Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #16

    Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1

    "Наложи" ми се да по прочета доста статийки по темата "Audigy"... всъщност точно след много търсене попаднах и на този сайт.

    Малко се подразних от изказванията за Audigy 1 срещу Audigy 2.

    Много добре знаете, че софтуърните проблеми се решават много по лесно, а разликите за 99.9% от хората в техническо отношение са незначителни. Например при Audigy 1 SNR е 100dB, при 2-ката е 106.

    Нещо което се пропусна да се спомене, че честотата на семплирането в стерео режим е до 192kHz, а на отделните канали до 96kHz (при Audigy 1 е до 48kHz). Поддръжка на 6.1 speakers при Audigy 2 и 5.1 при Audigy 1. За други "съществени" разлики не се сещам. Ако сега погледнем тези "съществени" разлики всички могат много лесно да се убедят, че разликите са незначителни! На кой му трябва 192kHz? Класическото CD качество е все пак 4 пъти по-малко... Прословутото отношение сигнал/шум...ами колко от вас ще си купят такива качествени колони/услватели, че да се възползват от него? Според мен си заслужава да бъде купен при условие или че се занимавате със създавнане на музика и разполагате със всички други компоненти от професионален клас използвани за тази цел или просто се чудите къде да си похарчите парите.

    Разликата за повечето потребители като "използваемост" ще е нищожна, но разликата в парите доста голяма. В момента според Смарт Системс цените на двете карти са:

    Sound Card PCI Creative Audigy - $71

    Sound Card PCI Creative Audigy 2 - $108

    т.е $37

    Аз лично търся звукова карта която да ми дава отлично качество на звука (нещо което е абсолютно невъзможно с вграденият sound на дъното, ако ще и да е 24 канален...), в същото време да поддържа EAX.. за настоящите и бъдещите игри...(не че съм gamer..но като човек ще си дава парите поне да знае за какво...) и да мога да я вържа към някоя 5.1 speaker система. И в този ред на мисли очаквам един(или повече) смислени отговора на въпросът защо е нужно да похарча още $37. Наистина ли разликата е 34.2% в полза на Audigy 2? Толкова ли е бъгав Audigy 1 или просто се хвалите, че имате Audigy 2? Ако вие трябва да купите 1000 карти и носите отговорност за бюджета и трябва да изберете между Audigy 1 и Audigy 2 бихте ли пожертвали тези 34% за целите които на мен ми трябва? И още един трейд за размисъл... колко игри поддържат Live! 5.1 и колко Audigy 2? Аз бих заложил на Live! 5.1. Няма ли Audigy 1 да е по-добре поддържаната карта спрямо Audigy 2?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #17

    Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1

    Здравей погледна ли за конкуренцията на Криейтив ---Херкулес.

    Нямам никакви впечатления от тези карти ,но си заслужава да се поровиш в нета за отзиви в името на обективността.




  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #18

    Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1

    Mdam... zadalbo4en analiz, a da ne govorim 4e s ASIO driveri trudno moje da podkarate Adg2 nad 48 KHz. Всъщност разликата между 22 и 44 е значителна тъй като максималната честота, която може да се възпроизведе е половината от тази, т.е при 44 -> 22 Khz, е като ухото усеща звуци приблизително до към 22-23, а кажете какъв е смисъла на 96, 192 ?



    BTW, някъде да има списък на кои звукови карти тръгва

    Nemesys GIGA SAMPLER ?


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #19

    Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1

    Привет... за Херкулес картите съм чувал никак нелоши неща всъщност си спомням една статия за звукови карти от 1998..и ги възприемаха за такива от висок клас. Същата тази компания се занимава(ше) и с производство на видео карти (дори имах Херкулес - моно видео карта още в ранните зори на 1990).. За жалост Херклуес не устояха..и през години винаги произвеждаха неща които бяха хит...но за отрицателно време ги смазваха конкуренцията и затъваха в забрава... В общи лини Creative при звуковите карти е това което е Microsoft при software и операционните системи, т.е. способни са да налагат стандарти без да се съобразяват с другите. Поради тази причина не бих си купил нещо различно от Creative, тъй като това е поросто стандарт и е "гарантирано", че ще бъде поддържано както сега така и за в бъдеще... вижте, че в Creative започнаха чак да се лигавят.. сигурно следващото поколение звукови карти ще се продават със следната реклама: Купете си невероятната звукова карта Audigy 3 и получавате безплатно настолна система от висок клас... Но Creative си е Creative... []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 28-06-13, 02:08
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-09-09, 17:21
  3. Продава се SB Creative Audigy2 ZS
    От stenly във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-08-07, 14:04
  4. Въпрос за CREATIVE INSPIRE 6.1
    От Silencer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-04, 16:02
  5. SBLive to Audigy2???
    От didoriginal във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 32
    Последно: 07-04-03, 01:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе