Резултати от 1 до 2 от общо 2

Почистване на стъклокерамичен плот.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #1

    Почистване на стъклокерамичен плот.

    Жената днес готвила / пиле с грах и сос / и като се връщам от работа - ужас - плота целия зацапан и засъхнал / изкипялото засъхнало и се поопекло по плота /.
    Отидох до Кауфланд, понеже ми е най-близо и взех 1 препарат за почистване / "HEINMANN" - 250 мл. струва 5лв. и нещо /.
    Поистъргах го малко с шпатулата и след това го намазах с препарата. След около 1 час започнах да го бърша със салфетки / избрах по грапави / и за мое учудване с малко търкане всичко изчезна. Плота беше изключен и студен. Мисля, че ако е топъл препарата ще изсъхне много бързо и ще се махне по трудно след това.
    Преди това жената каза, че го е търкала първо с веро и гъба, а след това с "MEDIX", но честно казано ефект нямаше.
    Та идеята ми е да споделите. кой как и с какво си чисти плота като загори за по добър резултат.
    Днес четох в друг форум, че 1 девойка търкала с телена четка и всичко изчезвало, вярвам и, но ми се струва мнооого радикално.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Почистване на стъклокерамичен плот.

    Не се търка с телена четка. Има си специални шпатули, на които върхът остър и чисти на принципа на самобръсначката. Има ги по магазините. Моята със вървеше комплект с такава шпатула. Шпатулата е за изтъргване, а после с препарат за стъклокерамични печки. Разбира се някои препарати са по-добри, други по-лоши. Спомням си, че към Горьенето бяха дали и препарат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на котлон - стъклокерамичен или индукционен.
    От boqnkov във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 13
    Последно: 30-01-15, 13:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 04-09-14, 13:01
  3. Стъклокерамичен плот Fagor
    От vladun във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-13, 10:21
  4. Готварска печка със стъклокерамичен плот
    От bagdatis91 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-09, 22:12
  5. Отговори: 16
    Последно: 14-12-07, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе