Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73

Съвет за Тв Тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #46

    Съвет за Тв Тунер





    Welcome To MpegTV-Station

    And

    MpegTV-Station Application








  2.  
     
  3. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #47

    Съвет за Тв Тунер

    prt:

    Това е за КрисТВ

    http://forum.chris-tv.com/index.php?...pic=121&st=15&



    Вчера си взех тунера. Значи с неговите си драйвъри и неговата програма хванах Канал1,Бтв и НоваТВ

    Регион Чайна Таун - звук 6

    картината малко кофти...т.е. преди беше по-добре, но сигурно е защото, кабела до антената е вързван на 3 места.А и в скоро време кабелна



    за плъгина на Барни:

    когато пробвах новите драйвъри, мисля че не го отвори.

    Със старите, сканира и намери Канал1 и НоваТВ.Звук нямаше, но това беше на регион 32 - Белгия

    И да те питам още нещо ако може...

    С тази програма uICE мога ли да я ползвам за моят тунер?

    с моето дистанционно?и радио например?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #48

    Съвет за Тв Тунер

    Звука можеш да го оправиш, с prt вече го обсъдихме. Правиш пълно сканиране, като слагаш 32 за Country code. След това отваряш трите проблемни канала и наместваш честотата да завършва на .25.

    Трябва обаче да направиш пълно търсене, иначе fine tuning не работи (заради гадните драйвери на MSI).



    Има и алтернативен вариант: сканираш бързо веднъж с 32 и веднъж с 86 (Китай), като вторият път промени имената на файловете преди да пуснеш сканирането (знам че не е съвсем удобно, имам идеи за подобряване на сканирането в някоя от следващите версии). След това си направи плейлист, който включва почти всички от първото сканиране и интересуващите те канали от второто.



    uICE до колкото знам не работи с тази карта, но може би можеш да подкараш SlyControl (не съм се пробвал, аз ползвам едно дистанционно на Pinnacle дето се закача в серийния порт). След това е въпрос само на правилните настройки, за да оправиш коя да е програма. Всички remote control програми имат вградена поддръжка на Winamp, така че плъгинчето ми най-лесно се подкарва.



    Edit:

    Забравих да пиша, че щом си с антена радиото през плъгинчето ми ще ти работи идеално. Проблем има само ако, както е при мен, радиото и телевизията ти идват с различни кабели.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    5
    #49

    Съвет за Тв Тунер

    Сега да ви кажа и аз! Имам PixelView и да ви кажа доволен съм ама ми се иска да мога поне да гася компа с дистанцията на тв-то. Аре да кажете има ли нещо което да го накара?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #50

    Съвет за Тв Тунер

    uICE, SlyControl, коя да е програма за дистанционно.



    Стига да не си с Ultra/HD. Ако си, май никой не може да ти помогне.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    5
    #51

    Съвет за Тв Тунер

    Брей да се не види ще взема да пробвам чета и се дзверя имам тунера от 1 год никакъв проблем озвен това че слагах някакви скапани драйвери теглих ги уж от сайта на фирмата и кво ? преинсталация на уина ама няма да го бъде да вземете да ми кажете програма за запис от тв-то? ама да работи с тоя тунер че с VDRpro пада едно яко забиване довечера ще пробвам да сложанякоя от тия програми флай2000 и Дскалер а има ли някоя програмка да декодира НВО

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #52

    Съвет за Тв Тунер

    barnie:

    Вчера голямо сканиране....какво ли не беше..

    Накаря си направих 3 .твц файлове.

    Вътре пише само името на канала, честота и 86

    Без проблем Канал1, Бтв и НоваТв.Малко кофти изображение, но това е ефира

    Когато дам алт+3 на някой файл, той автоматично записва вътре системата - винаги я слагам NTSCAM, и едно Сетстерео 17 мисля, че беше..

    иначе онзи номер с двете сканирвания..само първият път успях да го направя, но после трих уж ненужни .твц файлове...

    Днес ще си купя кабел, да знам че всичко до тунер идва добре,после дано стане това със SkyControl...

    а Радио може ли през плъгина?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #53

    Съвет за Тв Тунер

    Може, само че сам трябва да зададеш честотите (през Scan/Manual add).

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #54

    Съвет за Тв Тунер

    Може ли да ти препоръчам плъгина на 2 фирми, които продават основно този тунер

    Чудесен е!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #55

    Съвет за Тв Тунер

    Давай. А пък ако можеш да направиш един .zip с каналите на кабелната ти и да го сложиш тук (или по-добре да си направим отделна тема за това), ще е още по-добре.

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #56

    Съвет за Тв Тунер

    мога да сложа на ефирните с пълно стерео

    а кабелна...още няма

    Довечера ще пробвам радиата.Ще ги направя и ако искаш на твоя сайт?


  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #57

    Съвет за Тв Тунер

    barnie:Вчера забелязях нещо...

    значи пускам да гледам някой канал на прозорец, а когато го пусна на фулскрин, отдясно има малко орязано, да кажем...5%. Като го рестарт се оправи мисля, но при смяна на фулскрин и прозорец, май пак става не съм сигурен

    Ти кепчър пробвал ли си, дори с оригиналният софтуеър. Питам защото когато записвам нещо с MSI PVS после няма звук. Вчера пробвах с КрисТВ, кофти картина, но има някакъв.

    Гледам на тунера има един...изход,същият като на CDRom(онова кабелче, където го слагаш към цд да слушаш музика)

    А иначе от Лайн аут на тунер - към лайн ин на саунда(на дъното в моят случай)

    А пробвах радиото, ръчно да въведа чистота, Фм Радио...нещо не стана...

    има ли нещо друго, което да пробвам?

  16. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #58

    Съвет за Тв Тунер

    get:



    MSI PVS записва безпроблемно и звук и картина.

    Home - старт на запис

    End - край на запис

    Настройките за запис ти дават добър избор, т.е. да си намериш сам баланса качество vs. обем на файловете.

    Май писах по-горе - записвам на MPEG1 и после директно си записвам VCD-та.



    За кабелите си прав:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А иначе от Лайн аут на тунер - към лайн ин на саунда(на дъното в моят случай)</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И аз така...



    barnie:

    Ще пробвам тези дни да ти пратя архив с всичките TVC файлчета на Центрум груп (ако все още ги искаш). Проблемът е, че май не ми е разпознало всичките канали и ще трябва да си поиграя да ги сравнявам един по един...




  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #59

    Съвет за Тв Тунер

    Добре де prt, а защо като запис, само на първият запис има звук?

  18. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #60

    Съвет за Тв Тунер

    get:

    Предполагам, че между първия (успешен) и следващите (неуспешни) опити да запишеш и звук не си сменял канали, настройки и т.н.? Може причината да е, че си на антена, а си спомням (някой беше писал тук във форума), че има разминаване в звук и картина на ефирните (т.е. Канал 1 от кабеларка е различен от Канал 1 през антена). Може от това да е. Изчакай си кабелната. Надявам се тогава да нямаш проблеми. Пък и дано barnie скоро е готов с разработката си ;-)



    Иначе (принципно): След като веднъж е проработило, значи все пак работи. Какво да ти кажа ... При мен записът е най-безпроблемната функция на MSI PVS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. съвет за тв тунер
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-12, 17:26
  3. Съвет за LCD монитор с вграден тунер
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-08, 13:06
  4. ТВ Тунер?
    От jivko_66 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-05, 04:29
  5. Съвет за ТВ Тунер
    От bmw8 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-04, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе