Резултати от 1 до 7 от общо 7

Малко помощ....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #1

    Малко помощ....

    Здравейте,имам проблем с Албатрон 7300ГТ.Като инсталирам драйвера,започва монитора да гасне и да забива компа.Проблема не е в драйвера,нито в компа.Някой има ли идея какво може да е?Възможно ли е да е биос на видеото и мойе ли някой да ми обясни,как точно се флашва?БЛАГОДАРЯ!!!!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Малко помощ....

    чакай, чакай... дръж краката засега далеч от дълбокото
    флашването на видео не е по-сложно от това на дъно, но те уверявам, че е ДАЛЕЧ по-малко необходимо и практикувано

    позволи ми да ти задам следния въпрос: защо мислиш, че не е нито от драйвера, нито от самия комп?
    подобни заключения може да изкаже човек, за когото ситуацията не е неразрешима. от твоята уста обаче (признвайки, че не разбираш причините за проблема) не звучи достатъчно "тежко"

    та, да говорим по същество - кой драйвер ползваш, каква ти е ОС-а, на кой точно етап от зареждането на компа забива (или при игри), дънна платка, възраст на компа (!)...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Малко помощ....

    С подобни симптоми на ПЪРЕО четене - мисля че е от самата видеокарта.
    може да е преглряло ядро , с дефектна памет , може да е с опукано захранване.

    Затова най-добре ще е да пробваш с друго подобно видео.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #4

    Re:Малко помощ....

    Такаааа,значи на въпросите поред.След като ми го направи с драйвера от диска с който винаги е вървяла,дръпнах от сайта на енвидиа 181.22 Това е последния излязъл за тази карта.Ефекта беше 0.Пробвах с друга карта,Палит 8600 ГТ мисля,върви перфектно.ОС на компа е ХР PRO SP3 от 08.2008.Сложих него защото дефекта се получи на една по-стара версия от 2005г.Компа е на 18 м.Дъното е Асус М2Н - Е СЛИ.Дефекта се проявява още при инсталирането на драйвера,без да е подложена на никакво натоварване.Дори само да мръдне6 ми6ката и монитора запо4ва да гасне,премигва и тн.Като махна драйвера нещата малко се стабилизират,може да се работи спокойно и даже да се гледат някои по-леки видео формати.Надявам се това да може да е полезно.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Малко помощ....

    мдааа... нащата определено намирисват на дефектирала карта

    след като си взел отнякъде друга карта, бих ти препоръчал да сложиш своята на това "отнякъде" и да видиш там ще прави ли същите мизерии. хубавото в случая е, че след като компа ти е на 18 месеца, значи имаш поне още 6 останала гаранция, освен ако на картата нямаш повече, но това в случая е ирелевантно

    слагай картата на друг комп и ако и там се опъва - следващата ти спирка трябва да е фирмата-продавач

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #6

    Re:Малко помощ....

    Благодаря ти,FearMe.Картата е единственият компонент с 12 м. гаранция и след като мина по същъят път на разсъждение като мен,сега можеш ли да ми обясниш как точно става флашването?Трябва ли драйвера и да е инсталиран преди това и вообще всички подробности,за да мога съвсем качествено да я убия и да си купя нова след това.Ще ти бъда безкрайно благодарен ако го направиш.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Малко помощ....

    тъъъъй...

    за начало искам да подчертая, че флашването на картата нито може да я оправи, нито да я доубие. просто ще имаш една флашната карта със същия проблем, който е хардуерен, а не софтуерен

    пробва ли я на друг комп?

    занесе ли я на специалист/сервиз, който да диагностицира проблема? (много от проблемите сеа решими, не е речено, че веднага е за боклука)

    самото флашване е това ( http://www.aoaforums.com/frontpage/c...w/1190/30/1/9/ ), което не е голяма философия. по-трудното е намирането на по-добър за оригиналната или оптимизиран биос за друга карта.
    реалните постижения са флашване на 7300 с биос за 7600, което обаче не отключва допълнителни конвейри. същинската играчка са затягането или "охлабването" на едни тайминги, но позволи ми да не започвам тази тема тук и сега... още сме на ниво "как се пали колата"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко Помощ ...........!!!!
    От Румен Йорданов във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-13, 22:37
  2. Малко помощ ..
    От FormatC във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-11, 22:22
  3. Малко помощ
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-09, 20:36
  4. Малко помощ ...
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-05, 13:11
  5. малко помощ....
    От robinlud във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-03, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе