Страница 1 от 36 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 533

Перални,Препоръки 2006г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #1

    Перални,Препоръки 2006г

    харесал съм си Electrolux EWF-1030.
    някой да има впечатления?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #2

    Перални,Препоръки 2006г

    Може ли някой от по-вещите да обясни разликите (предимства и недостатъци) на различните видове казани? Мислех че INOX е най-доброто, но напоследък почти не виждам такива дори и в по-високия клас на много марки....

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #3

    Перални,Препоръки 2006г

    С Горенье съм и съм възхитен от нея. Тиха е (шумът, за който четох по-горе по-скоро се дължи на лоша нивелация отколкото на нещо друго), качествена е, пере великолепно, харчи малко ток и вода... М/у другото хладилникът ми и готварската ми печка пак са от същата марка, нямам абсолютно никакви забележки по тях, просто съм очарован. Работят перфектно и с ръка на сърцето твърдя, че това е сред най-добрите марки на нашия пазар.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    харесал съм си Electrolux EWF-1030.
    някой да има впечатления?
    Преки впечателения от този модел нямам,но Electrolux винаги е била от реномираните марки,а в Европа има най-висок пазарен дял.Последните модели са по чувствителни към промените на захранващото напрежение


    Цитат Първоначално публикувано от broadway
    Може ли някой от по-вещите да обясни разликите (предимства и недостатъци) на различните видове казани? Мислех че INOX е най-доброто, но напоследък почти не виждам такива дори и в по-високия клас на много марки....
    INOX- неръждавейка.Най-качествено и най скъпо.
    Карборан - пластмаса,достатъчно надежден,по-малки топлозагуби,по-евтино
    Емайлирани -- кажи речи вече са история,корозира при нараняване на покритието

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от deli
    а мен е обаче спорен въпроса кой тип пералня(с горно или с предно зареждане) е по здрав,а и чух нещо за два вида двигатели-асинхронен и четков.ако някой може да ме светне за предимства и недостатъци там,ще съм му много благодарен
    По здрави са с горно зареждане. Барабана лагерува и на двете си страни. Тоест при биене от неравномерно натрупано пране има по-малко усилие на лагерите и те издържат по-дълго време.При предното зареждане лагерите са в дъното на барабана / вътрешната страна на кожуха/ и се получава дълго рамо.

    Асинхронните двигатели се слагат на евтини модели.
    Четковите позволяват плавно регулиране на обороти при центруфугиране , а и при самото завъртане на барабана при пране.Използват се електронни схеми за управление на ел.мотора .Има възможност за електронно ограничване на тока през ел.мотора при пуск или претоварване.
    Крайният упрваляващ елемент е триак. Но пък при токови удари триака често пращи. Не е страшно има ги по магазините вече, лесно се сменя. Само, че за аборигенска ел.мрежа като нашата си слагаш триак поне на 1000V и 15-20 А а да нети се налага нова смяна. Ел.схема /чипа/ е добре защитен и не дефектира. Често дефектира 1 резистор жичен дето трябва да е поне 8 вата ама фабрично се слага 5 ватов* / по спомени е към 8,2килоома/.Трудно се намира , но има място и се слагат 2-3 бр последователно със съответната стойност. Чиповете общо взета са 2-3 вида .Сега не помня номерата им.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Перални,Препоръки 2006г

    Kris11
    Позволи ми малка корекция
    По-здрави са с предно зареждане
    Колекторните(четковите) двигатели също са асинхронни
    Вече пералните се правят с процесори,а някои дори и с инвертор(3х фазен мотор)
    За съжаление проблемите вече не са само симистора,четките и съпротивлението на модула,а са памети,процесори,фърмуер,захранване.
    Изцяло електронния програматор е по-ненадежден от хибридните.Чиповете вече са много видове
    Този модул за който предполагам говориш е базиран на tda1085c.Прав си за надежността му.Висока е.За съжаление излиза от употреба.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #7

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Kris11
    Позволи ми малка корекция
    По-здрави са с предно зареждане
    ....
    От гледна точка на механиката, Kris11 е прав- лагеруването е по- добро (като принцип). Може би имаш в предвид като изпълнение? Калпавата изработка може да опорочи и най- добрата конструкция. С горно зареждане съм срещал Whirpool- Словения и Brand- Франция (ама до колко наистина е правена там...). Горното зареждане има и друго предимство- няма опасност да къса прането. С предно зареждане има много модели- срещат се дори и такива, на които барабана лагерува само на един лагер...Та ако наистина предпочиташ предното зареждане заради изработката- моля, дай конкретни марки.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    От гледна точка на механиката, Kris11 е прав- лагеруването е по- добро (като принцип).
    С това съм съгласен.Тук става въпрос за следното
    Лагеруването на пералня с предно зареждане е достатъчно надеждно даже повече от достатъчно.Проблемите се появяват когато семеринга пред лагера протече.
    Пералните с предно зареждане имат едно лагерно тяло с един семеринг.
    Пералните с горно зареждане имат 2 лагерни тела и съответно 2-семеринга
    Ето защо по често протичат пералните с горно зареждане.
    Колкото за лагеруване само на един лагер не съм срещал
    Що се до късането на прането и при двата вида опасността е минимална,като при горно зареждане практически отсъства

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #9

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    С това съм съгласен.Тук става въпрос за следното
    Лагеруването на пералня с предно зареждане е достатъчно надеждно даже повече от достатъчно.Проблемите се появяват когато семеринга пред лагера протече.
    Пералните с предно зареждане имат едно лагерно тяло с един семеринг.
    Пералните с горно зареждане имат 2 лагерни тела и съответно 2-семеринга
    ....
    Да, ама пералните с педно зареждане имат и маншон при люка, който също си се къса и протича, дори май по-често от семеринг ..., а горното зареждане няма тази "екстра". Но пък изпусналия семеринг води и до по- големи проблеми (подмяна на лагер). Значи основен критерий е качеството на изработка.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Значи основен критерий е качеството на изработка.
    Винаги е бил основен критерий качеството на изработка.
    Имах предвид че при два семеринга вероятноста за повреда е два пъти по-голяма отколкото при един.Маншон има и при горното зареждане

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Винаги е бил основен критерий качеството на изработка.
    Имах предвид че при два семеринга вероятноста за повреда е два пъти по-голяма отколкото при един.Маншон има и при горното зареждане
    То и Чалинджър гръмна на времето заради един О-пръстен...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Перални,Препоръки 2006г


    Да ти кажа на мен също повече ми допадат с горно зареждане.Но харесването или нехаресването е субективен фактор

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr

    Да ти кажа на мен също повече ми допадат с горно зареждане.Но харесването или нехаресването е субективен фактор
    Да за TDA 1085 става въпрос . Аз съм с тaкава. С по новите не ми се е налагало да се занимавам, а и време нямам. Оt руски сайтове бях намерил още схеми за управление.
    Да допълня само , че семерингите са с 2 уплътнителни ръба и вероятността за протичане е намалена. Не е като Бг семерингите с 1 ръб. Е с течение на годините естествено , че ще протече , ама и кой не старее ? А вече всичко е така направено , че да издържи докато е в гаранция . После да мислиш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #14

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    INOX- неръждавейка.Най-качествено и най скъпо.
    Карборан - пластмаса,достатъчно надежден,по-малки топлозагуби,по-евтино
    Емайлирани -- кажи речи вече са история,корозира при нараняване на покритието
    Благодаря,
    явно карборанът има много съвременни модификации - имам усещането че всеки производител си дава свое име на тази пластмаса.
    Вярно ли е, че има опасност от чупене при транспортиране например? Има ли други недостатъци? Търся прилична пералня за да заменя стария ми силтал, който май е с емайлиран казан :-) (пуска ръждиви капчици по дрехите ако престоят нецентрофугирани) и не знам дали на всяка цена да търся INOX..

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Перални,Препоръки 2006г

    Да ти кажа много перални втора употреба се внасят.Повечето са карборан плюс това се транспортират до България без транспортните планки и въпреки това счупен казан от транспорт не съм видял.Мисля че подобна опасност е хипотетична

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 36 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Перални,Препоръки 2008г
    От tyo_bg във форум Бяла техника
    Отговори: 244
    Последно: 28-12-08, 21:07
  5. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе