Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 153

Перални,Препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #91

    Перални,Препоръки 2010г

    ами трябва да е Инокс няма как цялата кухня е така , имам врата само че мястото зад нея е само 50см и няма как да вкарам пералня там а него знаех и затова избрахме АЕГ ама се оказа малко мястото и сега ще ми демонтират вратата и трябва да се орентирам към Иноксови перални и тъй като модела на АЕГ ИНОКС е 1199лв което се мн търся др вариант за иноксова пералня и видях Фагор само че незнам нищо за тях само знам че са Испански . Затова те питам за иноксова пералня няма да се побъркам аз спок избора на клитатик ще ме побърка днес обикалях за клима и се чудя какво да взема Дайкин подово стенен с 3.8-5.0-за цена околу 1900 с монтаж или Генерал плазма 4.3-6.7 за 1750лв ама и с по-добри показатели пък и с плазмен филтър за който чувам добри отзиви.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,272
    #92

    Перални,Препоръки 2010г

    Още на 12.09 ти написах ето това:
    Колкото до климатика - горещо ти препоръчвам първо да направиш консултация с една-две фирми, които се занимават само с климатизация и отопление! Избери утвърдена, за да нямаш проблеми после с монтажа!
    Данните, които трябва да имаш са площ и обем на помещението, изложение, термоизолация, тип на дограмата и остъкляването (нискоемисионно стъкло, обикновено, площ), какви топлоотдаващи уреди има (телевизор, домашно кино, готварска печка...). Много е важно да се подбере мястото на монтиране и капацитетът/мощността на климатика, защото ако е по-голям се получава бърз обмен на въздуха (става "течение"), ако е малък - набутва те с тока! Височината на монтаж - колкото по-високо, толкова по-добре - 2,20-2,30м. Важен е и температурният диапазон, като по възможност долната граница да е -10, -15 градуса, защото през зимата ще има проблеми. Външното тяло по възможност да е на завет и на сянка, като си купи от фирмата за монтажа му гумени тампони за намаляване на вибрациите - те не са в цената! Тръбен път - според техническите указания за монтаж на конкретния модел - 2,5-5м. Гледай да е възможно най-тих (26-28 вътрешно тяло, около 57-60db външно). От гледна точка на здравето - ако има катехинов филтър и йонизатор е добре, защото филтрира/убива голяма част от гадините, които е развъждат във вътрешното тяло. Добре е да има възможност ако климатика е работил, да си тръгва сам след спиране на захранването. Инверторен или не - по принцип първият е по-добре, но разликата в цените са големи и за 5 години примерно не може да се изплати с икономията на енергия. Ако не я вдигнат драстично де
    Марки - Daikin, Mitsubishi, Fudjitsu General, Toshiba (внимавай за ментета!), Panasonic, Samsung, LG. Имам лични впечатления от японските и като че ли Fudjitsu като цена, възможности и надежност ми харесват най-много, но това си е мое мнение! Стойността за 12-ка (12BTU) е между 500-600 за най-евтините (OSAKA) и достига 1400-1500 за скъпите. Монтажа - според тръбният път, но обикновено до 4 м обща дължина (тръбите са две!) е включен в цената. Дизайн - според вкуса на жената!
    Прочети и в раздела за климатици - има доста инфо!


    Като допълнение още веднъж искам да ти препоръчам да проучиш фирмата, която ще ти го достави, монтира и ще го поддържа в гаранция! И най-качествения климатик, ако не се монтира според указанията на призводителя, може да ти направи проблем!
    За конкретните модели - направи ми впечатление, че General е с по-голяма мощност. За един и същ обем на стаята това автоматично означава по-голям дебит на въздуха в помещението > по-силно завихряне > течение > схващане на различни части на тялото и дискомфорт!!!
    Да не направиш грешката да монтираш 1 климатик за целия апартамент или за 2 стаи!!! По един във всяко жилищно помещение се монтира!

    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #93

    Перални,Препоръки 2010г

    Гена имаш ли си идея кои са официалните вносители на АЕГ за България ? Намерих из нета 3 модела на АЕГ с дълбочина 45 см-6кг което ме устроива идеално но никаде немога да ги открия тук в България затова искам да ги попитам защо несе внасят и у нас . Моделите са AEG LS 84840
    AEG LS 72840
    AEG LS 70840

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,272
    #94

    Перални,Препоръки 2010г

    Трябва да е Electrolux България:
    http://www.electrolux.bg/node35.aspx
    Попълни си формата за контакт и би трябвало да ти отговорят!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    35
    #95

    Перални,Препоръки 2010г

    Харесъл съм следните модели перални. Трябва ми пералня с 5-6години гаранция и дълбочина до 56см.
    WHIRLPOOL AWO/D-6120 COMFO http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09080827 тази е с 2 години гаранция
    WHIRLPOOL AWO/D-431251 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09069441 би трябвало да е с 6години гаранция
    SAMSUNG WF-8508NMW8 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053203 с 5 години гаранция

    някой има ли отзиви от тези модели? Какво може да се очаква като качество на изработката и надежност.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #96

    Перални,Препоръки 2010г

    Привет на всички от сайта.
    След 21 години безупречна работа на моята мила пералня ТАМАТ,смятам да и отдам заслужена пенсия и да си купя нещо ново. Изчетох почти всички страници на препоръките ви и стигнах до извода че за предпочитане са пералните Бош, АЕГ,Елекролукс и най-вече тези с инверторни мотори. Бюджета ми е около600- 650,но ако си заслужава мога да стисна зъби и да дам 700лв.
    Харесах модела на АЕГ -L52840 защото струва около 636лв / в различните магазини е различна цената/ ,но прочетох че мотора не е инверторен, харесах и модела на Елекролукс EWF127440W / с инверторен мотор /за цена около 649лв.
    Виждам ,че тук има много хора който разбират от перални машини,та много Ви моля мили хора отворете ми очите и ми препоръчаите коя пералня да си избера.
    Гледах по магазините, четох по сайтове и колкото повече гледам толкова повече се обърквам.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,272
    #97

    Перални,Препоръки 2010г

    За мен Electrolux е по-добрият модел като функции. Друг е въпросът дали ще се използва капацитета на сухо пране от 7кг...
    Всичко си е късмет и не очаквай сегашните перални да изкарат повече от 6-7 години! Даже и това е силно оптимистичен срок!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #98

    Перални,Препоръки 2010г

    Дайте идеи за пералня 45-50 см чета търся и се ненамирам такава пералня ??????????????????????????????????

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #99

    Перални,Препоръки 2010г

    Явно не търсиш където трябва. http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-20262-BY.html Стига да те устройва и цената. Модела е немска зглобка, ако има значение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #100

    Перални,Препоръки 2010г

    Да този модел ми харесва но откъде знаеш че е немска зглобка ???

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #101

    Перални,Препоръки 2010г

    Пише го на самата пералня. Made in Germany.Може да се убедиш и на живо в някой магазин.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #102

    Перални,Препоръки 2010г

    Здравейте,

    скоро ще трябва да взема за вкъщи някаква пералня. Като марка съм се насочил към Bosch. Момченце съм и домакинската техника не ми е сред интересите, затова и чуденето е голямо - защото не знам от какво имам нужда. Та... гледам разни модели в широки ценови диапазони. Моята психологическа и финансова горна граница е нещо от рода на това: http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=52 . Въпросът е, че има модели, като този: http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=21 , които сякаш предлагат всичко необходимо и разликата от над 350 лева е неоправдана. Греша ли и ако да, то какво реално ще получа за тази сума отгоре?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #103

    Перални,Препоръки 2010г

    Здравей! Най-лесно е да сравниш двата модела по техническото им описание, и така да прецениш дали нещата кото има в повече по-скъпия модел, ще са от полза за теб. Накратко това са: По-голям капацитет 7кг с/у 5,5кг; по-високи обороти на центрофугата 1200 с/у 1000об. По голям избор от прграми за пране; възможност за отделно регулиране на темп. и обороти; отложен старт. Допълнителни ф-ии варио перфект и еко перфект; (оптимизират времето за пране и разхода) 180 градусово отваряне на люка (улеснява зареждането) и др. Разликата в цената обаче,не е малка. Освен това не е лошо да знаеш, че 20162 се произвежда в завода на Бош/Сименс в Турция, както и всички модели от серията класик. Това за повечето хора, се оказва трудно преодолим психологически фактор. Иначе пералнята си е много качествено направена и не е лош вариант. Аз лично бих ти препоръчал тази : http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-2036-SBY.html От макси серията на Бош с еко перфекта и повечето глезотии на скъпите модели, но на далеч по-разумна цена.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #104

    Перални,Препоръки 2010г

    Благодаря за полезния отговор!
    Само да допълня едно питане: функцията "Лесно гладене" има ли реално приложение или съществува само на хартия?

    P.S. Попаднах на добър сайт за сравнение на перални машини, може да е интересен и за други, освен за мен: http://www.washer-machine.com/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    70
    #105

    Перални,Препоръки 2010г

    Търся пералня и съответно съвет.
    1. Непременно да е с горно зареждане. Гръбнака ми е реконструиран и не мога де се навеждам много.
    2. Ако може да е като американските - до можеш да отвориш капака за да добавиш забравен чорап или още вода и пак да си я пуснеш да работи.
    2. Да не е повече от 500-600 лева.

    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 12-12-05, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе