Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #1

    Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    Здравейте,
    търся помощ тъй като не съм сигурен кой радиатор да си купя или по-скоро дали да купя ,
    значи имаме 2 радиатора по 2 KW всеки.
    Единия е дълъг 1 метър , другия 2 метра. Чудя се дали този от 2 метра ще топли повече от другия които е 1метър.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Всеки от тях ще топли точно по 2 kW. Ако са конвекторни, по-дългия ше създава по-голям комфорт.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    А и всеки от тях ще харчи по 2 kW докато отдава 2 kW. Чудя се как и пари давате за това...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #4

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    А и всеки от тях ще харчи по 2 kW докато отдава 2 kW. Чудя се как и пари давате за това...
    какво имаш предвид ... на менми трябва за да се отоплявам при -10 , -15 .. когато климатиците са неефективни

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Има предвид точно това. Че има климатици, дето са ефективни и при -15*. Ако ще отопляваш обаче хижа в планината, която ползваш само за уикенда, правилно си се насочил.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #6

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    аз не знам за такива , ще съм благодарен ако ми посочиш някой модел и освен това според мен не си струва да се натоварва машина
    за над 2000 лв., за да отдаде топлина по-малко от 2KW и да изхарчи 1.5 KW
    поне това което съм чел тук е че климатика при -15 , -20 , не е ефективен.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Ефективни-неефективни, пак имат COP поне 2 и при -15°. Пък с тези имаш COP 1 и при +15°, ама ти си знаеш...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    А и всеки от тях ще харчи по 2 kW докато отдава 2 kW. Чудя се как и пари давате за това...
    много добро изказване,но ако можеше и икономически да го обосновеш...

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ефективни-неефективни, пак имат COP поне 2 и при -15°. Пък с тези имаш COP 1 и при +15°, ама ти си знаеш...
    Това наверно е така,но ако не греша става въпрос за климатик от около и над 2000 лева...
    Аз не страдам от скруполи и ще цитирам едни мои разсъждения и изчисления от друга тема ''инвертор или конвектор'':

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Pat,след като никои от опонентите не отговори аз ще се опитам да направя е дна груба сметка:
    1.Цената на конвектора е 250лв,
    2.Цената на Уруру Сарара е около 3200лв,
    3.Приемаме че климатичните условия не се изменят в следващите 20 години,
    4.Цената на тока също не се изменя през следващита 20 години и е на равна на 0,17лв/кВт колкото приблизително е дневната тарифа сега,
    5.Приемаме че климатика изразходва окло 0,250 кВт/ч и се използва само за отопление,
    6.Приемаме че твоят конвектор изразходва окло 0,5 кВт/ч,-никой не го оспори,
    7.Приемаме че се топлите и двамата точно 6 месеца в годината,
    8.В такъв случай Уруру Сарарата изразходва: 0,25х24х30х6х0,17=183 лева за година,
    10.Твоят радиатор изразходва: 0,5х24х30х6х0,17=367 лева за година,
    11.На 10-та година общите разходи за ток +цената на климатика ще са: (10х183)+3200=5030 лева,
    12.На 10-та година общите разходи за ток +цената на радиатора ще са: (10х367)+250 =3920 лева,
    13.Общите разходи или цената на притежание се изравняват:
    а/разликата в първоначалната инвестиция е: 3200-250=2950 лева,
    б/разликата в израходената енергия за година е: 367-183=184 лева,
    с/ 2950:184=16 години
    Значи далавера може да има на 17-та година ако има климатик до тогава
    Правилно си отбелязал че,всеки сам избира как и за какво да си харчи парите.Едни предпочитат да изсипят чувал с пари на разни търгаши,да не говорим че много често не свои,а взети на заем и да чакат 10 и повече години да си ги избият от малките сметки за ел.енергия.Други пък напротив предпочитат този чувал с парите да го изпразнят постепенно за 10 и повече години,знаейки че в крайна сметка количеството им ще е едно и също.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Чудесно, сега направи същата сметка при климатик от 1500 лв, а не Уруру-Сарара, защото и той има COP>2 при -15°. Пък ако много държиш, ще ти намеря и климатик за под 1000 лв, който също има COP>2 при -15°, но ще е втора ръка - обещавам, много запазен
    И ти си прав за себе си... всеки си преценява. Моята гледна точка е друга - да се пести от енергия.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Конан, не виждам, защо ще даваш 250 лв за конвектор. Препоръчвам ти печка "циганска любов" /секънд хенд/ за 25лв + крадени дърва. Идва ти 0.001 лв/kW - само бензина за резачката си плащаш.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #11

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    отоплението с климатик не е лошо стига да е мека зимата е много икономично и приятно (бих го предпочел),но ако ако зимата е много студена никой климатик не може да се сравнява с една пернишка печка не е икономична защото при цена на куб дърва 80 лв и на цена от 300 лв на тон въглища за 6 месеца се връзват по 200-250лв на месец

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #12

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Много обичам изказвания от рода на:-"Крадените дърва са безплатни"
    Kasap,приемам изказването ти като заяждане на дребно,но въпреки това ако, освен азбуката беше понаучил и цифрите щеше наверно да стигнеш до извода че,безплатно е само сиренето в капана за мишки.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Моята гледна точка е друга - да се пести от енергия.
    deian,в случая парите които предполагаш че ще спестиш от енергия като си купиш климатик чийто живот е няколко години ти ги даваш предварително...за какво пестене тогава иде реч...
    Виж ако беше повдигнал глобалният въпрос да пестим енергия това вече е друга бира.Макар че се съмнявам че в мерките и условията за повишаване на енергийната ефективност които са облечени в закони в повечето държави по света първо и определящо място да се пада на начина за отопление...

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Много обичам изказвания от рода на:-"Крадените дърва са безплатни"
    Kasap,приемам изказването ти като заяждане на дребно,но въпреки това ако, освен азбуката беше понаучил и цифрите щеше наверно да стигнеш до извода че,безплатно е само сиренето в капана за мишки.
    Грешиш Конан, съвсем не се заяждам. Ако радаторите се отнасят към климатика, както кюмбето - към радиаторите, и търсиш бюджетно решение, съвсем логично е да предпочетеш кюмбето. Дори да не разполагаш с безплатни дърва, пак излиза по-изгодно. Ма предимствата на климките не се изчерпват само с енергийната ефективност.

    П.С. Като се замисля, основния недостатък на Пернишката печка е, че няма дистанционно.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #14

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Аз не разбирам много от климатици , 0обикновен потребител съм..но някои прости изчисления показват че инвестицията в климатик е според мен икономически изгодна.
    Да оставим настрана Ururu -Sarara -та ,или евтините конвекционалки с СОП ,който пада драстично с падането на температурите.

    Досега се отоплявах с радиатор 2 Kwt , вече съм с климатика от подписа ми - Daikin FTXS25G.

    Та за простите изчисления:

    Радиатор 2 Kwt , включен денонощно консумира 240 лв. на месец , но разбира се той отвреме навреме изключва.За моето помещение , обаче - 17.5 м2 изключваще рядко , защото 2 Kwt не са достатъчни.Та консумацията му 24/7 бе около 200 лв месечно.
    Така....климатика консумира между 20 и 45 лв месечно 24/7, в зависимост от това дали е студено навън.Нека да са 45лв , за сравнението.

    Цена на климатика + монтаж =1600 лв.

    Разлика между отопление с климата ми , и радиатор =155лв.месечно.

    Зимата е 5 месеца , 5x155=775 лв за 1 зима , за две ще се изплати.За три да е, пак ще съм доволен.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #15

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza

    Та за простите изчисления:

    Радиатор 2 Kwt , включен денонощно консумира 240 лв. на месец , но разбира се той отвреме навреме изключва.За моето помещение , обаче - 17.5 м2 изключваще рядко , защото 2 Kwt не са достатъчни.Та консумацията му 24/7 бе около 200 лв месечно.
    Така....климатика консумира между 20 и 45 лв месечно 24/7, в зависимост от това дали е студено навън.Нека да са 45лв , за сравнението.

    Цена на климатика + монтаж =1600 лв.

    Разлика между отопление с климата ми , и радиатор =155лв.месечно.

    Зимата е 5 месеца , 5x155=775 лв за 1 зима , за две ще се изплати.За три да е, пак ще съм доволен.
    Не, че нещо, но за тази стая е необходима отдавана мощност грубо около 3 kW.При теб се получава ситуацията плаща ток -стои на студено.Така,че тези сметки са крайно некоректни.И разликата от 155 лв ще се окаже доста по-малка.И съответно годините за изплащане на климатика ще се вдигнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа два радиатора
    От harry81 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-14, 19:41
  2. Нова играчка и доста различна концепция - Evolve ! Що е то ?
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 19:55
  3. Какъв да е цветът на радиатора?
    От vernam във форум Отопление
    Отговори: 28
    Последно: 09-11-05, 12:45
  4. Отговори: 5
    Последно: 23-06-04, 12:58
  5. Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?
    От afterburner във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 14-02-03, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе