Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 66

Видео карта, стара ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ако знам, че работиш в единствената фирма в града за поддръжка на РС-та - оправдано единствено за бизнеса ти е да даваш такива съвети!
    Emos , Недей така , с лошо.
    @pat правилно предполага да пробва, за да се види дали е от контакта или от самия монитор. Често натовареността на контактите в една стая или че са само в 1 верига влияе точно на монитора.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re:Видео карта, стара ли е?

    emos, виждал съм какви ли не случай.... да съм писал някъде, че трябва постоянно да работи в такова състояние....? Когато търсиш някакъв проблем се използват всякакви похвати и варианти - включително и такива които по принцип не се използват.

    .... и компютрите са ми хоби, нямат нищо общо с работата ми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #18

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Виж, и на мен не са ми професия, но аз в къщи съм с 3-фазно елзахранване. Та не мога да предположа как е у lian, затова и не смея да предлагам такива кощунствени за моите разбирания съвети. Ти само за момент представяш ли си какво може да стане, ако той реши да затвори такъв токов кръг?

    Както писах по-горе, за мен проблемът е в ел.захранването. Може да се вземе РС-то и монитора и да се пробва в сервиза, в краен случай... Там ако го няма проблема - явно е в захранването в дома на lian - познах, че лаптопа го е пускал на батерия.
    А и посочих, че по-стара видеокарта пак не е толкова зле за браузване, някои филми и т.н., което е и отговора на основния въпрос, поставен в заглавието на темата!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Ако всичко си е изпълнено както трябва няма да стане нищо... изпробвано - лично съм свързвал компютър, видео и 2 телевизора които са на различни фази - половината неща вземат ток от дома ми, а другата половина от съседите които видимо в таблото са на друга фаза.

    Освен това 99% от хората са на еднофазно захранване, особено ако си в апартамент - т.е. и да искаш няма как да имаш повече от една фаза в къщи,нищо че кръговете могат да бъдат n-на брой

    Проблема при многофазното захранване идва ако се затвори кръг между две фази, а не между коя и да е фаза и земя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #20

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Така пробвах от другата стая с разклонител, но трептенето си остава. Автоматично калибриране не помага също. Другият вариант, който остава е някакво смущение от компютъра както Pat каза?

    Nokia тест също не помага.

    п.п На стария монитор също имах такова трептене, но едва се виждаше, а това направо ти се набива на очите и след продължителна работа започват да те болят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #21

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Nolia test помага само да се разбере какво не е наред в картината. Не решава проблема за това...
    Когато вчера познах, че за теста лаптопа ти е бил на батерия, то вече бе ясно, че проблемите идват от РС-то + ел.мрежата. Затова и предложих по-горе да отидеш на друго място, за да се разбере от къде ти е проблема. Посочих сервиза, защото ако случиш на човек, ще ти сложи читаво захранване и пак ще пробвате. АКо всичко е ОК и ти даде да се прибереш така у вас - ще ти стане ясно дали ще се разминеш само с ново захранване или ще имаш други главоблъсканици, в които аз обаче няма да участвам.

    И като продължение на горното:
    Pat, като купихме апартамента, нямах възможност аз да си направя елинсталацията. Затова се намери един байчичо, който само кимаше рабиращо на указанията ми: "Всяка стая да е на отделен предпазител, ел.котле да е на 3-те, бойлера да не е на фазата на кухнята, контактите в мокрото да са на третата фаза, осветлението да е на отделен предпазител!" Е, разбрал ме е така: спалнята, детската и половината хол + осветлението им да са на 1 предпазител, една крушака да е на отделен предпазител и да има 1 ресервен, празен, бойлера да е към предпазителя на кухнята. А черешката на тортата е, че ключовете на кушките не прекъсват фазата, а нулата!!!
    Та, оттогава спирам да давам съвети за "абе боцни там в друг контакт, пробвай!" - знайш ли го що за "майстор" е властурбирал по инсталацията...
    Иначе на хартия е ясно кое как да се направи и явно ти си от късметлиите, при които всичко е наред, нацелвал си коректно изградени ел.инсталации!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re:Видео карта, стара ли е?

    опитай да сложиш ръчно 72 или 75 херца на честотата на монитора.
    понякога заради калпави драйвери с това е минава и трептенето намалява

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Според мен има проблем със зануляването, на компютъра най-вероятно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #24

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Повече от 60 херца не мога да сложа на тази резолюция, после ще пробвам старото захранване. Как да видя дали проблема идва от зануляването на компютъра?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347273102[/time]_________________________________________________

    Със старото захранване проблема пак остана.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re:Видео карта, стара ли е?

    не може да сложиш повече заради Plug & play monitor
    изтегли си драйверите на твоя и виж.
    Отделно за MX440 аз ползвах доста време омега drivers
    http://www.driverheavendownloads.net/omegadrive.htm
    аз ползвах 56 или 61 -ва версия . Виж и 66 -та
    (4 ,5 и 6 линик от горе на ДОЛО - в nVIDIA секцията. )

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #26

    Re:Видео карта, стара ли е?

    И с Omega драйверите проблема си остава трептене на текста.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re:Видео карта, стара ли е?

    а херците промени ли ?
    ПП
    Сетих се
    кабела на монитора с компютъра смени ли го ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #28

    Re:Видео карта, стара ли е?

    60 херца, повече не може на тази резолюция. Правя херцовете на 140 примерно и на монитора излиза текст D-SUB Out of range.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re:Видео карта, стара ли е?

    .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #30

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Кабела е DVI от комплекта.

    п.п По голяма резолюция от 1366х768 не мога да пусна излиза ми надпис D-SUB Out of range.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 03-10-12, 00:12
  2. драйвър за стара видео карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 13:59
  3. Пак мойта стара звукова карта ??? :)
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-05, 20:20
  4. Драйвери за стара звукова карта за XP
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 19-05-04, 23:30
  5. Driver за стара видео карта
    От Cyrix във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-03, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе