Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с DVI изхода на видеото.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с DVI изхода на видеото.

    Взех си ново ТВ 32'' което поддържа HDMI. Наскоро си намерих и кабел DVI - HDMI за да го свържа с компа. Вади ми картина и то добра но докато си върви филма разко изсветлява за момент картината и после пак потъмнява на постоянен интервал от време. А долу където вървят субтитрите от време на време притрепква. Иначе го подкарах на прилична резплюция. Смъкнах резолюцията но проблема си остава. Когато включа ТВ-то през TV out-a си върви перфектно, перфектно си върви и през S- Videoto. Но и при двата варианта губя от резолюцията. Видео картата ми е GF - FX5500. 128MB, 64Bit. Дали проблема е софтуерен или на самата карта DVI не работи както трябва.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Провери и какъв стандарт е DVI -я на телевизора. Доста се борихме с един TFT монитор с DVI вход който не искаше да работи с FX5500 Поради причината ,че DVI-я на видеокартата е аналогов а монитора си иска цифров.


    За тези от вас които смятат да пишат ,че няма разлика в стандартите ето ви и малко инфо.http://www.datapro.net/techinfo/dvi_info.html#Page02

  4. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #3

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Аз винаги съм ползвал такъв кабел http://www.datapro.net/products/1142.html първия беше производство на Hama а втория си вървеше с монитора. Пробвани са на два различни модела Самсунг с две различни видео карти Нвидия едната е FX5900XT а другата 6600GT и двете производство Албатрон и никога съм нямал приблеми с изображението и мониторите си познават без проблем че е цифрова връзката а не аналогова. Можеби проблема тие в кабела. Пробвай да го закачиш цифрово на монитор и виж дали там го има споменатия проблема.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #4

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Провери и какъв стандарт е DVI -я на телевизора. Доста се борихме с един TFT монитор с DVI вход който не искаше да работи с FX5500 Поради причината ,че DVI-я на видеокартата е аналогов а монитора си иска цифров.


    За тези от вас които смятат да пишат ,че няма разлика в стандартите ето ви и малко инфо.http://www.datapro.net/techinfo/dvi_info.html#Page02
    И мен това ме съмнява. Досега си играх преинсталирах всичко и не става. Ще взема една друга видео карта, за да тествам с нея. И ако се окаже, че е от нея ще се сменя карата.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #5

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Ще проверя и кабела.

  7. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #6

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    В момента съм с 6600GT с оригинален кабел (изглежда като посочения по горе) на монитор Samsung 960BF. Аз си мисля че при тебе проблема може да е в кабела а не в самата видео карта. От това което каза ме жъгна и днес сутринта ходих до съседа той е с видео карта FX5700LE производство на GALAXY и нямаше никакви проблеми с DVI. А и сега като се замисля навремето преди три години като си копувах първия кабел от Вали производство Hama от там ми казаха че кабела бил двупосочен. Това била най-пълната версия от всички разновидности на DVI кабелите. Предполагам че разликата е както при СкартRGB и обикновен Скарт първия ползва всичките 21-крака а втория само някаква част (обикновено Българските Скарт кабели са такива).

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #7

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Извинявам се за това, че не съм се изразил правилно и вие не сте ме разбрали.
    Значи кабелът ми не е от едната страна DVI и от другата страна DVI. А е DVI a в другият му край буксата му е HDMI, комбиниран е и е на марката ROLINE точното му означение е "DVI M - HDMI M, 5.0 m"

    http://www.roline-bg.com/product.php...=11.04.5552-10

    A на телевизора е написано само HDMI IN няма други означения.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #8

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Отрких евентуално и друго решение. Телевизора има компонентен вход. В книжката му е показано, че през него се поддържат всички резолюции, даже повече отколкото през HDMI. Ако си взема един преходник DVI а от другата страна с чинчове и кабел с чинчове, които направо да включа през компонентния вход на ТВ-то и ако това реши проблема ми ще си спестя смяната на видеото или покупката на нов кабел. Аз си търсих видео карта, която направо да има HDMI изход, но проблемът е, че дъното ми поддържа AGPX8 a не PCI Express и такива видео карти просто няма в наличност на пазара а никак не ми се сменя цялото дъно заради това.
    Тия нови стандарти направо могат да те подлудят. Разбрах, че и HDMI имали два стандарта.
    Поуката от скромния ми опит е "Не си купувай такъв телевизор и няма да имаш проблеми" в кръга на шегата разбира се!

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #9

    Re: Проблем с DVI изхода на видеото.

    Пробвах с GF6600GT същата работа което означава, че проблема е в самия кабел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видеото
    От georgikirchev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-07, 15:18
  2. Проблем с видеото
    От Dimentora във форум ИГРИ
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-06, 22:05
  3. Отговори: 1
    Последно: 26-08-04, 11:29
  4. Проблем с ТВ изхода
    От Vankata12 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-05-04, 00:45
  5. Проблем с IGI - 1 май с видеото
    От izwerga във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-04, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе