Резултати от 1 до 6 от общо 6

Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #1

    Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    Не открих подобна тема, може и да съм смотан и да не работя правилно с търсачката.
    Някой правил ли е подобно нещо? Да разглоби нормална готварска печка и да я вгради в нова кухня. Трябва до края на месеца да си оборудвам новата кухня и се пръскам от към гърба, че "разглобена" печка струва два пъти по-скъпо от сглобена. Даже и на шега не съм разглобявал готварската си печка(още е в гаранция), а вече трябва да взимам и нова "на части".
    Ще съм безкрайно благодарен за споделен опит по въпроса.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    То това ще е приключение, но защо да не може???

    Е разбира се няма да е като вградената и ще има известни компромиси, но може.

    По мое мнение основният въпрос е : "Къде ще отива топлината от фурната при готвене???
    До известна степен проблема с топлината може да се реши като се оставят или изрежат страничните плоскости, така че печката отстрани да не е затворена, но къде ще се отвежда загрятият въздух??? Ако се остави да "върлува" вътре в шкафа под кухненският плот.Трябва по някакъв начин да се предвидят някакви отвори на кухненските шкафове -отстрани или отзад които да отвеждат загрятият въздух извън шкафа и да го "изхвърлят" или в стаята/терасата(ако има тераса) или извън сградата, чрез отдушник или отвор специално направен за това.

    Ако топлият въздух не се отвежда кухненският шкаф ще "набъбне" от изпаренията и жегата при готвене на фурна и ще се изкриви.
    Моите родители бяха сложили печката до хладилника и след 3 години хладилника-Горение(компресора му) сдаде багажа.

    По мой съвет им казах да отдалечат поне на 30 см печката от хладилника и те така й направиха, но тъй като остана 35-40 см дупка между тях, те я запълниха с един шкаф с чекмеджета.Шкафа и той изтрая 3 години, но накрая на третата година страната откъм печката поради редовното нагряване се наду, изкриви и изметна, поради което част от шкафчетата трудно се отваряха...

    Плота на готварската печка няма как да я вградиш в кухненският плот което означава, че там където започва готварската печка свършва плота и обратно(ако печката е сложена по средата на кухненския плот и шкафове.

    При такива печки "с опит за вграждане" е най-добре печката да е на края на плота в ъгъла на стаята и стената по някакъв начин да се "обезопаси" от изпаренията при готвене, защото са доста мазни, така че да е от миещ се материал и да може да се мие редовно.

    Аз така "вградих" в кухненският плот пералнята на апартамента на гаджето, но специално избирахме пералня с дълбочина 45 см, за да може да влезне изцяло в шкафа и да не вижда като се затворят вратите пред нея.

    Но все пак готварската печка има доста изпарение и според мен най-доброто място на печката е на остъклената тераса.
    Каквито и аспиратори да имаш, дори за 700 лв винаги ще остава изпарения от готвенето в стаята.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    Благодаря за бързия отговор. При фурните за вграждане все някак трябва да е решен този проблем и топлината да отива на майната си, но не знам накъде. Плота си е плот и според мен ще е по-безпроблемен. Не успях никъде да открия снимки на разглобена печка, за да помисля по-обстойно. Не съм сигурен, но май слагат вата около фурните за вграждане. Ако ще се "утрепя" от преправяне по-добре да си купя "разглобена", но продължава да ме е яд, защото настоящата е на около година (последен шамар Електролукс-960лв.) и ще я оставя на квартиранти да и се радват.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    75
    #4

    Re:Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    За охлаждане на външният корпус на печката има вентилатор от горната страна и я обдухва и топлия въздух се извежда навън от дупки над горната част на вратата. Май това се казва тангенторно охлаждане или нещо подобно.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #5

    Re:Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    Изцяло различна концепция на охлаждане.
    Заради едни 300-350 лева ще си навлечеш голяма беля след това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #6

    Re:Може ли нормална готварска печка да се направи "за вграждане"?

    Май май ще се вслушам и ще мина на вариант "разглобена" печка. Нямам никакво време за излишни глупости, но пък много ме сърбят 1000лв за фурна и плот. Поне си изплаках болката и малко ми олекна.
    Благодаря на отзовалите се и обещавам да намеря стара печка и да оттренирам упражнението по-нататък.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".
    От piron45 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 120
    Последно: 08-03-15, 19:29
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-09-13, 07:14
  3. Отговори: 8
    Последно: 27-07-11, 13:09
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. AMICA готварска печка/ фурна за вграждане
    От Kaar във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе