Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 66

Видео карта, стара ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #31

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Я пробвай през D-Sub кабела какво става

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #32

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Извинявам се кабела VGA не DVI грешката е моя.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re:Видео карта, стара ли е?

    опитай с друг кабел. Има защо да го предложа като вариант.
    Баси тука станахме като Др. Хаус.

    това ти е максималната резолюция, там така трябва да е - не търси проблема там
    http://www.scribd.com/doc/98553929/Lg-Flatron-e1951
    лед матрица , TN

    или има проблем с кабела , или има проблем с трафа или матрицата на самия монитор.

    ПП
    Дръпна ли драйверите му ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #34

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Нямам друг кабел в момента под ръка, но със същия кабел свързан към лаптопа картината е перфектна.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #35

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от lian
    Извинявам се кабела VGA не DVI грешката е моя.
    С DVI сигурно проблема няма да го има. Ама тази карта едва ли има толкова "модерен" порт

    Иди с монитора и твоя кабел при някои комшия да видиш как ще е...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Re:Видео карта, стара ли е?

    значи проблема е в компютъра
    я да видим сега видеото как е - грее ли , фана как е , че има шанс да се налага смяна на видео
    Ако бе от варна ще те затрупам с AGP карти за тест.

    @glowndark - не говори така, много такива карти има с такъв порт.

    Ето и от най-разпорстранената марка в БГ


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #37

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Картата има DVI но нямам преходник от VGA към DVI, картата няма Fan После ще отида в един магазин да видя за преходник VGA към DVI, ако пак има трептене не знам.

    п.п Ще стане ли с такъв преходник, монитора няма DVI?
    п.п2 От Пещера съм

    Да обобщя проблема:

    Проблемът се състои в това, че се появява изключително дразнещо смущение в картината наподобяващо много ниски херци. Хоризонтални леко тъмни ивици, които не са чак толкова силно забележими, но определено дразнещи! При движение на курсора или картината се увеличава амплитудата на смущението и тогава наистина е нетърпимо! Най забележимо е на сив фон, като се усеща като леко притъмняване!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #38

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Колега, толкова ли нямаш един комшия или познат с такава AGP карта.
    Колкото да разбереш, има ли проблем във видеото ти или не! Сменят се за минути.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #39

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Сагата продължава, бях до един сервиз взех преходник VGA към DVI проблема пак остана, взех и една видео карта ATI 9550 256MB, която се оказа,че не работи дава две черти по средата на екрана, утре пак ще се ходи до сервиза да ги връщам. Собственикът ми е познат и ми ги даде да ги пробвам само, утре ще търсим друга видео карта.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Re:Видео карта, стара ли е?

    За всеки случай искай и едно захранване от сервиза

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #41

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Интересно ми е кога ще се наканиш да направиш това:
    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Както писах по-горе, за мен проблемът е в ел.захранването. Може да се вземе РС-то и монитора и да се пробва в сервиза, в краен случай... Там ако го няма проблема - явно е в захранването в дома на lian - познах, че лаптопа го е пускал на батерия.
    Отново не казваш дали лаптопа продължава при тестовете да е на батерия? Не можеш да кажеш дали с друг ЛСД монитор прави това. Поне и Pat взе да те агитира да си смениш захранването...
    Общо взето винаги съм се придържал на принципа да имам нещо 100% сигурно. След това се включват 1 по един всички останали рискови (или не) елементи, докато резултатът се оака. А ти не подхождаш така... че и не се вслушваш в съветите.
    Отделно за всички даващи съвети - в началото на темата посочих линк към сайта на монитора, от който се вижда, че нямa DVI. А всички се постарахте да намерите карта, коята да е с такъв изход... за мен това беше загуба на време и креативна енергия! Но както каза Mr.Techno - то май и във сериала за Хаус така се стреля напосоки, белким стане нещо...

    lian, заклевам те - направи такава постановка с настолно РС от твоя клас, при която да се види, че монитора е ОК. Вземи РС-то барабар със собственика му у вас и там пробвайте. Пожелавам ти това да е собственика на сервиза. Та той да добие вдъхновение, някак си от вътре да му дойде музата да започне да слага чаркове от РС-то си в твоето, докато се разбере еднозначно откъде е проблема...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #42

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Както по горе написах смених захранването със старото проблема остана (захранването ми е 400w CODEGEN в момента, старото беше DELUXE 300w), пробвах с друг контакт в другата стая проблема пак остана.
    Лаптопа на батерия и в ел.мрежата картината на монитора си остава кристална. Нямам друг монитор да пробвам.

    След всичко това остава проблема с видео картата, утре ще ходя пак да търся друга видео карта защото тази ATI 9550 е развалена.

    Ценя много принципите, всичко което сте казали съм направил и съм се вслушал във всички съвети. Благодаря за отделеното време, аз също съм модератор в един сайт и знам какво е.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #43

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от lian
    ...захранването ми е 400w CODEGEN в момента...
    Имах подозрения доколко Codegen могат изобщо да правят захранвания, но след като прочетох тази статия, за мен спряха да съществуват: Правда о блоках питания Codegen
    За пробата заложи на нещо от Fortron нагоре

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #44

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Проблемите продължават, днес включвам компютъра и на екрана въобще няма картина, реших да пробвам със стария монитор, но да го включа към VGA входа го допрях до корпуса на кутията и ме хвана тока и кабела на монитора почерня. Днес мисля че ще е каръшки ден, дано в 20.00 ми се оправи малко настроението с излизането на нещо ново.

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #45

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Тия упражнения ги прави при изключени от контакта уреди , защото от тоя мързел и аз си изгорих видеокартата .
    Два компютъра с един монитор , и ги превключвах както си работеха , хем ме подръпваше тока , хем дявола ме тикаше - абе давай , не обръщай внимание на това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-12, 23:12
  2. драйвър за стара видео карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 12:59
  3. Пак мойта стара звукова карта ??? :)
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-05, 19:20
  4. Драйвери за стара звукова карта за XP
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 19-05-04, 22:30
  5. Driver за стара видео карта
    От Cyrix във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-03, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе