Резултати от 1 до 4 от общо 4

Въпрос за аспиратор/абсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    24
    #1

    Въпрос за аспиратор/абсорбатор

    Пиша така, защото не знам каква е точно разликата между аспиратор и абсорбатор (май нещо във връзка с директния въздух и въгленовия филтър) но както и да е. Как се определя мощността му спрямо квадратурата/кубатурата на помещението. Т.е. за кухня 10 кв. м стандартно висока каква трябва да е мощността (куб.м/час) на този уред, за да изсмуква добре всички изпарения - 380 куб.м достатъче ли е?

    Понеже никой не отговори - аз намерих инфо тук http://www.atatandem.com/falmec.php; мисля, че и за други ще е полезно, защото съм срещала подобни питания.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #2

    Re: Въпрос за аспиратор/абсорбатор

    Здр Dana!
    Не ти се отваря линка!?
    По отношение на аспиратора мога да ти дам няколко съвета от практична гледна точка.
    1. Да е възможно по безшумен;
    2. Да има обратна клапа;
    3. Да могат да се почистват лесно филтрите.
    По отношение на мощността дали ще е 150, 200 или 250 Вата според мен няма голямо значение, защото ще го използваш в затворено помещение а парата там се вдига нагоре.(предполагам че ще го монтирате над печката :-))
    Аз си монтирах SOGO 250Вата с два мотора и сега като гледам го ползваме само на най-ниската степен на аспирация, така че ако имам избор сега бих заложил на (1, 2, 3) а не на мощността.
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    24
    #3

    Re: Въпрос за аспиратор/абсорбатор

    Мерси за съвета. Аз реших за всеки случай да взема по-мощния (имам предвид като капацитет на изсмукван въздух за час), защото в момента имаме едно недоразумение в нас, една "Аляска" май, която даже дим от цигара не изсмуква, така че и мощността е важна, и не е за пребрегване, както и останалите неща разбира се.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: Въпрос за аспиратор/абсорбатор

    Купихме си Конелиано. Изборът МИ беше продиктуван от удобните превключватели. Ебати дървото! Смуче като за световно, не може да се отрече. Но вдига шум като Белаз без ауспух. :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 08:11
  3. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 07:32
  4. Препоръки за абсорбатор
    От Lider във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-08, 16:26
  5. Избор на абсорбатор
    От G_R_U във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-08, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе