Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 73 от общо 73

Съвет за Тв Тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #61

    Съвет за Тв Тунер

    get, с каква звукова карта си? Да не е Audigy?

    btw. Аз имам и още един проблем със MSI PVS-а, не мога да си задам, че звукът ми идва през Auxilliary входа. Просто го няма в combobox-чето.



    Та предлагам да пробваш да отвориш windows-кия миксер (или този дето ти е с картата) и да гледаш какво се случва с Line-in и най-вече с разните "Advanced" опции на миксера. Най-вероятно там е разковничето.



    За моя плъгин: Случвало ми се е да ми реже картина само в първите версии с OSD, но този проблем отдавна го оправих. Я пробвай със/без VMR9, De-interlacing и OSD. Каква ти е видеокартата и с какъв DirectX си?



    Понапреднах със записа и се надявам този уикенд да успея да направя поне бета (линка ще го дам тук). Работи и с MPEG-2 филтрите на InterVideo, за съжаление засега само със StreamBuffer енджина (т.е. трябва XP SP1 за да записва в MPEG-2, dvr-ms формат).



    Много бъгове има в тоя DirectShow! А дупките в документацията са още повече...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #62

    Съвет за Тв Тунер

    Първата бета на плъгина със запис вече е готова. Смъкнете и пробвайте

    http://winamptv.zapto.org/in_tv_1.9beta1.exe



    Трябва да се включи запис в новото табче и да си нагласите компресорите. Засега не се справя по най-правилния начин когато компресорите дропят, това ще се оправи по-нататък, но стига процесора да стига всичко върви идеално.



    На моята машина (Athlon 2000+) XVID се справя с 768x576 стига да не се компресира звука. Плъгинът може да записва и в MPEG-2, само че трябват кодеците от WinDVR 3: инсталирайте си демото, копирате "ivivenc.ax" и "iviaenc.ax" някъде на сигурно, деинсталирате WinDVR 3 и регистрирате тия два кодека (regsvr32.exe iviaenc.ax ivivenc.ax). Успях да мина без SP1.



    Надявах се да стане и с кодеците дето си идват с MSI PVS, ама не става. Много са бъгливи, потвърждават ми за пореден път мнението, че пробутват тази версия само за да те накарат да си купиш тройката.

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #63

    Съвет за Тв Тунер

    Звука ми е на дъното AC'97 на смотано дъно - QDI Kinetiz7B

    цъках натисках - оправи се

    Довечера ще пробвам плъгина

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #64

    Съвет за Тв Тунер

    Здравейте всички,

    Относно тунерите имам Chronos (tpi8psb02p с чип на Conexant fusion 878A),от който съм доволен въпреки че работи само под Win98.Бях с него около година(за кабелната),но от нея много шумове има и се отказах.Имам също една сателитна антена с аналогов приемник,с която карам от 7г.,та реших да си взема цифров тунер (в моя случай-сателитен)DVB.Картата се казва SkyStar2 DVB-S и превъзхожда по качество всички тунери,които съм виждал.Разбира се трябва да имате сателитна антена+конвертор.Качеството на картината се доближава до това на DVD,а също и звука който е DolbyDigital ;Записите се правят в Mpeg2 за филмите и Mpeg1 за радиата(само аудио);За разлика от другите тунери е софтуерна(трябва ви що годе свестен процесор над 1.2GHz и RAM 256MB мин.);И най-доброто струва около 110лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #65

    Съвет за Тв Тунер

    вчера си взех едно pixelview playtv usb 2.0

    и учудващо за мен съм доволен от него.

    прилична картина, никакви проблеми с драйверите (щото е на усб и не се инсталират драйвери

    обаче:

    взех външен за да мога да го пускам на няколко пц-та и от тук се появи проблема.

    на дюрон на 800МХз + УСБ 1.1 софтуера не смогва да показва картината и звука.

    някой да има идея за алтернативен софтуер с който може да го подкарам?


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #66

    Съвет за Тв Тунер

    Че е USB не значи, че не му трябват драйвери, дори напротив. Проблемът е, че това нещо може да е част от програмата ти за телевизия и да не може въобще да го ползваш с какъвто и да било друг софтуер.



    Проблемът ти е, че тунерът се опитва да прекара прекалено много информация през канала, което разбира се не става и всичко се скапва. Трябва да намериш някъде настройки за компресията и на този компютър да избереш нещо значително по-леко, например MPEG-1, което е под 2 мегабита и минава през канала. След това може да пробваш и по-малка компресия докато го докараш до оптималното. Но не очаквай добро качество през USB 1 или 1.1.



    Ако все пак тунерът ти е що-годе стандартен, може да пробваш SnapStream или BeyondTV. Те могат да контролират добре MPEG-2 тунерите, но не е сигурно дали при теб ще стане. Кажи ми ако стане.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #67

    Съвет за Тв Тунер

    мерси за 2-те програмки. довечера ще ги пробвам.

    с winamptv успях да подкарам картина но няма звук.

    Ясно ми е че все пак трябват някакви драйвери но сравнено с мъченията ми с предния typhoon lifeview tv/fm98

    който под 2к/хр/2003 тръгваше само с драйвери на авер, но не и със стандартните си.



    за прекалено голямото количество информация също предполагах но въпроса е дали е слабото място е само usb-то или и процесора.



    Ще пиша за резултата. А мисля и да пробвам и с софта на авер и пинакъл за усб тунерите им (ако успе я да си го намеря

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #68

    Съвет за Тв Тунер

    branie човека ти си ми последната надежда. Ако успееш да ми помогнеш да подкарам BTWinCap drivers със Pinnacle PCTV ще съм ти много благодарен! Повече инфо --> http://www.setcom.bg/news/forum/topi...,Pinnacle,PCTV

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #69

    Съвет за Тв Тунер

    Преди 6 дни купих за един приятел тунер :



    Pixel View Play TV Pro Ultra модел TV304P+ - за 42$ крайна цена.



    понеже това е втория тунер който ми попада в ръцете - реших да го пробвам малко.



    - приятно съм изненадан от качеството на картината и звука.

    - естествено софтуера, който идва с тунера е колкото да отбие номера - успях само един път да "шедулна" capture в указано от мен време и дотам - навсичкото отгоре 5 мин capture стана 4.7Гб

    - обаче с Pover VCR - всичко е както очаквах по отношение на записите.

    - за гледане - картината е по-добра с ориг. софтуер, но той се дъни при запис.

    - най хубавото от всичко е, че работи и с двата софтуера инсталирани и то без да прави конфликти - кеф ти гледане, кеф ти запис, кеф ти радио пък и дистанционното си работи.



    вместо епилог:

    - да са живи и здрави китайците, че ако ги нямаше - едни чорапи щяха да струват 5 лв [^]




  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    1
    #70

    Съвет за Тв Тунер

    Pixel View Play TV Pro Ultra модел TV304P+

    и аз съм с него и съм доволен

    но фирмената програма е пълна боза.

    Сега ползвам FLY 2000 TV и вади много по красива картина от

    фирмената програма но някой канали пращят (това го няма в фирмената програма)

    препоръчайте ми друга програма

    FM-a не бачка при мен с FLY 2000 TV (за него ползвам фирмената)

    се пак тя е специлизирана за Philips

    ползва стандартния WDM draiver

    помогнете

  13. EXY
    EXY е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    2
    #71

    Съвет за Тв Тунер

    Исках да питам има ли някакви програми, които да работят като декодери на ТВ/Сат тунери. Много съм се навил да си взема сателитен тунер, имам антена конвертор.. абе всичко, ама не знам дали ще мога да подкарам всички програми.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #72

    Съвет за Тв Тунер

    Момчета как да подкарам дистан ционното си на PixelView PlayTV Pro Ultra (cx23883) ползвах Chris tv нещо не се оправих с настроиките на Dscaler и Fly3000 можете ли да помогнете да оправя Dscaler-a и да ми проработи дистанционното и дали би контролрало и др, програми на PC-то ми. С Chris tv записвах но нещо неможах да оправя картината към звука все имаше разминаване ръчно ги настройвах, сащо и компресията избирах MPEG4 v1 и v2 и др не ми даваше или ставаше огромен файл а за звука с WMA маи се записваше. Brani твоя плъгин как се ползва към Winamp TV ли се поплзва или е отделна програма даи съвет за наи добра програмка за този тип тунери

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #73

    Съвет за Тв Тунер

    Хайде и аз да поискам помощ тук, за да не пускам нова тема. Трябва ми тунер на USB 2.0 до към 150 лв. Има ли някой предложения, за предпочитане да го е пробвал. Държа да може да се използва различен софт от този в комплекта. Мерси предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 19:40
  2. съвет за тв тунер
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-12, 18:26
  3. Съвет за LCD монитор с вграден тунер
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-08, 14:06
  4. ТВ Тунер?
    От jivko_66 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-05, 05:29
  5. Съвет за ТВ Тунер
    От bmw8 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-04, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе