Резултати от 1 до 8 от общо 8

Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    30
    #1

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Здравейте,

    значи имам горепосочената звукова карта. Тя си идва с един 5.25 инчов панел наречен LiveDrive!, на които има аудио входове и изходи за връзване на какво ли не. Въпросът ми е, мога ли да си взема Creative Audigy 2 - само картата, и да използвам от стария Лайв 5.1 панела, за ми стане Creative Audigy 2 Platinum. Аз като гледам на снимките двата панела: за Лайв и за Аудиджи са еднакви, или почти еднакви и ме интересува дали стария панел ще работи на новата карта. Разликата между основната карта и Платиниум е 60-70 долара (поне) и не ми се дават, та ако може да мина тънко, да дам пари само за карта. Ако някои има мнение или препоръка да пише.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #2

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Ако игления съединител на новите креативи го има, нищо чудно и да го излъжеш.

    Но цап-а на стария драйв не е 24 битов, това е основната уловка

    за да се изръсиш за нов.

    То и и драйвера на стария не поддържа 96килохерца/24бита

    колкото е "професионалния" стандарт сега

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #3

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Идеята е гениална но не може да стане толкова просто защото Аидиги 2 е 24 битова!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    30
    #4

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Ами именно защото новия Аудиджи е 24 битов затова искам да си го взема. А той панела не представлява нищо друго освен една планка с много допълнителни конектори. Това, че е 24 битова картата може ли да попречи на нормалната работа (ако въобще е възможно да заработи де) на стар панел с нова карта?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    30
    #5

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Както казва Кирко, дали обикновенните НЕ-Платиниум карти на Аудиджи 2 имат такъв иглен съединител?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #6

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Няма смисъл да си взимаш Аудиджи 2 - тва 24 бита е само на хатрия, за игри не ти върши никаква работа, а ако искаш да записваш е още по зле. 24 бита са маркетингов трик

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #7

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Aбе аз май не съм разбрал въпроса!:о Това определено може да стана защото това са само конектори на панела! Дори ако си по мераклия, познаван такива хора си направиха панели с много зор ама им излезе или 17 или 27 (не помня) лева! Така ще стане аз рабрах че искаш 5.1 да го правиш АУ 2 Платиниум, незнам какво съм чел !)!!!!

  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #8

    Модификация на Creative Live! Platinum 5.1

    Уф писна ми да обяснявам.

    Аудиджи2 има 2 БРОЯ цап-а - един stac (sigmatel) 4 канален за игрите, и един филипс, взет направо от DVD-плейър висок клас.

    Лайв Драйв ИМА в себе си друг ЦАП, ВЪНШЕН за да не се влияе от смущенията в кутията. Това обяснява и ЕКСТИДЖИ, което не е нищо друго а лайвдрайв за хора които не играят игри, и съответно нямат нужда от карта в компютъра (те си купуват лаптопи).

    За около 200 пари може да се вземе външен box, с 4 БРОЯ цапове 24бита/48/96/192 килохерца и да се върже към ВСЯКА карта която има драйвери за цифровия си изход. Crystal е фирмата която е монополист в областта на цаповете.

    Е? Въпроси ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 29-05-13, 14:10
  2. Creative SB 5.1 Live ПРОБЛЕМ
    От De4ev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 00:29
  3. Creative live 5.1
    От smart_bastard във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-04, 16:53
  4. help za creative live 5.1
    От batcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 21:51
  5. Creative Live 5.1
    От saint056a във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-02, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе