Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 153

Перални,Препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #61

    Перални,Препоръки 2010г

    Да, чел съм през ред явно! Ами няма смисъл да го коментираме, след като вече си го купил. ползвайте си го със здраве! Просто сравни характеристиките с този от линка, за да придобиеш представа...
    За фурна за вграждане предполагам говориш? Хубаво е да са една марка с плотовете. От изключителна важност е да ги монтира специалист, за да нямаш проблеми после както с тях, така и с елинсталацията! Хубаво е да са на отделен захранваш кръг и предпазител.. Друго не мога да те посъветвам, защото аз си имам отделна печка от твоята любима марка.

    Колкото до климатика - горещо ти препоръчвам първо да направиш консултация с една-две фирми, които се занимават само с климатизация и отопление! Избери утвърдена, за да нямаш проблеми после с монтажа!
    Данните, които трябва да имаш са площ и обем на помещението, изложение, термоизолация, тип на дограмата и остъкляването (нискоемисионно стъкло, обикновено, площ), какви топлоотдаващи уреди има (телевизор, домашно кино, готварска печка...). Много е важно да се подбере мястото на монтиране и капацитетът/мощността на климатика, защото ако е по-голям се получава бърз обмен на въздуха (става "течение"), ако е малък - набутва те с тока! Височината на монтаж - колкото по-високо, толкова по-добре - 2,20-2,30м. Важен е и температурният диапазон, като по възможност долната граница да е -10, -15 градуса, защото през зимата ще има проблеми. Външното тяло по възможност да е на завет и на сянка, като си купи от фирмата за монтажа му гумени тампони за намаляване на вибрациите - те не са в цената! Тръбен път - според техническите указания за монтаж на конкретния модел - 2,5-5м. Гледай да е възможно най-тих (26-28 вътрешно тяло, около 57-60db външно). От гледна точка на здравето - ако има катехинов филтър и йонизатор е добре, защото филтрира/убива голяма част от гадините, които е развъждат във вътрешното тяло. Добре е да има възможност ако климатика е работил, да си тръгва сам след спиране на захранването. Инверторен или не - по принцип първият е по-добре, но разликата в цените са големи и за 5 години примерно не може да се изплати с икономията на енергия. Ако не я вдигнат драстично де
    Марки - Daikin, Mitsubishi, Fudjitsu General, Toshiba (внимавай за ментета!), Panasonic, Samsung, LG. Имам лични впечатления от японските и като че ли Fudjitsu като цена, възможности и надежност ми харесват най-много, но това си е мое мнение! Стойността за 12-ка (12BTU) е между 500-600 за най-евтините (OSAKA) и достига 1400-1500 за скъпите. Монтажа - според тръбният път, но обикновено до 4 м обща дължина (тръбите са две!) е включен в цената. Дизайн - според вкуса на жената!
    Прочети и в раздела за климатици - има доста инфо!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #62

    Перални,Препоръки 2010г

    Ако знаеш колко мн вече съм изчел за тия климатици , моделите на които съм се спрял са ,http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g ,http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag , http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma , но май клоня към подово стенния на ДАЙКИН а за фурната за вграждане нали съм съм с котлони ГОРЕНИЕ искам и тя да е такава виж какво съм си харесъл ,http://www.electron.bg/product_info....sort=2a&page=2 това е .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #63

    Перални,Препоръки 2010г

    Леле - фурната е като космически кораб! И цената и за мен също!
    Относно климатика - за мен са най-добри климатиците за таванно-подов монтаж. Като гледам на какви скъпи си се спрял, погледни и за такива. Предимства - заемат малко място на тавана, ако настроиш жалузите хоризонтално почти никъде в стаята няма да се усеща "течение", не засмукват толкова прах от стаята, а и върху тях не пада. За подовия монтаж - ами в службата сме с един такъв, но доста стар - става голямо завихряне на въздуха на пода и на височината на отворите отгоре. Засмуква доста боклуци и прах, особено ако има цветя и други растения около него, опасност от попадане на предмети в отвора на жалузите.
    Благородно ти завиждам, че можеш да си позволиш всичко това! От всички уреди за мен смисъл има да инвестираш в по-качествен и "здравословен" климатик.
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #64

    Перални,Препоръки 2010г

    Не че имам кой знае какви възможности но цял живот маийа ми и баща ми както и родителите на жена ми са събирали за да имамаме сега апартамент искам всичко вътре да е идеално все пак е само 60кв.м , пък и аз цяло лято си скъсвам задника да бачкам за заделя някой лев за апартамента )

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #65

    Перални,Препоръки 2010г

    Бе то имането хубаво ама така за всеки уред по над 1000 няма ли да те е яд после ако стане токов удар или друга авария?!
    Верно, че само климата си струва по-голяма инвестиция. Реално погледнато аз съм с печка Раховец на 20 г и върша същото каквото и ти с тая за 1000

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #66

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от freakobg
    Бе то имането хубаво ама така за всеки уред по над 1000 няма ли да те е яд после ако стане токов удар или друга авария?!
    Верно, че само климата си струва по-голяма инвестиция. Реално погледнато аз съм с печка Раховец на 20 г и върша същото каквото и ти с тая за 1000
    Ми то така е. Що да си купуваме нови коли, като и 20 годишен Golf върши същата работа? 'баси хората! Да им се чудиш на акъла, защо им е тая нова техника!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #67

    Перални,Препоръки 2010г

    Не става въпрос да не се купува нова техника! Просто да не дава грешни пари за нея!
    Друг е въпросът за качеството и дълготрайността на новата. Но има едно основно предимство - по-икономична е в сравнение със старата.
    Примерно една обикновена готварска печка Gorenje е около 550лв., с керамични котлони около 700лв. Хубави хладилници 330л. има за около 800лв. Останалата част от сумата може да се инвестира примерно в съдомиялна, по-качествен климатик, AV и TV техника...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #68

    Перални,Препоръки 2010г

    Всички сте прави че наистина давам излишни пари за уреди но пък живота ме е научил че евтиното излиза скъпо един ден истината е че мога да обзаведа апартамента и за по-малко пари ама НА се гледам добрите и скъпи уреди явно нещо с мен не е наред защото това не е само вашо мение и и на повечето ми приятели

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #69

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Не става въпрос да не се купува нова техника! Просто да не дава грешни пари за нея!
    Друг е въпросът за качеството и дълготрайността на новата. Но има едно основно предимство - по-икономична е в сравнение със старата.
    Примерно една обикновена готварска печка Gorenje е около 550лв., с керамични котлони около 700лв. Хубави хладилници 330л. има за около 800лв. Останалата част от сумата може да се инвестира примерно в съдомиялна, по-качествен климатик, AV и TV техника...
    avast3, точно това имах в предвид!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #70

    Перални,Препоръки 2010г

    Georgi Penchev,
    Аз също едно време исках най-скъпото, за да не го ремонтирам постоянно. Събирах парички с цената на доста лишения. После се оказа, че не най-скъпото е най-доброто като качество и надеждност.
    Мисълта ми е, че трябва да определиш баланса между цена/качество/функционалност на всеки от уредите!
    Това е меко казано трудна задача. Каквато и да е техника в наши дни се проектира да работи определено време, цикли и т.н. Най-общо това е гаранцията от производителя, която може да се приеме примерно 5 години. За ***** по стандарт РСТ трябва да е 7 години или поне така пише на Декларацията за съответствие на официално внесените там изделия. За това време излизат нови еко изисквания, нови технологии, стандарти и се оказва, че имаш един морално остарял уред.
    Трябва човек да си прецени точно от какво се нуждае в момента с някакви прогнозни изисквания за следващите 5 години.
    Моят съвет с две думи е да се придържаш малко над златната среда в цените на уредите. Никога най-евтиното, за скъпото - всеки си преценя по джоба! Трябва да се отчетат и цените на консумативите, примерно филтри за абсорбаторите, почистващи препарати за фурната. Понякога марковата техника капризничи и иска консумативи, одобрени от производителя, които са доста по-скъпи от заместителите.

    Още веднъж ти пожелавам успех и при покупката си отваряй очите и ушите на четири! Прочети гаранционните условия в картата, за да не си изненадан после неприятно от някоя клауза в нея!

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #71

    Перални,Препоръки 2010г

    Благодаря на хората създали този форум за това, че ги има! Имах Indesit w105tx - голяма кошница, прецака й се платката, веднъж я правихме и вече вотри път не може да се направи. Ремонта е 100лв, нова платка 200 и нещо. Та реших да купя нова пералня. Какво ще ми препоръчате в рамките на 700-800лв. Нямам си понятие от перални и ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете. Утре отивам да купувам пералнята. Та кажете какво да си купя, ще ви се доверя изцяло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #72

    Перални,Препоръки 2010г

    В момента в Технополис има 1 АЕГ на промоция за 649 лв. с 55 месеца гаранция, погледни го.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #73

    Перални,Препоръки 2010г

    Има с 24 месеца гаранция една пералня но с 55 несъм видял още http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #74

    Перални,Препоръки 2010г

    Същата тая е брошурата на последна страница я има с 55 месеца. Брошурата е до 16-ти.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #75

    Перални,Препоръки 2010г

    Какво мислите за Electrolux EWF 147540?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 12-12-05, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе