчно мощен сигнал, който да преодолее заглушаващото устройство-нали все пак е китайско .Ако има обитаеми къщи наоколо сирената също е разумен избор.

    Най-неразумно е вие сами да се оправяте в такава ситуация. Спомнете си Опиц .

    И баща ми така една сутрин щял да "залавя" едни ромски тинейджъри и го бяха "светнали" с един метален бокс.Имал е късмет че не са били с нож...
    Този пост е редактиран от justify; 20-02-14 в 01:24.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #11

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Като знам как ги изплащат застраховките изобщо отпада като вариант ! Аларма със сирена да ама се съмнявам, че като писне" няма кой да я чуе" щото в къщите около моята през седмицата няма никой а, и неможе да се разчита на хора по над 80г, който освен това може и да пострадат от апашите ако чуят алармата и се престрашат да видят какво става ! Всъщност нямам кой знае какво да пазя -зимнина , няколко медни тави , инструменти ! Мисля си да подредя всичко в гаража или мазето (няма прозорци а зида е 80см) и да сложа здрава метална врата ! Да си купя GSM аларма - не са много скъпи около 150лв. и да сложа датчик в коридора ( дстъпа към металната врата) контактен датчик на самата врата , друг датчик за движение вътре в помещението , както и една записваща камера на SD карта пак в помещението , мощна сирена ако случайно влязат в помещението преди да съм пристигнал ! Ако случайно влязат апаши те ще търсят нещо което да вземат , за да вземат каквото и да е ще трябва да минат през коридора , датчика ще ги засече и алармата ще ми "звънне" на телефона (те естествено няма да разберат освен ако не се усъмнят в датчика) Вратата ще е здрава и ще им трябва известно време да я разбият , ако все пак успеят и аз на съм пристигнал ще писне сирената , а камерата ще заснеме каквото може !!! Единствения проблем е че GSM сигнала между зидовете е слаб и понякога дори няма обхват и дали ако монтирам алармата примерно на друго място(там където има обхват) безжичния датчик ще ще може да комуникира с алармата ! Така си мисля само ама дали ще е ефектовно незнам ???

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    То е добре да са няколко датчиците и да са разположени по уязвмите за проникване точки-врати, прозорци и да засичат движение пред тях, а не когато са преодоляни вече и крадците са вътре.Добре е да има и силна халогенна лампа/и вързани със същите датчици и когато засекат движение да светват и осветяват уязвимите за проникване точки.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #13

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Точно това ми е идеята ,НО трябва да съм сигурен ,че системата функционира правилно ,а не да разкарам напразно полицайте , пък датчика се бил активирал от мишка или хлебарка , някак си не е удобно ! Освен това ,аз често пътувам и няма да имам възможност по всяко време да ида на място ако се задейства алармата ! Нямам никакво намерение за застрелям някакъв безполезен на обществото "боклук" пък да го лежа за човек ! Това с втората охранителна система е хитро :rolleyes: Четири месеца го мисля ,а сега за няколко часа почнаха да ми се "избистрят " нещата и да получа полезни идеи !!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    .Добре е да има и силна халогенна лампа/и вързани със същите датчици и когато засекат движение да светват и осветяват уязвимите за проникване точки.
    Лампа вече има една монтирана , ще има и още една , незнам как да я свържа с датчика, но предполагам ,че двата датчика , на лампата и за движение ще се задействат едновременно !

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Доста фолкор и градски легенди се носят около заглушаването на алармите и GSM устройствата. Нещата не са толкова прости, колкото изглеждат, нито така лесни - "вземаш китайската джаджа и около теб всичко умира". Някой от пишещите тук пробвал ли е да го направи? Виждал ли е на какво разстояние действа? Един факт - много по-лесно се заглушава сотаджийската техника, защото работи само в тесен диапазон и на една честота, а GSM-а на много честоти и с няколко клетки едновременно. Охраната на един обект има три аспекта:
    - сигнализация (при откриване на агресивно действие);
    - известяване;
    - въздействие върху крадеца за прекратяване на действията му.
    Във всеки от тези три елемента има слаби места и те трябва внимателно да се избягват. Това не е работа за аматьори.
    На cooler бих му предложил още на етап проектиране много внимателно да премисли системата и всички кабели да се положат заедно с инсталацията в тръби в стените.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #15

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Яка метална врата с електромеханична брава със скрит I бутон.Пред нея датчик за движение който също може да бъде скрит и без сирена за да може да ги хванеш като се суетят пред вратата.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 20-02-14 в 10:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 20:49
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 16:30
  3. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 04:14
  4. Стикери СОД(T), видеонаблюдение
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-06-10, 19:50
  5. Бариера и видеонаблюдение
    От Vandal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 17-01-09, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе