Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Странен Проблем с Видео картата.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #1

    Странен Проблем с Видео картата.

    Здравейте , на скоро ми купиха нов компютър но днес открих следния проблем..
    Значи долу отзад на кутията (самия компютър) има 1 вградена карта и 1 която е + (смисъл добавена.)
    Пред вградената карта имаше нещо черно което да е предпазва махнах го нагласих компа..И след като го включвам..не тръгва като върна отново старата си тръгва компа е на 1,2 месеца.. не е мърдал от долу..

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    имаш една вградена видеокарта и една добавена, която е по-мощна

    закачиш ли кабела на монитора на вградената, няма да имаш образ, освен ако не е активирана (а тя най-вероятно не е)

    ти не се притеснявай, закачай си монитора на "допълнителната" - тя е по-хубавата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #3

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имаш една вградена видеокарта и една добавена, която е по-мощна

    закачиш ли кабела на монитора на вградената, няма да имаш образ, освен ако не е активирана (а тя най-вероятно не е)

    ти не се притеснявай, закачай си монитора на "допълнителната" - тя е по-хубавата

    Ама човек въпроса ми е защо не бачка смисъл компа е на 2 месеца.. :Х
    И какво имаш предвид "не активирана" ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    имам предвид, че вградената се активира или деактивира от BIOS-a

    и за да изпреваря въпроса ти "какво е BIOS?" ще ти кажа, че това е едно място, в което се влиза най-често с натискане на клавиша "del" още преди стартирането на windows-a и се правят основни настройки на самия компютър, които ИЗОБЩО не е хубаво да пипаш, ако не си 100% сигурен за какво става дума!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #5

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имам предвид, че вградената се активира или деактивира от BIOS-a

    и за да изпреваря въпроса ти "какво е BIOS?" ще ти кажа, че това е едно място, в което се влиза най-често с натискане на клавиша "del" още преди стартирането на windows-a и се правят основни настройки на самия компютър, които ИЗОБЩО не е хубаво да пипаш, ако не си 100% сигурен за какво става дума!
    И някакъф урок мое ли да ми дадеш смисъл никои не се е родил научен..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Хм,FearMe,малко встрани от темата,но в контекста-възрастните си мислят,че децата могат да развалят компютъра и съм ги успокоявал,че с мишка в ръка не могат,лошо е,ако ги видят с отверка...Докато големият ми син (петокласник) ме попита:"Как,тате,се влиза в биоса?".
    Човече,включи си монитора на допълнителната (както ти е обяснил FearMe) и ако пак не работи-питай,ако работи-свиркай си.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    понеже не си писал какво ти е дъното, ще ти дам най-общи насоки, но в името на здравия си компютър недей импровизира

    с "del" влизаш в BIOS-a, след което отиваш в "advanced" и търсиш нещо от рода на "integrated VGA", или "integrated graphics" и му даваш enable

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #8

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    понеже не си писал какво ти е дъното, ще ти дам най-общи насоки, но в името на здравия си компютър недей импровизира

    с "del" влизаш в BIOS-a, след което отиваш в "advanced" и търсиш нещо от рода на "integrated VGA", или "integrated graphics" и му даваш enable
    Значи аз като включа огиригналната карта(вградената)то дори не ми святка екрана синио , свети си жълто натискам дел нищо брат. после пускам другата натискам дел. и става отивам на advanced и тама както обясни то всичко беше enabled и пак не стана...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    понеже явно от намек не разбираш:

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    понеже не си писал какво ти е дъното
    ще допусна, че си с по-ново, където има няколко режима, в които могат да работят двете карти. след което ще допусна, че поназнайваш английски и ще ти препоръчам да намериш мястото, в което има изброени въпросните режими, които описват "едната без другата", "втората без първата", "двете заедно, като първо еди-коя-си" и т.н. и там да намериш подходящата комбинация, която ти трябва

    само дето НАИСТИНА не разбирам какво ти трябва, след като изрично ти обясних, че вградената е по-слаба и ако я ползваш, обезсмисляш купуването на отделната по-мощна!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #10

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    понеже явно от намек не разбираш:



    ще допусна, че си с по-ново, където има няколко режима, в които могат да работят двете карти. след което ще допусна, че поназнайваш английски и ще ти препоръчам да намериш мястото, в което има изброени въпросните режими, които описват "едната без другата", "втората без първата", "двете заедно, като първо еди-коя-си" и т.н. и там да намериш подходящата комбинация, която ти трябва

    само дето НАИСТИНА не разбирам какво ти трябва, след като изрично ти обясних, че вградената е по-слаба и ако я ползваш, обезсмисляш купуването на отделната по-мощна!
    Щом казваш .. . .. Айде лок .. и благодаря..

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Да предположим,че Сваляча е с HD4000 и иска да я пробва кво може:D.Ангеле,барем виж(или питай,който ти е купил компа) и кажи ква ти е вградената и каква другата карта.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #12

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Да предположим,че Сваляча е с HD4000 и иска да я пробва кво може:D.Ангеле,барем виж(или питай,който ти е купил компа) и кажи ква ти е вградената и каква другата карта.
    Ето някфо инфо за биос-а Unbenannt.png - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    Картата - Unbenannt2.png - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    Дънната Платка. - Unbenannt1.png - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    Може да не се виждат хубаво снимките..Натиснете Зуума щот имам някъф проблем с пайнта..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    На Зуума излезе това.На дънна платка излезе-неизвестно.Последно-работи ли ти 7350цата или-не?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #14

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    На Зуума излезе това.На дънна платка излезе-неизвестно.Последно-работи ли ти 7350цата или-не?
    Аз не съм казал че тази не бачка..ти влобще не си в час с това което пиша..не бачка вградената..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Отговор: Странен Проблем с Видео картата.

    Идеята,Ангеле,е,че колкото и да е спъната 7350,пак ще е по-добре от вградената,която би пробвал,ако следваш описанието на FearMe.Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Windows 8 - проблем с видео картата
    От brankod във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 11-12-14, 13:49
  2. Ужасен проблем с видео картата
    От rusnako96 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-13, 09:24
  3. Проблем с видео картата
    От hotcool8 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-10, 15:02
  4. проблем с видео картата
    От user25 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 30-12-06, 23:16
  5. Проблем с вентилатора на видео картата
    От azis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-05, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе