Резултати от 1 до 3 от общо 3

Най-удачно място за монтиране на тераса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #1

    Най-удачно място за монтиране на тераса

    Въпроса ми е кое е най удачното място да се монтира външното тяло, за тераса говоря, доста широка, има ли проблем да е в ниското, гледам че повечето наоколо по етажите са им изнесени отвън пред парапета на конзоли някакви, явно с цел да пести място или какво, терасите ни са огромни, та къде е най добре, горе на високото, до тавана на нивото на вътрещното тяло, долу ниско или отпред пред парапета?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Най-удачно място за монтиране на тераса

    Ако има техническа възможност която да осигурява лесен достъп за сервизно обслужване и ремонт извън терасата е най-добре.Друга възможност е вътре в терасата на високо с предвиждане на отвеждане на водата от конденза и дефроста.Външното тяло е най-добре да е монтирано напреки на терасата да издухва въздуха навън от сградата, а не да обдухва терасата по дължина.Добре е височината на която са монтирани долната част на стойките да не по ниско от 190 см от пода на терасата с цел някой да не си удари главата в тях или във външното тяло.
    Независимо, че терасите може да са голями, аз съм привърженик на идеята, че терасите са направени за ползване от хората, а не от климатиците, поради това не харесвам монтажи ниско на терасата и още по -малко издухващи въздуха по дължината й.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #3

    Re:Най-удачно място за монтиране на тераса

    имам два на балкон и са ми доста удобни като масички ЦЪК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 22:40
  2. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 07:32
  3. Монтаж на два климатика на една тераса
    От antoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-12, 12:37
  4. Иззиждане на тераса с итонг - проблем с теглото?
    От kod във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 69
    Последно: 01-03-12, 13:22
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе