Резултати от 1 до 7 от общо 7

S-video изхода не ми работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    S-video изхода не ми работи

    Имам GeForce FX5200 и използвам S-video изхода доста активно. Преди известно време като си пускам филма гледам че на телевизора няма бял цвят и всичко се вижда в жълто-зелено. Карам аз телевизора на ремонбт и от там ми казаха че нещо се е разпрограмирал и трябвало да го настроят отново. След ремонта s-video входа не ми работеше - дава си черно като от време на време прескача картината и за част се вижда и от компютъра. В началото си мислих че е от ТВ-то но след проба с една камера се оказа че входа си работи идеално. Понеже използвам TV tool за превключване на режимите си помислих че е от него. Махнах го но не се оправи. После смених драйверите на видеото с най-новите пак не стана. сложих си версията с която бях досега но нямаше промяна. Някой може ли да каже от каво става така и може ли да се оправи че след като си гледал филмите на 29" екран на 17" ти се вижда малко гадно

    Благодаря Ви !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #2

    Re: S-video изхода не ми работи

    Ами опитай с нова видео карта, явно тази е сдала багажа, за съжаление.

    Да те предупредя - ако ТВ-то ти е свързано към кабелна ТВ, нямаш галваничен разделител или някакви други защити - не оставяй S-video кабела включен между TV-то и PC-то когато не го ползваш. При мен така ми замина видеокартата на лаптопа, която е в едно цяло с дъното, така че сменях всичко, добре че беше в гаранция! Причината - високо напрежение от кабелната!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: S-video изхода не ми работи

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Да те предупредя - ако ТВ-то ти е свързано към кабелна ТВ, нямаш галваничен разделител или някакви други защити - не оставяй S-video кабела включен между TV-то и PC-то когато не го ползваш. При мен така ми замина видеокартата на лаптопа, която е в едно цяло с дъното, така че сменях всичко, добре че беше в гаранция! Причината - високо напрежение от кабелната!
    Ами с кабелна е, но не знам какъв е тоя галваничен разделител или тия други защити - аз поне нищо не съм правил. Кабела беше постоянно включен значи има вероятност от това да се е прецакала картата. Има някакъв начин да се провери тая работа, че само заради това да сменям видеокатрата ми се вижда малко като преебаване

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: S-video изхода не ми работи

    Значи - галваничният разделител е един цилиндър, който се поставя на кабела, преди да влезе в ТВ-то или видеото. Няма електрическа връзка между входа му и изхода, а комуникацията става чрез оптодвойка. Затова и предпазва от токови удари от кабелната, но пък леко влошава качеството на сигнала. Има ги в Технополис, Техномаркет - 11 лв.

    Да, преебаване си е, но се случва. Не знам дали може да се ремонтира картата, или се купува нова.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re: S-video изхода не ми работи

    а нещо от DVI изхода не може ли да се направи ??

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: S-video изхода не ми работи

    След ремонта TV-Out не работел
    Ха , че това е проблем на сервизните !
    носи го обратно !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: S-video изхода не ми работи

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    След ремонта TV-Out не работел
    така си мислих аз но се оказа, че входа на ТВ-то си работи нормално а ми се ебава изхода на видеокартата не ми работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Температура на въздуха на изхода на климатика
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 08-04-14, 21:45
  2. Два компонентни изхода и един вход
    От solo2003 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 28-03-11, 21:57
  3. Проблем с DVI изхода на видеото.
    От doom3 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-06, 17:51
  4. Проблем с ТВ изхода
    От Vankata12 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-05-04, 00:45
  5. Какъв е ТВ изхода на Radeon 9000 Pro
    От TaSkoHolicS във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 26-03-03, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе