Резултати от 1 до 7 от общо 7

Препоръчайте ми абсорбатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #1

    Препоръчайте ми абсорбатор?

    Става дума за дневна + кухненски бокс - общо 21 кв. м. Мястото на бокса е малко - около 2.60, така че ми трябва абсорбатор 60см. Да е достатъчно мощен, разстоянието до комина е 3 метра и нещо.
    Отначало мислех за тези аборбатори, които са вградени в шкафчето и се издърпват, но после чух отрицателни мнения за тях че не вършат никаква работа. Сега си мисля за по-класически абсорбатор от тези дето са като пирамида в долната част. Какво ще ме посъветвате? Някакъв конкретен модел или марка?

    Мерси

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #2

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    Правилно си се насочил към тип "пирамида". Разстоянието ти е малко "длъжко", но по-важно е да няма много "чупки", а ако има да са възможно "по-плавни".
    Относно марка/модел -> зависи с какви средства разполагаш. Аз съм с едно куче "Конеляно" - държи се изключително добре. Разрови из форумите, имаше и тема как се изчислява колко да е дебита според обема на помещението. Запаси се с повече дебит - ако смуче много силно - намаляш, но ако е слаб аспиратора и не смуче достатъчно - купуваш нов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #3

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    Наистина е малко длъжко, но единствената чупка ще е при тавана, където тръбата от вертикално ще мине в хоризонтално положение. Оттам са точно 3 метра до комина в съседната стая и ще е по права линия. Мислиш ли че това разстояние ще породи сериозен проблем с всмукателната мощност?

    За средствата - нямам стриктно ограничение, стига да не е 4 цифрена сума разбира се Така че бих се радвал на препоръка за марка/модел?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #4

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    Мислиш ли че това разстояние ще породи сериозен проблем с всмукателната мощност?
    Според мен няма да има проблем.
    Аз си мечтаех за Faber&Nardi, ама недостига на средства ме принуди да взема куче марка. Потърси инфо за тях, виж и тук .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #5

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    Разгледах някои модели и тези 2та ми изглеждат приемливи като мощност

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11999

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11997

    само не разбрах каква е разликата между двата освен в цената...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #6

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    Аз също не откривам разлики освен тоя SG-плъзгач за управлението, както и в цената. В книжката с инструкции не пише нищо съществено. Виж и този модел.
    Взимай жената, гаджето или комшийката, отивате в магазина, оглеждате - и взимате който си харесате. После се кефите на новата придобивка. Успех!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #7

    Re: Препоръчайте ми абсорбатор?

    разликата мили е че единият е с пуш бутони ,а другият е с плъзгачи
    старият ми беше с тези SG плъзгачи ,а новият ми е с пуш бутони и честно да ви кажа бутоните са по удобни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 08:32
  2. Абсорбатор FABER
    От riverside във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-09, 00:30
  3. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 19:27
  4. Препоръки за абсорбатор
    От Lider във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-08, 17:26
  5. Избор на абсорбатор
    От G_R_U във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-08, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе