Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 66

Видео карта, стара ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #1

    Видео карта, стара ли е?

    Здравейте, искам да попитам вчера си взех нов монитор LG Flatron E1951, но когато го свързах към PC, видео картата е GF 4 MX 440 качеството на картината е доста гадно, пикселите се виждат, когато увелича резолюцията, даже текста не се чете. Имам лаптоп свързах монитора към него и картината е перфектна, кристална и очите не те болят.

    PC ми е:

    Дъннна платка: ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
    Процесор: AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

    Нова видео карта ли ще трябва или може да се направи нещо по въпроса. Каква видео карта бихте препоръчали. Благодаря предварително.

    п.п До преди това бях с LG E700B и такъв проблем нямах.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Хм, този флатрон без да съм го гледам ми прилича на 19"... Отделно, няма такова нещо - гадна картина заради видеокарта. Ако картата е слаба, може да накъсва, ама не и да е гадна...
    Вече ако самата карта има някакви други проблеми, това е друга работа...
    19" wide screen (правогъглен монитор) трябва да работи на резолюция 1440х900, или виж като го включиш към лаптопа на каква резолуция работи и го пусни на същата на компютъра...

    Относно смяната на картата, компютъра ти е много стар. Предполагам картата е AGP която вече доста тругно се намира, а и си е доста скъпа...

    И на какво точно ти е гадна картината. На десктопа ли или пускаш нещо от някъде (филм, клип)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #3

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Резолюцията, която лаптопа пуска е 1366х768, картината не че е гадна, но текста при продължителна работа направо ти разваля очите и те болят и е като замъглено а трябва според мен да е ясно, виждат се и пикселите.

    п.п Сега резолюцията на PC e 1280х720- най-голямата, която може да се пусне е 1360х768, когато е на нея текста става не четим.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347127920[/time]_________________________________________________

    След инсталация на Driver на видео картата, монитора тръгна с перфектно качество, но след като цъкнах да се опресни и да нагласи картината спрямо екрана, текста пак стана не четим и да трепери екрана.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347119941[/time]_________________________________________________

    Проблема остава треперене на текста явно май е от видео картата. Коя бихте ми препоръчали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Ако мониторът ти е този: LG E1951S, то резолюцията му е 1366х768 пиксела. При всяка друга ще виждаш това, от което се оплакваш. Изтегли си и драйвери за него: Продукт поддръжка за E1951S
    От сайта на nVidia си изтегли драйвери за каратата ти: NVIDIA Driver Downloads - изтегляш Version: 93.71 WHQL, като избираш Legacy -> GeForce 4 MX series и версията на ОС, с която ти е РС-то. След рестарт вече ще имаш резолюции и за FullHD.

    И се успокой - РС-то ти може да изкара още много. Ако добия вдъхновение и имам време, довечера мога на Sempron2200+ (9*166MHz, Socket 462, като твоя), 1GB RAM и nVidia GeForce2 MX 200 с 32MB RAM да инсталирам Windows8. Ей тъй, за спорта. Не, че не си работи много добре с WindowsXP SP3 full updates... В момента гледам, най-високата поддържана резолюция е 2048*1536/32bit.


    Пиши какво е станало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #5

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Само че Nvidia са спрели поддръжката на тази видео карта. След като инсталирам драйверите 93.71 резолюцията става 1366х768, но трептенето си остава.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Сложи захранващите кабели на РС-то и монитора да са в един разклонител, разкачи (за пробата) от РС-то всякаква париферия (принтер, скенер, тонколони и др.под) и пиши какво става
    П.С. А поддръжката на каратата си е супер, аз не виждам какво може повече да се желае от това. Дори повечето вече достъпни функции няма никога да се използват...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #7

    Re:Видео карта, стара ли е?

    В един разклонител са, изключиш колоните, друга периферия нямам, но трептенето пак си остава и по голяма резолюция от тази не мога да избера.

    п.п Като каза разклонител, да не би контакта да не е заземен, защото вчера имах леко пукане на колоните?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347126240[/time]_________________________________________________

    Сега пак го свързах към лаптопа картината е кристална, явно другаде е проблема ще гледам да намеря някоя друга видео карта за проба.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от lian
    В един разклонител са, изключиш колоните, друга периферия нямам, но трептенето пак си остава и по голяма резолюция от тази не мога да избера.

    п.п Като каза разклонител, да не би контакта да не е заземен, защото вчера имах леко пукане на колоните?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347129840[/time]_________________________________________________

    Сега пак го свързах към лаптопа картината е кристална, явно другаде е проблема ще гледам да намеря някоя друга видео карта за проба.
    Виж в настройките на видеото, можеш ли да променяш херцовете от 60 на 70 или 75... Внигни го на наи високите които дава...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #9

    Re:Видео карта, стара ли е?

    60 herzt това е макс на тази резолюция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от lian
    Сега пак го свързах към лаптопа картината е кристална, явно другаде е проблема ще гледам да намеря някоя друга видео карта за проба.
    Лаптопа на батерия ли беше? Имах такъв проблем с монитор, пак Филипс, оказа се точно това - бяха в различни контакти

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #11

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Да лаптопа е на батерия, монитора и PC са на един разклонител.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Видео карта, стара ли е?

    и остана последното - ти бутончето за автоматично калибриране цъкна ли го?

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Настрой резолюцията да бъде 1366х768 (както вече написа emos). След това си изтегли и стартирай Nokia Monitor Test и последвай съвета на FearMe - използвай бутона за автоматично калибриране на монитора. След това по желание можеш да си включиш или изключиш ClearType настройката за четливост на шрифта. Може да използваш и ClearType Tuner PowerToy за по-прецизна настройка.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re:Видео карта, стара ли е?

    А мен ме съмнява, че компютъра вкарва някакво смущение, но на този етап не мага да кажа нищо по-конкретно.
    Ако е възможно включи монитора и компютъра в различни контакти - с удължител от другата стая.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ако е възможно включи монитора и компютъра в различни контакти - с удължител от другата стая.
    Ако знам, че работиш в единствената фирма в града за поддръжка на РС-та - оправдано единствено за бизнеса ти е да даваш такива съвети!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-12, 23:12
  2. драйвър за стара видео карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 12:59
  3. Пак мойта стара звукова карта ??? :)
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-05, 19:20
  4. Драйвери за стара звукова карта за XP
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 19-05-04, 22:30
  5. Driver за стара видео карта
    От Cyrix във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-03, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе