Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

SBLive to Audigy2???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #1

    SBLive to Audigy2???

    Daite si mnenieto (opita) ot taia rabota. Az niamam SBLive no nai-malkoto koeto moje6e da napravia be6e da drupna driver-ite(poneje sam s barza vrazka) i da gi pusna na vas za po-lesno teglene na:

    ftp://free.data.bg/didoriginal/AppZ/

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    23
    #2

    SBLive to Audigy2???

    Raboti mnogo dobre s novite driveri, zvuka e po-dobyr. Ima poveche opcii za nastrojka, opredeleno si struva. Az imam SB Live 5.1

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #3

    SBLive to Audigy2???

    А драйверите за колко време ги дръпна??? Надявам се че съм бил полезен...[:-bonc01]

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #4

    SBLive to Audigy2???

    Изтеглих си драйвера от линка който е дал didoriginal и стана в рамките на няколко минути(10 да речем). Благодаря!!!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #5

    SBLive to Audigy2???

    Ама и 2-та... Браво! Хубава връзка ли имаш??? Аз съм със 780kbps.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #6

    SBLive to Audigy2???

    Ами да ти кажа честно не знам колко е точно. В ТУ-София съм, и вътрешната ми връзка с българските сайтове достига 500-600 килобайта в секунда, навън до 20 килобайта в секунда, но в извън работно време, иначр нормално е 3-4 килобайта в секунда. Аз съм във вътрешна, факултетна мрежа и контролирам само трафика, който ми подават от университетския изчислителен център.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #7

    SBLive to Audigy2???

    abe az sum sus SB LIVE VALUE 4+1. Pri men mi dava nqkakva greshka. qvno nishto ne stava s tiq driveri. Moje bi kartata mi e trqbvalo da bude SB Live Digital 5+1

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #8

    SBLive to Audigy2???

    Аве какво се занимавате да си омазвате системите с някакви бъгнати драйвери?



    Това което Audigy го може няма как да стане на Live защото му липсва хардуера, това че някой луд китаец е успял да хакне софта на Audigy за да се сработи със по старата карта не значи че тя ще подобри своите показатели..



    Оставете на този който трябва да пише драйвери да не ревете после пак във форума "Що не ми бачка ПЦ-то???"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    23
    #9

    SBLive to Audigy2???

    @LordOfEvil

    Dosega ne sym si slagal beta driveri, i vyobshte sym protiv siakyv beta software. Tyj kato shi si preinstaliram XP-to skoro reshih da gi probvam. Moga da ti kaja che razlika ima, useshta se na dobri tonkoloni i opredeleno si zaslujava. Tva che Creative iskat da prodavat karti za 150 a na za 30$ (Live 5.1) e otdelen vypros, opravdavam gi, no tva ne znachi che triaa da zaebat vsichko ostanalo pod audigy 2. Oste vednyj - kojto ima Live karta, da opita, zvuka e po-dobyr, garancia.

    "Shto ne mi bachka PC-to??" e chesto zadavan vypros ;-) no mislia che ako chovek vnimava, niama kvo da sgafi.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #10

    SBLive to Audigy2???

    Принуден съм да не се съглася. Въпреки че утре ще пробвам драйвера.

    Но не може чрез софтуер да се правят промени на хардуерно ниво. Например никакъв драйвер не може да подобри качеството на плачевните AD и DA преобразуватели на Live (те не че на Audigy са кой-знае каква стока)

    При Live качеството на звука се ограничава от компонентите, които са използвани. Звука не е по-добър - това е внушение. Като цяло нито една карта на Creative не е със звук такъв, какъвто трябва да бъде. Характерно е че басите им гъгнат, а високия край понякога се премодулира и не е достатъчно ясен. Тези драйвери може би дори още повече нарушават и без това нелинейната честотна характеристика на картата - а именно ако си слушаш музика и се кефиш че с новия драйвер има повече баси - това не значи че звука е по-добър. Напротив - той още по-малко има нещо общо със това, което трябва да чуеш в действителност.



    А доколкото това че може да се инсталира софтуера за Audigy - ми не мисля че от тези неща има някаква полза - всички те са безмислени и са повече маркетингова стратегия да накарат малоумните американци да си купуват Audigy.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    23
    #11

    SBLive to Audigy2???

    Situaciata e slednata. Ne moje mnogo iasno s driveri da pravish hardware-ni promeni, stava vypros za driveri, koito rabotiat dobre s hardware-a i koito ni pozvoliavat da se vyzpolzvame ot vsichkite mu vyzmojnosti. Opredeleno na Creative driverite ne sa takiva, obshtestvena tajna e che sa pylni bokluci. Vzemi za primer edni Nvidia driveri, kak ot driver do driver ima po 30% razlika - razbira se che shte izpolzvash po-novite. Ta tva e i "celta" na novite audigy driveri. Nikoj niama da dade 150$ za karta na kojato zvuka e malko po-dobyr ot takva za 30$, nali ;-)

    Zashto mislish che e vnushenie? Ne te razbiram syvsem (LordOfEvil)? Na moite sravnitelno evtini i ne osobeno dobri Creative Digital 2.1 tonkoloni ima razlika, koiato se useshta. Kakto i da e vseki preceniava sam za sebeb si. Az prosto iskam da kaja che pri men vyrviat dobre, niamam problemi s novite driveri i sym dovolen.

    Kolkoto do basa - vyobshte ne se kefia na poveche bas, stava vypros za zvuka kat cialo (btw s tezi driveri visokite chestoti se chuvat po-dobre, a ne basa), ako iskam bas shte si uvelicha sub-a do dupka i shte go imam.

    I oshte neshto kym tezi, koito vse pak reshat da opitat: svalete drv-ite ot

    http://is-the-breitest.org/Creative13_2KXP.exe

    ilied2k://|file|Creative13_2KXP.exe|44431612|97d498e48aac65dedaf756f67028a009|/

    Tva sa preraboteni drv-i (oriazana podryjka na 98 i familia) i sa samo za 2k/xp!


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    SBLive to Audigy2???

    Ще пробвам и ще изкажа професионалното си мнение.



    НО - твърдението че някой китаец може да напише по добри драйвери от creative е АБСУРДНО!!!




  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    23
    #13

    SBLive to Audigy2???

    @LordOfEvil

    tva sa originalni creative driveri, ne gi e pisal nikyv kitaec. driverite sa prosto za audigy 2, ako iskash podorbnosti shti pratia i link, da prochetesh kakvo e promeneno.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #14

    SBLive to Audigy2???

    С риск да започна да flood-я, но драйверите за Audigy не могат да работят на Live. На какъв език трябва да обясня че тъпия звук на Live се дължи на хардуера, не на драйверите. И че не може да бъде подобрен с по-добри драйвери - може да бъде ПРОМЕНЕН но не и ПОДОБРЕН!!!

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    4
    #15

    SBLive to Audigy2???

    Lord Of Evil, радвам се че поне ти се досещаш за какво наистина става дума. Нямам Live 5.1, но записах файлчетата на един приятел, който успешно ги инсталира. И сега се кефи че има Audigy 2. Картата е закачена към Inspire 5300. И сега, и със старите драйвери се чува отвратително, аз съм с sound на дъното и със ресивър на Sony от 1980 г. и звукът е 100 пъти по-реален.

    Просто за мое съжаление живеем в страна, в която хората ако могат от лайното торта правят (с извинение). Това е.

    Колкото до лудия китаец, не изключвам възможността самите Creative да са пуснали тези глупости, зарибявайки масите заблуден народ. Това е...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава се SB Creative Audigy2 ZS
    От stenly във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-08-07, 14:04
  2. Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1
    От Korg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 13-07-03, 15:38
  3. Audigy 1 s audigy2 driveri ?
    От tombi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-03, 22:49
  4. SBLive&Drivers
    От FIFA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-02, 20:24
  5. SBLive+Digital CD+Windows 2000
    От exabyte във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-01, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе