Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #1

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Взех си едно много хубаво cooler- че TITAN TTC-CUV2AB -http://www.ocshoot.no/cuvga.htm, за да го сложа на мястото на стария cooler, който си върви с видеокартата ми (RADEON 9000Pro). Въпросът ми е как да махна старият радиатор, който е доста добре залепен за чипа (мисля че е с термо- лепенка), без да нараня GPU- то?



    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #2

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Или с плоска отвертка ако е с лепенка, ако е с лепило го слагаш в хладилника да позамръзне и пак с отвертката. Внимавай с какво ще си подложош под отвертката, гледай да е нещо меко за да не откъртиш нещо друго освен радиатора. Пробвай първо с ръка да завъртиш радиатора.

    Аз така ги махам. Дано падне лесно

    Щом си решил да го сменяш по-добре сложи някъв различен от този дето си го харесал! Аз точно от такива се отървах.

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    afterburner - той тоа вентилатор го видях вчера в Кагами-то, ама то голям боклук бе, невиждам каква работа ще ти върши повече от оригиналния Ако ще сменяш, поне вземи някой дето ще има полза ...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #4

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Kayso


    afterburner - той тоа вентилатор го видях вчера в Кагами-то, ама то голям боклук бе, невиждам каква работа ще ти върши повече от оригиналния Ако ще сменяш, поне вземи някой дето ще има полза ...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Защо мислиш така??? Аз чух и прочетох доста полужителни неща за cooler-a в HWBG форума... А и пък е меден, дооооооста по- масивен и голям от оригиналния и перката му наистина работи много добре.



    Смятам, че това са качества които съвсем не са за пренебрегване.



    П.С. Да не сте имали в предвид предишния модел CUV1AB?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by afterburner


    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Kayso


    afterburner - той тоа вентилатор го видях вчера в Кагами-то, ама то голям боклук бе, невиждам каква работа ще ти върши повече от оригиналния Ако ще сменяш, поне вземи някой дето ще има полза ...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Защо мислиш така??? Аз чух и прочетох доста полужителни неща за cooler-a в HWBG форума... А и пък е меден, дооооооста по- масивен и голям от оригиналния и перката му наистина работи много добре.



    Смятам, че това са качества които съвсем не са за пренебрегване.



    П.С. Да не сте имали в предвид предишния модел CUV1AB?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Не се подлъгвай от това че е меден. Освен това има много малка топлообменна площ.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #6

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Хайде де... би ли ми обяснил (наистина ако можеш го направи) как радиатор, който е с 1.5 см по-голям от оригиналния и със по- голяма перка може да има по-малка топлообменна площ?



    Ако този не е добър препоръчайте такъв, който да е...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Kayso, дай идея как да махна радиатора от ГПУ на МСИката без да се развали гаранцията.

    Гледам че е захванат с някакви пластмасови щифтчета и се чудя как да ги махна(без да ги счупя).


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by afterburner


    Хайде де... би ли ми обяснил (наистина ако можеш го направи) как радиатор, който е с 1.5 см по-голям от оригиналния и със по- голяма перка може да има по-малка топлообменна площ?



    Ако този не е добър препоръчайте такъв, който да е...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Аз не съм казал кой радиатор е по голям. На това че един радиатор е по голям не значи че е с по голяма площ. Ако има два радиаторас еднакви гаваритни размери но със различна дебелина на ламелите респективно и броя им ще бъде различен и този с повечето ламели ще има по голяма площ. Подобно стоят нещата и с перките. По голямата перка незначи по голяма скорост и дебит на въздуха. Конкретно за тази перка незнам какви са и характеристиките.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    86
    #9

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Iskam da pitam kakva e polzata ot nov radiator?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #10

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Под ламели да разбирам ребра ли? Иначе перката е 10cfm и сто на сто е по-добра от старата...



    hack4o: ползата е в по-добро охлаждане/температура и съответно по-голям overclock...

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #11

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Zygot


    Kayso, дай идея как да махна радиатора от ГПУ на МСИката без да се развали гаранцията.

    Гледам че е захванат с някакви пластмасови щифтчета и се чудя как да ги махна(без да ги счупя).

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Въпросът ти е към Kayso но предполагам, че той няма да се сърди ако аз отговоря [:D]

    Погледни картата от долу, там където са тези щифтчета- там те трябва да се притиснат леко и по този начин без проблеми минават през дупката и се махат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Абе аз не рискувах да си махам мойто охлаждане, щото за сега не моа да намеря по-добро Но мисля, че няма да имаш проблем със щипките, само че мноооого внимавай.

    afterburner - вече ти е казал как

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    86
    #13

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    A s koia programa moga da vidia kakva e temperaturata na VCta.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #14

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    Като нямаш датчик не може да видиш...

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?

    afterburner - ко стана уе ?

    Смени ли вентилатора или не си още ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа два радиатора
    От harry81 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-14, 19:41
  2. Отговори: 14
    Последно: 17-04-12, 13:38
  3. Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 74
    Последно: 09-12-09, 20:09
  4. Избор между два радиатора Zalman
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-07, 15:58
  5. Какъв да е цветът на радиатора?
    От vernam във форум Отопление
    Отговори: 28
    Последно: 09-11-05, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе