Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Съвет за Тв Тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #31

    Съвет за Тв Тунер

    get



    Ако задържиш до понеделник, ще опитам да дам подробна информация как работи MSI с разните му там програмки на кабелна телевизия. (С антена нямам шанс - в голяма дупка съм).

    Успях да си набавя:

    - ChrisTV (има нова версия 3.65, която е специално направена за MSI)

    - Fly2000 v2.36 (ако има по-нова/добра версия - някой да каже коя е тя)

    - DScaler418

    Няма как да пробвам дистанционното. Затри се някъде...





    barnie:

    виж на

    http://forum.chris-tv.com/index.php?...t=15#entry1808

    Има списък с COUNTRY CODES - кой за коя система е. Те важат ли за твоя plug in? BTW планираш ли да добавиш и запис през WinAmp-a?



    За радиото:

    Оригиналният софтуер (на тунера) само го пробвах в началото дали работи. Успях да хвана 2-3 станции и го зарязах - не за друго, ами си имам по-добро радио (хваща прилично само с една жица вместо антена, а съм в голяма дупка ... както вече май уточних)



    //някой може ли да препоръча FM радио антена

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #32

    Съвет за Тв Тунер

    Да, планирам. Цялата далавера: запис, scheduling, timeshift. Платена пълна версия, разбира се (със специална цена за БГ). Имам и една приказка с пичовете от Winamp, но още е рано да се каже... Само че имам други неща за правене и няма да стане скоро. (т.е. не по-скоро от 3 месеца)



    Chris не знам доколко се е справил със задачката MSI, но все пак подробно му обясних какво трябва да направи, за да тръгне.



    Кодовете вече не се ползват в моя плъгин, освен да за бързо търсене, от което не знам някой някога да е имал полза в България, а не помага и в Дания. Няма нужда от тях, в момента си избира според стандарта.



    MSI Radio праща директно команди към радио чипчето на картата: интерфейсът му е едно към едно с функциите на чипа. Демек по-голяма боза от тоя софтуер не съм виждал, но от друга страна нямам достъп до тоя чип през драйверите, а нямам намерение да пиша код, който не минава през тях. Някой хубав слънчев ден може да заработят разните радио програмки, които се закачат директно, но до тогава най-вероятно някой ще е направил и cxwincap.

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #33

    Съвет за Тв Тунер

    Окей ще изчакам до понеделник. И наистина много ще ти благодаря!!

    barnie:Ако ми тръгне тунера с твоя плъгин, ще го купя 2 пъти !

    А Ако можеш и нещи за радиото да измислиш

    Поне 15на станции да има. Аз си мисля че radiator е най-добрата от тези, но тя не тръгва с този тунер.....


  5. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #34

    Съвет за Тв Тунер

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> barnie

    Кодовете вече не се ползват в моя плъгин, освен да за бързо търсене, от което не знам някой някога да е имал полза в България, а не помага и в Дания. Няма нужда от тях, в момента си избира според стандарта.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Кодовете на страните са единствения за момента начин да оправям звука на Канал1, Нова ТВ и 7 дни. Не знам какво е логичното обяснение на този феномен, но с твоя plug-in не можах да оправя звука на ефирните програми (без bTV). Пробвах да налучкам кодовете (edit на .tvc файлчетата), но ми писна доста бързо...

    Ще си дръпна новата версия и ще пробвам пак, но съм малко скептичен - за звука, не за plug-in -a :-).

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #35

    Съвет за Тв Тунер

    Трябва да избереш правилния ТВ стандарт. Най-просто казано ефирните в България са на PAL-D, а другите са на PAL-B.

    Кодът на държава в .tvc-файлчето обаче е с приоритет, така че за да работи новата схема трябва да ги махнеш, после избираш PAL-D на някоя от проблемните и трябва да стане.



    Точно за да не се налага да тършуваш кой код аджеба ще свърши работа съм ги махнал. Иначе на PAL-B отговаря например Германия (49), а на PAL-D - Чехия (420).

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #36

    Съвет за Тв Тунер

    т.е. barnie аз като гледам през стайна, ги настройвам на Пал Д - Чехия 420?

    P.S.

    тунера ми е бил развален

    10 дена до отговор,дано скоро го взема

    след това, спокойно ще тествам всичко

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #37

    Съвет за Тв Тунер

    Да не си пробвал DScaler 4.1.9?

    Това нещо скапва тия карти.



    Иначе проблемите може и да се пооправят ако инсталираш този пач:

    http://support.microsoft.com/default...;en-us;Q825116

    ако си с HyperThreading може да помогне и това:

    http://support.microsoft.com/default...;en-us;Q817589

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #38

    Съвет за Тв Тунер

    get:

    Дано ти го оправят бързо, а понеже бях обещал - ето малко инфо за поносимостта на MSI TV@ .. към чужд софтуер.



    Преди тестовете качих последния драйвер на тунера: 2.79.1.65



    Пробвах първо с Fly2000:

    След инсталация даде съобщение:

    Philips SAA713x chip not found! "Generic WDM card" will be used ...



    - Радиото работи.

    - ТВ: При сканиране на каналите се появи образ и картина, но така и не можах да ги запиша и да ги ползвам за гледане. Ще продължа да опитвам, но и сканирането не беше много добро. Откри към 10 канала (от общо 70) – заби на един в началото и така и не намери други, а превъртя диапазона. Ако не успея да го накарам да запише някъде каналите – лошо.



    ChrisTV:

    Радиото и тук проработи!

    ТВ: Започна много необещаващо - разпозна си каквото трябваше, но дори не успя да сканира за канали. В help-а (услужливо стартирал се успоредно с първото пускане на програмката) открих, че бил познат проблем (специално за MSI) и да съм бил посетил форумите на MSI и на ChrisTV. Посетих ги, но не успях да открия каквото и да било - лепна ми се прозорец, казващ ми, че ПЦ-то ми щяло да спре след 60 секунди и с брояч на секундите...Както разбрах днес от форума - (нов вирус – Sasser). Като не открих по форумите – пробвах сам да го подкарам и почти успях (не питайте как – не знам. Restart е най-вероятната причина). Сканира всичко, запази откритите канали (всичките 70), НО ... без какъвто и да било звук на която и да е програма. Дълго се рових из многото опции на програмката, но не успях да чуя нищо, освен припукване на всяка секунда. Довечера ще продължа опитите и с него.





    DScaler:

    При инсталацията ЧЕРВЕНО на бяло са написали хората:



    <font color="red">Known Issues</font id="red">

    <font color="red">There appear to be crashing problems with</font id="red">

    Norton Anti Virus 2002

    The Timeshift code

    <font color="red">Running some TV programs using WDM drivers after DScaler</font id="red"><font color="red">Please be especially careful if these apply to you.</font id="red">



    След прочитане на горното се отказах бързо-бързо от експериментиране - не бях изобщо подготвен за евентуално преинсталиране.



    Ще пробвам днес-утре новата версия на barnie.



    barnie:

    Всички програмки, които някога съм пробвал (вкл. твоята, и оригиналната на тунера) имат прекалено много опции, които нищо не ми говорят и го карам на пробата и грешката (т.е. пълно или почти пълно комбиниране). Та един съвет към новите ти версии: Прецени дали има нужда от чак толкова опции в толкова малка програмка. Пипнеш нещо без да искаш и край ... Едва ли искаш да се ползва/купува само от хора, които правят разлика между RGB, Y2YU, …; знаят що е то Deinterlacer (или както се пише); Language A/B... и хиляди други (С ChrisTV бях най-много в небрано лозе – добре, че е оцветил в червено новите неща, а те са именно за MSI).



    А за звука на ефирните: С новия драйвер вече не мога да ги слушам, когато “съм” в Полша, т.е. единственото място на света, от което още може да се слуша Канал 1 остана Китай ... Погледнах какво го отличава от другите и май е т.нар. Audio Mode. В Китай е: NICAM!!!, в Германия: А2, в БГ: Standart!? ...



    А съм 100% сигурен, че ако просто сменя на PAL D – звукът няма да се оправи с която и да е от програмките – правил съм го 1000 пъти с WinAmp и с оригиналната.



    Вместо заключение:

    Единственият (засега) напълно работещ вариант (при мен) е да се ползва приложения софтуера към тунера ...


  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #39

    Съвет за Тв Тунер

    prt:

    Благодаря ти много!!!

    С Флай2000 се избира да ползва conexant2388но се стига до същият ефект. Намира няколко канала, не ги записва, аз и радиото не можах да пусна.

    За Крис Тв го четох в .ини файл се пишат едни работи, но няма как да го пробвам, а и не мисля че ще стане.

    Това за Дскалър много не го разбрах - Нортон и какво е другото?

    и звук за Канал1 - регион Китай? така ли

    Софта на тунер...ала бала, но щом се налага...

    а пробвал ли си БоргТиВи. ФлайДиеС?

    Благодаря пак



    barnie:

    ти си тествал плугина без проблем работи нали?

    А с какви драйвъри си, пачове, настройки..

    Нещо допълнително, или обратното - нищо допълнително?


  12. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #40

    Съвет за Тв Тунер

    get:

    Кратки отговори на въпросите ти към мен.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това за Дскалър много не го разбрах - Нортон и какво е другото?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Както и barnie пише по-горе – DScaler трябва да НЕ СЕ ПОЛЗВА с този тунер, а явно и с всички други тунери, които ползват WDM drivers.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">звук за Канал1 - регион Китай? така ли</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да – Китай. От Китай гледам (слушам) Канал 1, 7 дни и НоваТВ.

    Преди време и Animal Planet беше в тази група (!?), но вече не е.



    По-подробно:

    Правиш FREE scan (отнема към 5 минути, но се прави само веднъж и после можеш да си им слагаш имена на каналите). Сменям на Китай, избирам си Канал 1. Като му се нагледам – сменям на Германия и избирам другия канал (bTV). И обтратно ...

    Има и друг начин – с Quick scan (30 сек.) всеки път, но горния е за препоръчване.





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а пробвал ли си БоргТиВи. ФлайДиеС?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не.



    Можеш ли да ми пратиш link къде точно си чел това ChrisTV (за .ini файла)?








  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #41

    Съвет за Тв Тунер

    Абсолютно нищо допълнително, даже драйверите са ми от CD-то (същата версия от октомври 2003).



    Не знам кога точно има нужда от тия майкрософтски пачове, но ако не ти работят нещата винаги е добре да ги пробваш.



    Открих си един бъг, пьлното сканиране в момента се влияе от кода на държава вместо от Default TV System. Вече го оправих, само че ще го кача чак със следващата версия.



    Странното е, че при мен звукът не се променя като сменям между PAL-D и PAL-B, това го пробвах с Китай, Румъния и Чехия: ефекта е същия. Това би трябвало да означава, че картата сама може да мине поне от D на B, ама нещо не му вярвам... Хайде изпробвайте всичките PAL варианти с тези ефирни програми, все с някой трябва да стане!



    prt, прав си за натоварените настройки, но засега няма как иначе. Не мога да я направя дуракоустойчива, щото точно заради това имаме проблеми с 90% от софтуера: просто е правен да е дуракоустойчив за Щатите, което означава не работещ или работещ много зле навсякъде другаде по света. Ярък пример: WinDVR с деинтерлейс филтъра, който не можеш да изключиш и който прецаква ужасно картината (просто "губи" стотина реда някъде и в резултат видеото, особено при движения нагоре-надолу, не става за гледане).



    Плъгинчето ми има нужда от помощна система, от преместване на някои настройки на по-скришно място за да не се плашат от тях начинаещите, и от нещо като "Load fail-safe defaults" и "Load optimized defaults". Но както вече казах, това нещо ще трябва да почака...



    В интерес на истината много повече ме интересува дали не мога да си направя сървър, от който да можеш да си източиш един zip с каналите и да забравиш за всякакво сканиране, донастройване, слагане на имена на каналите и т.н. Това наистина би си струвало усилието.

  14.  
     
  15. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #42

    Съвет за Тв Тунер

    barnie:



    get ще трябва да ти купи програмката ... поне един път. Новата версия тръгна като по мед и масло (с quick scan). Два пъти ще я купи като оправиш ефирните (и добавиш запис). Пробвах всичко (пълно комбиниране) - не се оправи звука.



    ChrisTV все така си е без звук, а от Fly2K се отказах ...



    Впрочем в ChrisTV са отделени звуков стандарт и видео стандарт с уточнението, че веднъж забито на PAL B/G – не можеш да го мръднеш.



    Може ли да попитам 2 неща:

    - За какво се ползва timeshift?

    - Що е то NICAM?

    (имам усещането, че в него е разковничето за звука на ефирните. Дания също ми я дава NICAM. Довечера ще пробвам дали не е от групата на Китай. Виж и какво са променили с последния WDM драйвер на MSI, та извади Полша от групата. В Release notes пише: Fixed Poland (48)(PAL_B) TV system)





    Това за сървър с зипчета – малко много амбициозно. Само като се сетя, че всяка кабеларка си слага каналите по различен начин и ги сменя и пренарежда най-редовно (за да не забравим какви други опции има телевизора ни)



    Да ти подхвърля една-две идеи – предполагам, че е много лесно да се записва (автоматично) в едно файлче какви програми гледаш и кога ги гледаш. Подобно файлче може да представлява сериозен интерес за разните му компании, занимаващи се с people-metria. Това може да се върже и с идеята ти за сървър ... т.е. тези файлчета да се upload –ват там.

    Помисли и за “родителски контрол”. Оригиналният софтуер си има – няма да падаш по-долу, я!?


  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #43

    Съвет за Тв Тунер

    timeshift е възможността да гледаш запис докато се записва нещо друго, т.е. например да натиснеш пауза за 5 минути и после да си гледаш с 5 минути закъснение.



    NICAM и A2 са стандарти за стерео звук. Специално тези двата са единствените, които се ползват в Европа. И двете имат един и същ моно сигнал, така че грешна настройка на това нещо няма да ти скапе моно звука. Доколкото знам в повечето държави стерео стандарта не е фиксиран, така че картата трябва да може да си го разпознае сама.

  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #44

    Съвет за Тв Тунер

    а какво стерео... звук да има пък

    Ще пробвам, но едва когато ми върнат тунера. Казаха ми че могат да ми дадат един нов, докато оправят стария, но едва ли ще го взема.



    prt:

    БоргТВ ...мога да я ъплоуд най-рано утре.

    За .ини файла на КрисТВ...мисля че беше само смяна на Country Code - Белгия 42.. и такива.

    Обаче той пък казва, че трябва да имаш последните драйвъри от MSI за всичко! И новата му версия 3.65



    Друго..

    Лошото на WinDVR е точно това. Искаш да гледаш НоваТв - трябва да е на Китай или на..Полша, ако искаш Бтв - сменяш..., което от дистанционното не става.

    Аз затова търсих алтернативен софтуеър, защото каот ги гледах повечето имат възможност за отделна настройка на всеки канал.



    за плугина на barnie:

    Много се радвам, мисля че и другите, че разработваш подобно нещо. За каналите...най-важното е да има Ефирните в .tvc файла

    Продължавай в същия дух, ако имаш нужда от test хора

  18. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #45

    Съвет за Тв Тунер

    Още един въпрос: Като посоча Stereo mode, а програмата е моно. Проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. съвет за тв тунер
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-12, 17:26
  3. Съвет за LCD монитор с вграден тунер
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-08, 13:06
  4. ТВ Тунер?
    От jivko_66 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-05, 04:29
  5. Съвет за ТВ Тунер
    От bmw8 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-04, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе