Резултати от 1 до 13 от общо 13

GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #1

    GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Здравейте не съм много компетентен , получавах артефакти когато играя някоя игра като (warcraft 3 , age of empires 3 ).
    Преинсталирах драйвери , уиндоуси но нищо не помомогна накрая реших че трябва да флашна биоса и го направих .

    Защо обаче данните са такива ? немога да разбера аз ли нещо съм прецакал или ?
    Преди с GPUZ ми излизаха както следва GPU Clock 740.0 MHz не "300.0 Mhz", Memory Clock 1100.0 MHz НЕ "100 Mhz"
    Изтеглих биоса от тук http://www.mvktech.net/component/opt...einfo/id,2936/
    ако трябва да се върна на стария биос как да го направя , и как да си намеря свестен такъв ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Тази карта не е ли гаранционна ?
    Ако да- защо я флашваш - връщаш я и толкова.

    Ако не - това е проблем който може би няма да се махне с флашване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #3

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    еми не успях да я върна защото картата забива само на този вид игри , изкара 3Dmark06 без проблеми ..
    много е странно ...има гаранция още поне една година .
    На сензорите нещо не им е наред или ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    1. (и най-важно) защо не се допита първо тук, а чак сега, като си оплескал явно нещо?

    а сега по същество:

    2. артефактите са няколко вида. какви бяха твоите?
    3. артефакти не се борят със смяна на BIOS. смяната на BIOS-a се прави когато някакъв вид ограничения или стойности в BIOS-а пречат за по-голямо клокване. клоквал ли си картата?
    4. Galaxy ли е картата? понякога една марка може да се флашне с BIOS на друга, понякога не може...
    5. винаги, ама ВИНАГИ се запазва стария BIOS преди да се флашне с новия. това щеше да е един от първите съвети/напомняния, ако беше спазил т.1
    6. а сега има ли артефакти? показателите на сензорите не са най-важното нещо на този свят... важното е да работи картата
    7. а картата работи ли с такава производителност като преди?

    P.S. чакай сега - забива или има артефакти?
    освен това като е САМО на някои игри, изброй ги, пък да видим дали проблемът не е в тях - т.е. ако са Direct3D игри, ще търсим решение в DirectX. ако са OGL може да е в драйвера на картата... вероятности много..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #5

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Значи питах аз във foruma na nvidia преди месеци още ..от там нищо ..[4 GALAXY е картата]
    Ето как стават нещата играеш играеш и след време играта все едно забива , чакаш 4-5 секунди фрийз и се появяват тези неща играта продължава си върви нормално като FPS.
    След това за да се махнат тия текстури се научих ,че мога да табна на десктопа и после като се върна в играта ги няма ,но може пак да забие така след време.
    Табването на десктопа обаче отнема 5-6 секунди и всичко е забило по това време, музиката да кажем е на някакъв скреч , ако говоря по Ventrilo пак така.
    Сега вече съм на десктопа и табвам обратно пак някакви секунди и текстурите ги няма.Ако реша да изклуча играта ,пак черен екран 5-6 секунди и играта се изклучва реша ли да пусна вече някое друго приложение нещо по тежко като photoshop,firefox, и първите 5 -6 секунди компа не отговаря , мишката не се движи и т.н.
    Най вероятно е паметта на картата ,но не искат да я приемат щом минавала 3D mark ....

    ето скрийнове даже незнам какви са тия артефакти ... http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._134840_01.jpg
    http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._210310_02.jpg
    http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._210316_03.jpg
    http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._211043_04.jpg
    http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._212850_07.jpg
    http://flashd1231.hit.bg/WC3ScrnShot..._212010_06.jpg

    Проблема обаче е ,че това забиване на играта не се случва всяка игра която продължава 40 - 60 минути минути .Може за 2-3 дена да не забие....
    1.Бях забравил за този форум ;( доста се бях изнервил като я взех картата дадох 300 лева а това за мен са си доста пари ..
    4.GALAXY e картата
    Игрите на които е забивала са Warcraft3 Frozen Throne , Age of Empires 3 .Warcraft 3 DOTA.
    Играех без проблеми Call of duty 5 na max 1680x1050 32 всичко на мах , играех Battlefield 2 без проблеми и NFS Undercover нямах проблеми .
    Нямам опит с много игри само тези съм играл последно време.
    Мисля че работи нормално картата .


  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    такива артефакти се получават когато имаш проблеми с паметта на картата, като първото (и най-вероятно предположение) е прегряване. второто предположение е дефектирал чип на паметта (пак на картата), но след като не е всеки път, значи най-вероятно е прегряване

    отваряш компа и опрахосмукваш всичкия прах, който гарантирано се е насъбрал навсякъде. след като картата ти е струвала 300лв, значи не е първа младост, затова и предложението ми за почистване

    и на последно място - след като картата работи нормално с новия bios, дай да я оставим така

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #7

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    всъшност компа е чист , през този етап бях минал картата не прегрява
    ааа сега бях пуснал BATTLEFIELD 2 за 30 минути точно за да разбера дали работи нормално ,но имаше някакви странни текстури които се показват и изчезват все едно някои те стреля непрекъснато след което компа заби и трябваше да ресна .което не се беше случвало досега със старият биос...
    Вчера изглеждаше че работи нормално ...за съжаление не е така а какво ще стане ако я флашна отново с биос на друга фирма ?

    п.п. след като съм флашнал биоса дали гаранцията е валидна сега наистина има проблем и ще го видят не е невидим както със старият биос

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    флашването с биос за същата карта не би следвало да е причина за отпадане на гаранцията - все пак това е част от нормалното ползване и функциониране, но все пак ще имаш трудности в убеждаването на фирмата...

    за биос за друга карта недей помисля - тогава ще ти се изсмеят преди да си успял да си опишеш проблема

    щом е чиста и не прегрява (ти си пипал и паметта, нали? не само чипа в средата...) значи нещата чисто и просто отиват към дефектирала памет. това нещо (както писах и по-горе) не се оправя с нов биос, така че дай точния модел на картата да й намерим по-стар биос, бухаш него обратно, и ако не се оправи палиш колата и тичаш с гаранционната карта във фирмата

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #9

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Galaxy Geforce 9800GTX+ 512 MB 256 Bit DDR3 PCIe CoreMemory Clock 738/2200 MHz Shader clock 1836 , незнам какво друго трябва да добавя , това е всичко което знам
    между другото флашнах биоса със XTREME TUNER който си вървеше с видео картата (диск) имаше указания как да се флашне..
    Мерси за информацията досега ..

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Замяната на биоса, отменя гаранцията, на картата, освен, ако не става въпрос, за същият биос, изтеглен от друга карта,
    от същата марка/модел.

    Причината е, че този биос, писан от Петкан, а може и от Драган, не е била с целтта, за елиминиране, на дадени проблеми, а единствено,
    за по голяма възможност, на оверклок.

    И после FearMe ти го е казал, преди да предприемеш, каквото и да е, е трябвало да направиш, копие, от старият биос.
    Иначе аз съм, на същото мнение, явно проблема се състои, в рамата


  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #11

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Ами от къде мога да си намеря биос който не е писан от "драган" и да е читав?


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #12

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    Писах на GALAXY SUPPORT , казаха ми да им пратя снимки от гърба на картата .
    Пратиха ми биос и го флашнах , мисля че сега вече всичко е наред и сензорите се оправиха ...
    сега остана да върна картата за дефектната памет която има (?)
    следващият път когато флашвам задължителен бакъп )))


  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:GeForce 9800GTX+ bios flash въпрос?

    ами то много хубаво, че са ти пратили!
    Върни я, само те биха и оправили рамата, ако не, ще ти я сменят направо, щом е в гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIOS - flash ?
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-12-07, 13:47
  2. Flash на BIOS
    От bestman във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-04, 00:18
  3. Flash BIOS
    От Georg1 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 10-08-02, 20:04
  4. BIOS Flash
    От positive във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 06-04-02, 02:42
  5. BIOS Flash
    От HayMaker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-03-02, 06:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе